Ceturtdiena, 9. jūlijs Asna, Asne, Zaiga
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Panākumu atslēga – disciplīna un smags darbs

Panākumu atslēga – disciplīna un smags darbs
Foto: No personīgā arhīva
27.10.2018 07:03

liepajniekiem.lv

Liepājniece Katrīna Vilkonska bērnībā sapņoja par darbu birojā no agra rīta līdz vēlam vakaram, taču ar laiku sapratusi, ka viņu tomēr saista šūšana, audumi, viss skaistais un elegantais. Viņas dibinātais uzņēmums “Katrīnas Modes Nams” oktobrī svinēja piecu gadu jubileju. “Veidot uzņēmumu bija tāds pēkšņs lēmums! Ceļš līdz tam bija ļoti, ļoti, ļoti grūts! Es vienmēr saku – ir jāstrādā daudz, ir jāstrādā ļoti daudz un ir jāstrādā sasodīti daudz!”

Veidots ar pašas rokām

“Mani iepriekšējie priekšnieki uz darbu braukāja ar automašīnām, taču man labākajā gadījumā bija jāizmanto sabiedriskais transports vai arī jādodas uz darbu kājām.

Vienu dienu  sapratu, ka es ne ar ko no viņiem neatšķiros – man ir galva, divas rokas un kājas, tādēļ varu uzņemties un darīt.

Tā es vienā dienā aizgāju no viņiem, lai uztaisītu savu uzņēmumu. Es negribēju pelnīt naudu citai tantei vai onkulim,” atklāj Katrīna.

Viņa strādājusi ļoti dažādus darbus, taču sapratusi, ka tieši apģērbs ir viņas sirdslieta. Aptuveni piecu gadu vecumā meitene sākusi šūt tērpus lellēm, lāčiem, laiku pa laikam arī kādai brāļa spēļu mašīnai uzdarinot pa pārvalkam.

Skolā gan Katrīna izlēmusi apgūt uzņēmējdarbību, iepazīt biroja darbus, dokumentāciju, taču tas ne pavisam nav bijis viņas lauciņš. “Šobrīd, ja man nākas rakstīt atskaites, kārtot dokumentus, tā man ir katastrofāla diena. Ļoti nākas sevi piespiest to izdarīt. Es drīzāk veicu visas praktiskās lietas – šuju, griežu, mēru,” stāsta uzņēmēja.

“Ir svarīgi saprast, kura ir tā īstā sfēra. Cilvēki mūsdienās dara darbu, saņem par to naudu, lai būtu par ko dzīvot,” novērojusi Katrīna, taču viņa novēl katram cilvēkam atrast savu hobiju, ko pārvērst par darbu, lai to darītu no sirds.

Šiks – otrā plānā

“Tā kā radu tērpus, bieži cilvēki domā, ka šikošu, ģērbšos tikai sevis darinātā apģērbā. Bet es esmu tikai cilvēks, kurš velk džinsus, gumijniekus, nes auduma ruļļus, strādā. Man dažreiz nav laika ēst un tas ir normāli, jo tam neatliek laika – es ceļos pulksten 5, lai visu paspētu. Ir gadījies, ka strādāju arī naktīs. Mans uzdevums ir ģērbt citus! Tā ir liela svētku diena, ja kaut kas tiek man pašai, jo prioritāte ir klienti.

Tas ir mīts, ka mums jāstaigā mūsu darinātajā apģērbā. Ja esi kamīnu meistars, tu taču nenēsāsi visur līdzi savu kamīnu, lai cilvēki to redzētu,” smej Katrīna.

Kaut arī “Katrīnas Modes Nams” gadu laikā ir attīstījies, viņa aizvien visvairāk uzticas tikai sev. Ekskluzīvus  pasūtījumus, kas paredzēti īpašajiem klientiem, Katrīna rada pati. “Tas, ka cilvēks ir uzņēmējs, nenozīmē, ka viņš var neko nedarīt! Īsts uzņēmējs vienmēr arī darīs to, ar ko viņa uzņēmums nodarbojas. Es uzskatu, ka neviens nestrādās labāk par tevi, jo tas ir vajadzīgs tev pašam. Tāpēc arī vajag darīt pašam. Kad ieej kādā uzņēmumā, uzreiz var redzēt, vai tevi apkalpo darbinieks vai īpašnieks pats!”

