Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Autobusu parka šoferi piketēs

Autobusu parka šoferi piketēs
Foto: liepajniekiem.lv
14.08.2018 07:12

"Kurzemes Vārds"

Plānots, ka Liepājas autoostā, pie strūklakas, ceturtdien piketā pulcēsies AS “Liepājas Autobusu parks” šoferi un viņu atbalstītāji no citiem Latvijas autobusu parkiem, lai pievērstu sabiedrības uzmanību samilzušajām šoferu darba problēmām.

Latvijas sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības “LAKRS” Liepājas Autobusu parka šūniņas priekšsēdētājs Agris Laugalis “Kurzemes Vārdam” pastāstīja, ka galvenais šoferu sasāpējušais jautājums saistīts ar neatbilstošu darba stundu uzskaiti un darba samaksu. Šo un citas problēmas šoferi un “LAKRS” pārstāvji apsprieduši jau pagājušogad, uzņēmuma vadībai izsakot brīdinājumu par iespējamo piketu. “Noticējām uzņēmuma vadībai, ka kaut kas mainīsies, bet, diemžēl nekas nenotiek. Cilvēki ir sašutuši par to, ka viņiem jānostrādā ļoti daudz stundu, lai varētu kaut ko nopelnīt,” skaidro A. Laugalis, piebilstot, ka “Liepājas Autobusu parka” šoferiem ir viszemākais atalgojums, salīdzinot ar citu pilsētu autobusu parkiem.

Pikets pieteikts Liepājas domē, tas sāksies pulksten 12, un plānots, ka ilgs pusotru stundu. Piketā varētu piedalīties vairāki desmiti šoferu, kas ikdienā pārvadā pasažierus gan pilsētas, gan reģionālos, gan arī starppilsētu maršrutos. Tomēr pasažierus pikets neietekmēšot, jo uz to pulcēšoties šoferi no darba brīvajā laikā.

“Liepājas Autobusu parka” valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns, jautāts, kāpēc situācija nonākusi līdz piketam, atbildēja: “Pirmkārt, vēlos uzsvērt, ka Liepājas Autobusu parkam ir noslēgta vienošanās ar darbinieku pārstāvjiem – ir koplīgums, tātad visas savas sociāli ekonomiskās prasības darbinieki aizstāv ar savu priekšstāvju palīdzību, starp kuriem nav LAKRS. Ir tāds Kalniņa, kungs, kas vada šo organizāciju (LAKRS priekšsēdētājs Juris Kalniņš – I.O.) un nodarbojas ar sevis popularizēšanu. Tāpēc es šobrīd negribētu neko komentēt. Ja tāds pikets būs un atnāks cilvēki, tad mēs skatīsimies”.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 14. augusta numurā.

#kvards-20180814-03#

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli