Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Reemigranti var pretendēt uz atbalstu uzņēmējdarbībai

Reemigranti var pretendēt uz atbalstu uzņēmējdarbībai
Foto: liepajniekiem.lv
09.09.2019 07:00

"Kurzemes Vārds"

Arī šogad reemigrantiem ir iespēja pieteikties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un plānošanas reģionu organizētajā konkursā, lai pretendētu uz grantu atbalstu saimnieciskās darbības īstenošanai, attīstībai vai uzsākšanai.  

Finansējuma apmērs vienam projektam ir līdz 10 tūkstošiem eiro, taču, lai to saņemtu, nepieciešams arī reemigranta personiskais ieguldījums saimnieciskās darbības īstenošanā vai uzsākšanā, proti, jānodrošina piesaistītās investīcijas, kā arī trīs gadu periodā pēc projekta uzsākšanas jāveic iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligātie maksājumi. Minimālais piesaistīto investīciju apmērs ir 50 procenti no projekta iesniegumā pieprasītā atbalsta finansējuma.

Atbalstam var pieteikties līdz 4. oktobrim.

Konkursam kvalificējas tie reemigranti un potenciālie reemigranti, kas ārvalstīs dzīvojuši vismaz trīs gadus un savu uzturēšanās adresi tur fiksējuši Iedzīvotāju reģistrā.

VARAM norāda, ka atbalsts ir īpaši nozīmīgs tiem cilvēkiem, kuri atgriežas Latvijā no ilgstošas prombūtnes un vēlas uzsākt savu saimniecisko darbību, jo tiem ir mazāk iespēju pretendēt un saņemt atbalstu no citām valstī paredzētām atbalsta programmām.

Pērn šajā konkursā iesniegti 17 projekti, bet atbalstīti deviņi, no tiem pieci Kurzemē.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli