Trešdiena, 22. janvāris Austris

“Metalurga” tīkotājs var zaudēt uzņēmumu

“Metalurga” tīkotājs var zaudēt uzņēmumu
Foto: LETA
26.04.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Krievijas izcelsmes uzņēmējs Igors Šamis, kurš iepriekš izrādīja vēlmi iegādāties bijušo “Liepājas metalurgu”, var zaudēt Latvijā reģistrēto kompāniju.

Kā liecina informācija “Lursoft” datu bāzē, joprojām nav atklāti Liepājā reģistrētās AS “K-1 Liepaja Metallurgical Plant” patiesā labuma guvēji. Minētā akciju sabiedrība dibināta 2017. gada septembra beigās, kad noritēja sarunas ar maksātnespējīgās AS “KVV Liepājas metalurgs” potenciālajiem investoriem jeb pircējiem.

I. Šamis tika minēts kā reālākais rūpnīcas pircējs, taču pēc vairāku mēnešu ilgām sarunām toreizējais “Metalurga” administrators Guntars Koris pagājušā gada sākumā nolēma “KVV Liepājas metalurgs” piederošo mantu pārdot vairākās izsolēs pa daļām. Administrators toreiz skaidroja, ka I. Šamis nebija izpildījis nodrošināto kreditoru izvirzītos nosacījumus un sniedzis prasītās garantijas, kas apliecinātu spēju uzņēmumu iegādāties kā vienu veselumu un atjaunot tā darbību.

I. Šamis ir “K-1 Liepaja Metallurgical Plant” valdes loceklis, savukārt kompānijas daļas pieder Luksemburgas uzņēmumam “Kalior Invest” un Šveices “Trasteel Trading Holding”.

Pienākumu reģistrēt informāciju par patiesā labuma guvējiem regulē likums “Grozījumi “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā””.

Uzņēmuma reģistrs informē – ja sabiedrības ar 100 procentu ārvalstu kapitālu neiesniegs informāciju par patiesā labuma guvējiem, tad to darbība tiks izbeigta.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)