Ar pašpārliecību un disciplīnu

Kaut arī daudzi gaužas, ka Latvijā nav labas augsnes uzņēmējdarbībai, Katrīna tam nepiekrīt. ”Es uzskatu, ka valstij un vietai uzņēmējdarbībā nav īsti nozīmes. Protams, kaut kur kādas lietas būs vieglākas, citas grūtākas, taču nevajag uzreiz domāt, ka citur viss ir ļoti vienkārši. Vienmēr jau cilvēkiem šķiet, ka labi ir tur, kur manis nav.”

Viņa Latvijā saredz ļoti daudz iespēju, ir tikai jāgrib darīt, tādēļ par savām darbaspējām Katrīna atbildīga ir pati.

“Ja citi lišķējas, ka ir pateicīgi daudziem apkārtējiem, man tā nav. Es esmu skarba, tieša, jo tā pielīšana nav manā gaumē.

Par visu, ko esmu paveikusi, uzcēlusi, es esmu pateicību parādā tikai sev, jo esmu smagi strādājusi. Lai sagrabinātu savai pirmajai šujmašīnai, strādāju trijos darbos. Es esmu augusi ļoti militārā ģimenē, kas manī ieaudzināja pašpārliecinātību un disciplīnu. Ja man kāds saka, ka kaut ko nevar paspēt, izdarīt, mana atbilde ir – sāc strādāt ar abām rokām!”

Ja darāmo tu neuzskati par darbu, tad ir vieglāk to darīt,” priecājas uzņēmēja. Tāpat svarīgi viņai ir uzņemt vitamīnus, dzert ūdeni un censties vismaz nedaudz dzīvot veselīgi.

Starp audumu un koku

”Katrīnas Modes Nama” telpās draudzīgi sadzīvo gan viņas šūtie apģērbi, gan dažādi darinājumi no koka, piemēram, pulksteņi, rotaslietas un pat koka dāmu somiņas. Tos veidojis Katrīnas draugs, kam viņa palīdzējusi saprast, ka tieši koks ir viņa aicinājums.  ”Man ļoti patīk pūces, un viņš man uzdāvināja sevis darinātu koka pūci. Tad sapratu, ka tā būs otrā nodarbošanās. Un varu pateikt, ka katrs nākamais bizness ir vieglāks. Ja tu gribi, tu vari paveikt neiedomājamas lietas.”

Sieviete neaizraujas ar tirgus pētīšanu un arī augstskolā mācīto teoriju dzīvē ir vairākkārt apgāzusi. ”Vajag mācīties visu laiku, taču ar to nedomāju studijas augstskolā, bet gan pašizglītošanos.

Es apstrīdu mācīto, ka pieprasījums veido piedāvājumu. Kā cilvēks zina, ko prasīt, ja viņam neko nepiedāvā? Tādēļ ir jārunā ar cilvēkiem, un jārāda jauni darinājumi, lai viņi saprastu, ka viņi to vēlas un viņiem tas ir vajadzīgs.

Tāpat Katrīna uzsver reizēm nenovērtēto sieviešu lomu biznesā. “Dažreiz šķiet, ka bizness ir tikai večiem, taču tā nav. Esmu pavērojusi, ka vairāku veiksmīgu uzņēmumu īpašnieki ir sievietes. Es nevienu nenoniecinu, taču sievietēm ir tendence griezties ap savu asi vairākas reizes minūtē vai pat sekundē, un tas ir ļoti svarīgi uzņēmējdarbībā. Pārsvarā uz uzņēmīgām sievietēm gulstas ģimene, bērni, māja, tādēļ viņas mēdz iegriezties un neapstāties.”

Viņa uzskata, ka sievietēm ir jābūt neatkarīgām. “Tas ir attiecināms uz visām dzīves situācijām. Sievietei jābūt ļoti pašpārliecinātai, veiksmīgai un neatkarīgai.”

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz