Trešdiena, 25. novembris Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne, Katrīne
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

SIA “Aizputes ceļinieks”, iespējams, pārņems rīdzinieki

SIA “Aizputes ceļinieks”, iespējams, pārņems rīdzinieki
08.01.2007 19:37

0

Neoficiāla, taču no ticamiem avotiem nākusi informācija liecina, ka Liepājas pusē pazīstamākā ceļu būves nozares firma “Aizputes ceļinieks” ir lielu pārmaiņu priekšā, proti, uzņēmumam varētu mainīties īpašnieki. Tikai nav skaidrības, vai “Aizputes ceļiniekam” kā stabili strādājošam uzņēmumam precinieki  prasās ciemos vai paša uzņēmuma īpašnieki secinājuši, ka viens nav karotājs, tāpēc meklē sabiedroto.

Oficiāli neko neapstiprina

SIA “Aizputes ceļinieks” ir dibināta 1991.gada 12.jūlijā, un visus šos gadus ir strauji attīstījusies un kļuvusi par pazīstamāko ceļu būves nozares firmu, kas uzvarēja lielākajā daļā konkursu un ieguva pasūtījumus gan Liepājas rajonā, gan Liepājā. Uzņēmums, kura juridiskā adrese ir reģistrēta Aizputē, nodarbojas ar gatavo betona maisījumu ražošanu, ēku demontāžu un nojaukšanu, zemes darbiem, automaģistrāļu, ceļu, lidlauku būvniecību u.c.

Arī patlaban par pasūtījumu trūkumu firmai sūdzēties nevajadzētu, tomēr ir saņemti signāli, ka “Aizputes ceļinieks” jau pērn ir apspriedis apvienošanās iespējas. Sarunas esot notikušas ar “Saldus ceļinieku”, taču tās nav vainagojušās panākumiem. Nu notiekot sarunas ar citu, daudz ietekmīgāku uzņēmumu – akciju sabiedrību “A.C.B.”

Savukārt SIA “Aizputes ceļinieks” valdes priekšsēdētājs Egils Muižulis “Kurzemes Vārdam” atteicās komentēt vai apstiprināt iepriekš pieminēto informāciju. Kā pastāstīja viens no avotiem, kas vēlējās palikt anonīms, šāda nostāja nav nekas īpašs. Visticamāk, sarunās starp “Aizputes ceļinieku” un akciju sabiedrību “A.C.B.” vēl nav panāktas konkrētas vienošanās par kapitāldaļu pirkšanu, pārdošanu vai cita veida apvienošanos. Un darba procesā neviena uzņēmuma pārstāvis publisku informāciju parasti nemēdz sniegt.

 
Notikusi kapitāldaļu koncentrēšana

Taču to, ka “Aizputes ceļinieka” īpašnieku katliņš patiešām vārās, var spriest arī pēc “Lursoft” datu bāzē pieejamās Uzņēmuma reģistra informācijas. Lai arī vēsturiskos datos redzams, ka pēdējos gados izmaiņas SIA dalībniekos notikušas samērā bieži, īpaši intensīvi šīs izmaiņas veiktas tieši 2006. gadā – operatori tās reģistrējuši 18 reizes. Tas liecina par aktīviem kapitāldaļu pārpirkšanas centieniem, visticamāk, lai uzņēmuma daļas koncentrētos dažu īpašnieku rokās. Ja vēl 2005.gada nogalē “Aizputes ceļinieks” piederēja 26 fiziskām personām, tad pēdējās izmaiņas, kas veiktas 2006.gada 24.oktobrī, rāda, ka uzņēmumam palikuši vairs tikai astoņi īpašnieki: Pēteris Jurašs (39,79 procenti), Ivars Smilga (20 procenti), Andris Laukagals (12,5 procenti), Indra Zvirbule (9 procenti), Leonards Ķīvīts (5,71 procenti), Harijs Andris Zeliks-Zommers (5,43 procenti), Jēkabs Šmits (4,36 procenti) un Vilma Čirkše (3,21 procenti).

