Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Lauvas zaudē BK “Ventspils”

27.10.2010 19:15

MasterCard Baltijas Basketbola līgas (BBL) spēlē “Liepājas lauvas” smagi zaudēja basketbola klubam “Ventspils”, kurš izcīnīja ceturto uzvaru piecās BBL spēlēs, ziņo sportacentrs.com.

Lai gan spēles rezultātu ar diviem precīziem soda metieniem atklāja liepājnieks Raimonds Gabrāns, turpmākās minūtes mājiniekiem izvērtās murgā – ventspilnieki, lielā mērā pateicoties Jāņa Strēlnieka, Sauļus Kuzminska un Māra Gulbja aktivitātēm, nākamo četru minūšu laikā guva 15 punktus, uz ko “lauvas” spēja atbildēt tikai ar vienu – 15:3. Turpinājumā spēle izlīdzinājās, taču tuvāk par desmit punktiem liepājnieki tā arī nespēja tikt. Pirmo ceturtdaļu “Ventspils” noslēdza ar 25:11.

Arī otro ceturtdaļu pārliecinoši iesāka ventspilnieki – astoņi viņu punkti pret diviem liepājnieku ļāva viesiem panākt jau +20 – 33:13. Mājiniekiem izdevās nedaudz samazināt rezultāta starpību, tomēr sekoja ventspilnieku atbilde – vairākus uzbrukumus pēc kārtas ar rezultatīviem metieniem noslēdza Andersons un Strēlnieks, panākot jau vairāk nekā trīsdesmit punktu starpību – 55:24. Puslaiks noslēdzās ar 55:25.

Trešā ceturtdaļa iesākās diezgan līdzīgi un ventspilnieku pārsvars saglabājās aptuveni trīsdesmit punktu robežās. Tikai ceturtdaļas beigu daļā liepājnieki aktivizējās un ar Aleksejeva un Kravčenko pūlēm spēja samazināt “Ventspils” pārsvaru līdz 49:72.

Aleksejeva kārtējais tālmetiens pēdējās ceturtdaļas sākumā ļāva liepājniekiem pietuvoties divdesmit punktu attālumā (72:52), taču turpinājums tam nesekoja. Gluži otrādi – “Ventspils” veica izrāvienu 7:0, atkal atraujoties – 79:52. Jo tuvāk nāca spēles beigas, jo skaidrāk kļuva, ka liepājniekiem neizdosies lauzt spēles gaitu. Ventspilnieku pārsvars turējās robežās starp 25 – 30 punktiem. Lai arī simts punktus viesiem neizdevās sasniegt, uzvara izdevās ļoti pārliecinoša – 97:63. Līdz ar spēles beigu signālu tālmetienu realizēja Andersons