Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Liepājas tiesa ierosina kažokzvēru fermas “Grobiņa” tiesiskās aizsardzības procesu

Liepājas tiesa ierosina kažokzvēru fermas “Grobiņa” tiesiskās aizsardzības procesu
Foto: Egons Zīverts
07.04.2016 09:16

LETA

Liepājas tiesa 6.aprīlī pieņēma lēmumu ierosināt kažokzvēru audzētājas AS “Grobiņa” tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) lietu, teikts “Grobiņas” paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”.

Tiesa noteica, ka “Grobiņai” tiesiskās aizsardzības pasākuma plāns jāizstrādā un jāsaskaņo ar kreditoriem līdz 2016.gada 6.jūnijam.

LETA jau ziņoja, ka “Grobiņa” 5.aprīlī vērsusies Liepājas tiesā ar pieteikumu par tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) sākšanu.

Pieteikums par TAP tiek iesniegts, lai “pasaules tirgos notikušā kažokādu pārdošanas cenas dramatiskā krituma rezultātā” veiktu sabiedrības uzkrāto saistību restrukturizāciju, pielietojot Maksātnespējas likumā paredzētās tiesiskās aizsardzības metodes.

“Grobiņas” valde informē, ka pasaules tirgos noticis kažokādu pārdošanas cenas dramatisks kritums, jo salīdzinājumā ar 2015.gada marta izsoļu nama vidējo izsoles cenu 48,44 eiro, 2016.gada marta izsoles vidējā cena nokritās par 54% un bija tikai 22,30 eiro.

Līdz ar to ņemot vērā, ka 2016.gada marta izsolē tika pārdots būtisks “Grobiņā” saražoto ādu daudzums – 78 300 ādas – “Grobiņas” naudas plūsmā martā plānotie izsoles ieņēmumi atpalika par aptuveni diviem miljoniem eiro. Šo notikumu rezultātā uzņēmums šobrīd nespēs izpildīt pilnā apjomā visas savas saistības pret kreditoriem.

Līdz ar to operatīvi reaģējot uz šo situāciju “Grobiņas” vadība, informējot lielāko sabiedrības nodrošināto un nenodrošināto kreditoru AS “Citadele banka”, ar investīciju fonda “FlyCap” atbalstu pieņēma lēmumu iesniegt tiesā pieteikumu par “Grobiņas” TAP lietas ierosināšanu. Līdz ar to šodien Liepājas tiesā tiks iesniegts attiecīgs pieteikums.

Uzņēmuma vadības un lielāko kreditoru ieskatā TAP ļaus turpinot ražošanu un, atliekot uzkrāto parādu nomaksu uz TAP plānā paredzēto laiku, atjaunot savu spēju nokārtot savas uzkrātās saistības.

Kā liecina pasaules izsoļu namu statistika, kažokādu cenu kritumam pasaulē ir īslaicīgs raksturs, piemēram, 2008.-2009.gadā izsoles vidējā cena bija 28,20 eiro, bet jau 2009.-2010.gada sezonā – 36,80 eiro un 2010.-2012.gada sezonās – jau 42,40-55,40 eiro par ādu, kā rezultātā uzņēmuma vadības un lielāko kreditoru ieskatā TAP plāna darbības laikā kažokādu cenas pasaules tirgos atgūs vismaz 2009.-2010.gada audzēšanas sezonas līmeni.

Pēc tiesas lēmuma pieņemšana par AS “Grobiņa” TAP lietas ierosināšanu, uzņēmuma vadība bez izmaiņām turpinās nodrošināt ražošanu ierastajā režīmā un vienlaicīgi likumā noteiktā kārtībā izstrādās un saskaņos ar tās kreditoriem konkrētu TAP plānu, piemērojot Maksātnespējas likumā paredzētās tiesiskās aizsardzības metodes.

Biržas “Nasdaq Riga” valde šodien nolēma piemērot uzraudzības statusu AS “Grobiņa”. Birža uzraudzības statusu piemēro saskaņā ar biržas noteikumiem “Par finanšu instrumentu iekļaušanu un tirdzniecību biržas regulētajos tirgos”, kas nosaka, ka biržai ir tiesības piemērot uzraudzības statusu, ja emitentam ir ilgstošas maksātspējas problēmas. Uzraudzības statusa piemērošana nepieciešama, lai piesaistītu tirgus dalībnieku uzmanību.

Kā vēstīts, “Grobiņa” pagājušajā gadā strādāja ar 6,22 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir vairāk nekā uz pusi labāks rādītāks kā 2014.gadā, kad uzņēmuma apgrozījums bija 2,879 miljoni eiro, liecina uzņēmuma paziņojums “Nasdaq Riga”.

Uzņēmumam izdevies arī izkļūt no 2014.gada zaudējumiem, kas bija 1,657 miljoni eiro, un 2015.gadā gūt 1,223 miljonu eiro peļņu.

Līdz ar to akcionāru peļņa uz vienu akciju 2015.gadā bija 2,447 eiro salīdzinājumā ar 3,315 eiro 2014.gadā.

AS “Grobiņa” dibināta 1991.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 711 435 eiro (500 000 latu).

“Grobiņa” ir viena no lielākajām kažokzvēru fermām Latvijā. Tās akcijas pieder vairākiem desmitiem akcionāru. Uzņēmumā audzē dažādu toņu ūdeles, sudrablapsas un polārlapsas. Pēdējos gados, ieviešot jaunu pirmapstrādes tehnoloģiju, “Grobiņa” panākusi kažokādu konkurētspēju Eiropas izsoļu namos un palielinātu interesi Krievijas tirgū.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli