Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Bīstamo atkritumu pārstrādi apsver pārcelt uz Grobiņu

Bīstamo atkritumu pārstrādi apsver pārcelt uz Grobiņu
Foto: Egons Zīverts
17.04.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Tiek izskatīta iespēja bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīcu, kas bija iecerēta Kapsēdes ielā Liepājā, būvēt Grobiņas novadā, “Liepājas RAS” poligona teritorijā, “Kurzemes Vārdu” informēja SIA “eVan Group” valdes loceklis Mārtiņš Berķis-Bergs. Divu nedēļu laikā varētu sākties ieceres sabiedriskā apspriešana. Grobiņas novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols šaubās, vai iedzīvotāji tādu ieceri atbalstīs.

M. Berķis-Bergs stāsta, ka, ņemot vērā Liepājas aktīvo iedzīvotāju pretestību ražotnes atvēršanai Kapsēdes ielā, izskatīti citi varianti. “Ir nodibināts jauns uzņēmums SIA “Catals”, kas apsver iespēju būvēt rūpnīcu Grobiņas novadā, “Liepājas RAS” poligonā. Esmu jaunā uzņēmuma valdes loceklis un vienīgais īpašnieks. Kompānija un nosaukums cits tāpēc, ka ar “eVan Group” kārtojam dokumentus speciālā SEZ statusa piešķiršanai. Ja ir SEZ statuss, uzņēmējdarbību citā teritorijā nevar veikt,” skaidro valdes loceklis.

Jaunajā teritorijā potenciāli paredzētajā rūpnīcā uzņēmums atteikšoties no hidrometalurģijas procesa. “Par to arī Liepājā bija lielākie cilvēku un Vides dienesta iebildumi, un mums grūti un dārgi būtu līdz galam izpildīt visas vides prasības. Bija plānots visu veikt atbilstoši tām, bet, matemātiski sarēķinot, sanāktu ekonomiski neizdevīgi. Jaunajā vietā paliktu katalizatoru pārstrāde, bet, neizmantojot hidrometalurģijas procesus, tā būtu vairāk tāda kā apdedzināšana,” stāsta M. Berķis-Bergs. Investīcijas “Liepājas RAS” teritorijā, kur viss jāsāk nu nulles, būtu apmēram tikpat lielas kā Kapsēdes ielā, kur jau ir ēkas un notiek ražošana, jo jaunajai ražotnei tiktu iegādātas iekārtas un būtu jārenovē vai jāpiebūvē ēkas. Būtiska atšķirība ir tā, ka Kapsēdes ielā esot pietiekamas jaudas elektrībai un gāzei, bet Grobiņas novadā tās uzņēmumam radītu papildu izmaksas, norādīja valdes loceklis.

“Liepājas RAS” valdes loceklis Normunds Niedols atzīmē, ka esot izdevīgi izmantot esošo infrastruktūru un pakalpojumus, ko uzņēmums var sniegt. Poligonā esot iezīmētas teritorijas, kuras piedāvā potenciālajiem nomniekiem. “Esam kategoriski pret jebkādām darbībām, kuras pārkāpj vides prasības un var kaitēt apkārtējai videi vai iedzīvotājiem. To esam pateikuši arī šiem interesentiem. Teicām, ka nebūs nekādu ne vismazāko atlaižu vides prasībām,” saka N. Niedols. 

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 17. aprīļa numurā.

#kvards-20190417-02#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli