Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

“Grobiņa” pelņa deviņos mēnešos pieaug vairākkārt – līdz 803,9 tūkstošiem latu

“Grobiņa” pelņa deviņos mēnešos pieaug vairākkārt – līdz 803,9 tūkstošiem latu
29.11.2013 09:49

liepajniekiem.lv

Kažokzvēru audzētājs “Grobiņa” šā gada deviņos mēnešos strādāja ar 2,492 miljonu latu apgrozījumu, kas teju divas reizes pārsniedz tā apmēru pirms gada attiecīgajā laika posmā, savukārt kompānijas peļņa pieauga vairākkārt – līdz 803,9 tūkstošiem latu, liecina biržai “NASDAQ OMX Riga” iesniegtais kompānijas finanšu pārskats.

“Grobiņas” finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka Realizācijas cenas izsoļu namos šogad pieaugušas par 84% salīdzinājumā ar attiecīgo laiku periodu gadu iepriekš. Kopumā šogad pārdotas 53 821 ūdeļu ādas, kas ir par 10,3% vairāk vairāk nekā pirms gada.

Kompānijas vadība informē, ka šogad trešajā ceturksnī turpinājās jaunas kažokzvēru audzētavas būvniecības darbi Pāvilostas novadā. Saistībā ar būvniecības procesa gaitā konstatētajiem nepieciešamajiem papildus darbiem augustā ar būvnieku Polijas kompāniju “Pro-Furfarmequipment tika noslēgta vienošanās pie būvniecības līguma par izmaiņām darbu apjomā un attiecīgi kopējā līgumcenā, nosakot to turpmāk 3,568 miljonu latu apmērā.

Tāpat “Grobiņas” vadība turpina darbu pie jaunas un neatkarīgas barības virtuves izveides sev piederošā īpašumā Liepājā Brīvības ielā. Šādas barības virtuves izveide ir nepieciešama, lai nodrošinātu ar barību jauno fermu Pāvilostas novadā Vērgales pagastā “Ceļmalnieki” un veicinātu ūdeļu audzēšanas nozares attīstību Latvijā,jo plānotas barības virtuves ražošanas jaudas varēs nodrošināt ar barību ne tikai uzņēmuma fermas,bet arī citas Latvijas un Lietuvas kažokzvēru fermas. Projekta īstenosāna plānota pa posmiem vairāku gadu garumā un tā investīciju apjomi attiecīgi būtu sākot no1,5 miljona latu līdz pieciem miljoniem latu.

2012.gada deviņos mēnešos “Grobiņa” strādāja ar 1,27 miljonu latu apgrozījumu un peļņu 58,8 tūkstošu latu apmērā.

“Grobiņa” audzē ūdeles kažokādu ieguvei. Kompānijas akcijas kotē “NASDAQ OMX Riga” otrajā sarakstā.   

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli