Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Saspringtā spēlē zaudējums čempioniem

27.02.2010 15:50

Šodien Latvijas Basketbola līgas 1.divīzijas spēlē BK ”Liepājas lauvas” savā laukumā ļoti saspringtā spēlē ar rezultātu 80:88 piekāpās “Ventspils” basketbolistiem.

Pirmā ceturtdaļa pagāja diezgan līdzīgā spēle, bet nedaudz veiksmīgāk pirmās desmit minūtes aizvadīja viesi, kuri izvirzījās vadībā. Pirmo spēli ventspilnieku rindās aizvadīja Mateo Kedžo. Spēles pēdējās sekundēs veiksmīgs uzbrukums padevās liepājniekiem un pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar 23:19 par labu ”Ventspils”. Otrā ceturtdaļa iesākās ar Mateo Kedžo precīzu trīspunktu metienu, pēc kā viesi panāca 26:19. Kopumā gan ceturtdaļa iesākās ar vairākām abu komandu neprecizitātēm. Mājinieki gan turpināja cīnīties un veica izrāvienu ar 7:0, panākot neizšķirtu 26:26. Vēlāk jau viesi, pateicoties Jāņa Strēlnieka veiksmīgai spēlei uzbrukumā, izvirzījās vadībā jau ar 38:29. Puslaika beigas ”Ventspils” basketbolisti aizvadīja organizētāk un likumsakarīgi tie atradās vadībā pēc puslaika ar rezultātu 43:34.

Otro puslaiku pārliecinošāk uzsāka viesi, kuri palielināja savu pārsvaru, panākot 47:34. Turpinājumā ventspilnieki turpināja dominēt un pēc panāktā 51:36 ”Lauvas” galvenais treneris Armands Misus pieprasīja minūtes pārtraukumu. Mājinieki nepadevās un ātri vien pietuvojās līdz mīnus astoņi. Ventspilnieki sāka spēlēt diezgan pavirši, ko izmantoja ”Lauvas” basketbolisti. Droši uzbrukumā mājinieku sastāvā spēlēja Juris Patmalnieks, kurš kļuva par vienu no ”Lauvas” līderiem šajā spēlē. Ceturtdaļas vidū liepājnieki samazināja starpību līdz minimumam – 52:55. Ceturtdaļas beigās abas komandas veiksmīgi darbojās uzbrukumā, realizējot vairākus trīspunktniekus. Pirms pēdējām desmit minūtēm ”Ventspils” atradās vadībā ar 61:60.

Ceturtā ceturtdaļa iesākās ar precīzu Mareka Jureviča deviņiem punktiem pēc kārtas, pēc kā ventspilnieki panāca 70:60. Lai arī spēle joprojām bija līdzīga, mājinieki ar precīziem trīspunktniekiem mēģināja atspēlēt neveiksmīgi iesākto ceturtdaļas sākumu. Trīs minūtes līdz ceturtdaļas beigām ”Ventspils” atradās vadībā ar 79:75. Spēles beigas aukstasinīgāk aizvadīja ventspilnieki, kuri izcīnīja uzvaru ar 88:80.

Rezultatīvākais ventspilnieku rindās bija Mareks Jurevičus, kurš guva 19 punktus.