Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

“Forbes” veidotajā biznesam labāko pilsētu topā Liepāja pakāpusies par trīs vietām

“Forbes” veidotajā biznesam labāko pilsētu topā Liepāja pakāpusies par trīs vietām
Foto: liepajniekiem.lv
21.07.2015 16:28

liepaja.lv

Atslēgvārdi

Kurā pilsētā atvērt biznesu? Lai atbildētu uz šo jautājumu, žurnāls ”Forbes” jau trešo gadu salīdzina Baltijas reģionu pilsētu rādītājus un veido biznesam pievilcīgāko pilsētu TOP 20, kurā Liepāja šogad pakāpusies par trim vietām – 7.pozīcijā.

Nemainīgi kā iepriekšējos gadus topa līderi Kauņa un Tartu savas pozīcijas saglabā stabili – tās joprojām ir pievilcīgākās pilsētas biznesam. Tām seko Klaipēda un Pērnava, bet no Latvijas pilsētām priekšgalā ir ostas pilsētas Ventspils un Liepāja, kas, neraugoties uz problēmām ar Liepājas metalurgu un citiem lielajiem uzņēmumiem, veikusi ievērojamus uzlabojumus infrastruktūrā.

”Šeit [Liepājā] atrodas trešā lielākā osta Latvijā, kurā šogad pabeigti kanāla gultnes padziļināšanas darbi, ļaujot apkalpot lielākas kravas. Februāra beigās no ostas izveda līdz šim lielāko kravu. Attīstoties kravu plūsmai, uz Nīneshamnu Zviedrijā sācis kursēt prāmis “Stena Flavia”, kas var pārvadāt 830 pasažieru. Savukārt lidostā par vairāk nekā septiņiem miljoniem eiro tiek veikta rekonstrukcija, vēl par pusotru miljonu tiek iepirktas ugunsdzēsības mašīnas. Lidostas mērķis pēc rekonstrukcijas ir apkalpot lidsabiedrību “airBaltic”. Arī dzelzceļš, kas savieno Liepāju ne tikai ar Latvijas pilsētām, bet arī ar Klaipēdu un Mažeiķiem, tiek modernizēts,” Liepājas ekonomiskais potenciāls raksturots žurnālā ”Forbes”. Atzinīgi novērtēts, ka Liepājā uzņēmumiem ir pieejamas teritorijas Speciālās ekonomiskās zonas Karostas industriālajā parkā, savukārt jaunajiem uzņēmumiem ir pieejams inkubators. Trūkums ir salīdzinoši nelielā biroju telpu izvēle Liepājā un to vidējā cena – ap četriem eiro par kvadrātmetru.

”Viss liecina, ka tuvākajos gados vēju pilsēta kļūs arvien pievilcīgāka tūristiem,” norādīts pētījumā. Par to liecina gan šoruden sagaidāmā jaunās koncertzāles ”Lielais dzintars” atklāšana, gan arī citas ar tūrisma jomu saistītas aktivitātes. Turklāt Liepājā pērn apkalpotais tūristu skaits viesnīcās palielinājās par 10% – šī Kurzemes pilsēta ir trešais populārākais galamērķis pēc Rīgas un Jūrmalas. ”Izskatās, ka pašvaldība ir uz pareizā ceļa, lai Liepāju attīstītu kā kūrortpilsētu,” secināts žurnāla apkopojumā.

Biznesam labāko pilsētu tops tiek veidots, izanalizējot Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pilsētas, kurās, pēc jaunākajiem datiem, dzīvo vismaz 25 tūkstoši cilvēku. Ņemti vērā vairāk nekā 12 rādītāji sešās kategorijās: sociālie rādītāji, iedzīvotāju pirktspēja, darījumu klimats, noturība pret krīzi, infrastruktūra un komforts dzīvošanai biznesa īpašniekiem un TOP menedžeriem. Rādītāji izvēlēti, vadoties no uzņēmēju interesēm, kuri gribētu veidot šajās pilsētās biznesu, orientētu uz vietējo patēriņu: pakalpojumi, kafejnīcas, veikali u.c. Reitingā nav iekļautas galvaspilsētas.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli