Piektdiena, 24. janvāris Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

SEZ gatava atpirkt “Metalurga” teritoriju

SEZ gatava atpirkt “Metalurga” teritoriju
Foto: Egons Zīverts
13.05.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Daļa bijušā “Liepājas metalurga” teritorijas varētu nonākt Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas īpašumā, atpērkot to no bankas “Citadele”, liecina “Kurzemes Vārda” rīcībā esošā informācija.

Kamēr darījums nav noslēgts, SEZ un domes vadība plašākus komentārus gan atturas sniegt. Skaidrība par to varētu būt pēc dažām nedēļām.

Liepājas SEZ valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks norādīja, ka “Liepājas metalurga” teritorija jau trīs gadus nav saimnieciskajā apritē, tā nedod ne pilsētai, ne valstij nekādu pievienoto vērtību, lai gan tur ir stratēģiska infrastruktūra, proti, dzelzceļš. “Mums ir vīzija, un mēs domājam par to, kā šo teritoriju pārvērst par industriālo parku, tā teikt, ostas aizmuguri.”

Viņš atzīmēja, ka šobrīd notiek intensīva attīstība gan Karostas, gan Meldru ielas industriālajā parkā. “Jūtam, ka būs nākošais vilnis, kam vajadzēs jaunas ražošanas teritorijas. Līdz ar to SEZ kopā ar valdību ir diskutējusi par šo jautājumu, un, atbildīgi raugoties, mēs meklējam labāko risinājumu.”

Šobrīd “Metalurga” teritorijai ir vairāki īpašnieki – Liepājas pašvaldība, “Citadele” un valsts.

Jau rakstījām, ka pagājušā gada augusta beigās Ekonomikas ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Liepājas dome, SEZ pārvalde un Privatizācijas aģentūras meitaskompānija “FeLM” parakstīja nodomu protokolu par industriālā parka attīstību, lai nodrošinātu “Metalurga” vēsturiskās teritorijas efektīvu izmantošanu. 

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)