 
Meklē turpmākās pastāvēšanas veidus

Kas tad īsti ir noticis uzņēmumā, kas, vismaz no malas raugoties, šķiet plaukstošs un kuram pasūtījumu netrūkst, ka jāmeklē drošāka azote? Iespējams, vismaz daļa no atbildes uz šo jautājumu varētu slēpties “Aizputes ceļinieka” tiešās konkurentes – akciju sabiedrības “Ceļu, tiltu būvnieks” – valdes priekšsēdētāja Gata Zvirbuļa teiktajā, kas publicēts “Autoceļu Avīzes” 2005.gada decembra numurā. Tajā viņš pauž uzskatu, ka aizputnieki no sevis jau ir izspieduši maksimumu un “Aizputes ceļinieks” savā izaugsmē ir sasniedzis punktu, aiz kura uzņēmums kļūst neelastīgs un arī mazāk rentabls. Iespējams, ka šis viedoklis ir tikai konkurences diktēta retorika, taču, ja apstiprinātos runas par uzņēmuma precībām, zināma patiesības dzirksts tur arī varētu būt. Arī no neoficiāliem avotiem izskanēja, ka uzņēmums pastiprinātas konkurences apstākļos šādi meklē jaunas izaugsmes iespējas, jo vienam pašam tam konkursos par lielāka mēroga objektiem startēt ir grūti. Arī konkurenti nesnauž. Kaut vai tas pats “Ceļu, tiltu būvnieks” ir izveidojis jaudīgāku un modernāku asfaltbetona ražošanas rūpnīcu. Tāpēc tiekot meklētas iespējas, kā turpmāk uzņēmumam pastāvēt.

 
Izraudzīts patiešām stiprs plecs

Ja patiesībai atbilst neoficiālā informācija, ka par “Aizputes ceļinieka” līdzīpašnieku varētu kļūt akciju sabiedrība “A.C.B.”, tad jāteic, ka izraudzīts ir patiešām stiprs plecs. Šī ceļu būves firma dibināta 1992.gada 13.oktobrī, uzņēmuma attīstības gaitā veikti arī nopietni investīciju projekti un valsts uzņēmumu privatizācija. Jau 1993.gadā ar nolūku palielināt ražošanas jaudas, tika privatizēts Rīgas pašvaldības specializētais mehanizācijas uzņēmums, kas būtiski uzlaboja firmas “A.C.B.” tehnisko bāzi, bet 1994.gadā tika noslēgts nomas līgums ar izpirkšanas tiesībām par pašvaldības uzņēmuma “Rīgas ceļi” ražošanas bāzi. 1994.gada jūnijā no Latvijas kuģniecības iegādāts ceļu remonta mašīnu komplekts “Remixer – 4500”, kas joprojām ir vienīgais Latvijā. 2001.gada nogalē no Polijas koncerna “Mostostal Zabrze” iegādāta bruģa ražotne, kas kļuvusi par “A.C.B.” meitas uzņēmuma “ACB Betons” sastāvdaļu un ir šobrīd modernākā bruģa ražotne Latvijas galvaspilsētā, kas izmanto vācu firmas “Moss” tehnoloģijas.

Firma “A.C.B.” kopš tās dibināšanas ir kāpinājusi ražošanas apjomus no 500 tūkstošiem latu 1993.gadā līdz 18,3 miljoniem latu 2003.gadā, strādājot gan valsts un pašvaldību pasūtījuma, gan dažādu uzņēmumu un firmu objektos. Reklamējot sevi, firmas pārstāvji apgalvo, ka uzņēmumam ir pa spēkam jebkura veida un apjoma ceļu būvdarbi, nodrošinot visaugstākajām prasībām atbilstošu kvalitāti.

Viktors Ulberts,
“Kurzemes Vārds”

SIA “Aizputes ceļinieks” Liepājas iecirkņa bāze, kas atrodas pie dzelzceļa pārbrauktuves. Pēc bāzes spriežot, uzņēmums saimnieko ar plašu vērienu, taču acīmredzot uzņēmējdarbībā var gadīties apstākļi, kad arī salīdzinoši lielam un stabilam uzņēmumam ir jāmeklē stiprāka pleca atbalsts.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz