Piektdiena, 8. decembris Gunārs, Vladimirs, Gunis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Šogad “Liepājas autobusu parks” nav izbraucis 580 reisos

Diemžēl ziņa, ka “Liepājas autobusu parks” (LAP) atceļ reģionālo autobusu reisus, nav jaunums. Šonedēļ vien maršrutos neizbrauca vismaz 22 reisu autobusi, daudzi tieši Liepājā un Dienvidkurzemē.

Šogad “Liepājas autobusu parks” nav izbraucis 580 reisos
"Liepājas autobus parks" apkalpo gan reģionālus maršrutus, gan autobusus Liepājā. Aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" pārstāve Santa Rancāne infpormēja, ka uzņēmums ik pa laikam mēdz neizpildīt reisus arī pilsētā. (Foto: Egons Zīverts)
"Liepājas autobus parks" apkalpo gan reģionālus maršrutus, gan autobusus Liepājā. Aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" pārstāve Santa Rancāne infpormēja, ka uzņēmums ik pa laikam mēdz neizpildīt reisus arī pilsētā. (Foto: Egons Zīverts)
21.09.2023 00:00

liepajniekiem.lv

Autotransporta direkcija saņēmusi satiksmes ministra Kaspara Briškena rīkojumu sagatavot informāciju par ārkārtējo situāciju reisu neizpildē.

Arī Dienvidkurzemes novada vadība grasās šo problēmu pārrunāt ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri Ingu Bērziņu.

Liepājas šoferiem ir tendence slimot

“Bērns gaida pieturā autobusu, kas nemēdz būt ik pa stundai, bet vienīgais vakarā, uz Sikšņiem no Nīcas, un autobuss atcelts. Skolu Sikšņos aizvēra, nav rentabla. Mācās bērni vai nu Nīcā vai Rucavā. Autobuss no Nīcas 15.30. Sapulce skolā 16.00. Ok. Ir tak autobuss, 17.40 no Liepājas. Bet autobusu gaida un nekā. Izrādās, atcelts.

Un ja nu nav telefons, lai pazvanītu? Ja nu man nav mašīnas, lai savāktu? Tas kādam rūp? Tik mums pašiem. Ar meitu vis ok, savācu. Un 15 gadi nav arī vairs 10. Bet ja kāds mazāks no pulciņa brauc? Jo ir tak autobuss… un telefons izlādējies vai vispār nav…

Vai kādam vispār rūp tie, kas nedzīvo pilsētā?”

retoriski vaicā Baiba Siljāne-Verdina sociālajā tīklā “Facebook”, aprakstot piedzīvoto otrdienas vakarā, kad nebija autobusa, lai meita nokļūtu no skolas uz mājām.

Autotransporta direkcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Heinsberga informē, ka 17. septembrī LAP atcēla astoņus reisus, 18. septembrī – divus, 19. septembrī – deviņus, 20. septembrī – trīs.

“LAP šogad nav izpildījis aptuveni 580 reisus,”

turpina ATD Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Viktors Zaķis.

“Mazs procents, ja skatāmies pēc 207 000 kopīgā reisu skaita, kas uzņēmumam jānodrošina. Taču katrs neizpildītais reiss atstāj cilvēku uz ielas, viņš nenokļūst, kur vajag, tajā brīdī nav iespējas pārvietoties. No šī skatpunkta ATD situāciju vērtē kritiski, tā nav pieļaujama norma, jo uzņēmums apņēmies izdarīt.

Protams, var būt kavēkļi, piemēram, stihiskas nelaimes, bijuši applūduši ceļi, dabas katastrofas. Bet tagad atceltie reisi liecina, ka pārvadātājs nav pienācīgi sagatavojies neparedzētām situācijām. Visa atbildība gulstas uz pārvadātāju, kurš apņēmies pildīt līguma nosacījumus,” viņš norāda, paskaidrojot, ka direkcija, lai nodrošinātu pārvadājumus reģionālo maršrutu tīklā, organizē atklātus iepirkumus.

Pārvadātāji piedaloties zina, cik daudz maršrutu un reisu jāizpilda. “Konkursa uzvarētājs, slēdzot līgumu, parakstās, ka to arī nodrošinās visā termiņā pilnā apjomā; nav atkāpju, ka, ja kaut kas atgadās, tad nebrauc.

Uzņēmuma pienākums ir arī papildus nodrošināt rezerves, lai maršrutus veiktu,”

savukārt par LAP atbildību paskaidro saka V. Zaķis.

Ir paredzēti līgumsodi – mēnesī no 70 līdz 500 eiro, atkarībā no neizpildīto reisu skaita. Sodu iespējams piemērot atkārtoti, jo līguma izpildes uzskaite katrā mēnesī sākas no jauna. Bijuši mēneši, kad LAP nav sodīts, bet pēdējie divi mēneši ir ārkārtēji, un uzņēmumam izrakstīts līgumsods.

Vai tiks mainīts pārvadātājs, to V. Zaķis nevarēja atbildēt.

Atcelti reisi ir arī citiem pārvadātājiem, bet LAP galvastiesu pārāks attiecībā uz reisu neizpildi autovadītāju trūkuma dēļ. “Protams, ir gadījumi, kad šoferi slimo,” turpina ATD pārstāvis.

“Iedomājieties, ja reiss ir sešos no rīta. Šoferis četros ceļas, jūt, ka viņam paaugstināta temperatūra, piecos to paziņo dispečeram, un var būt ļoti sarežģīti dabūt vietā citu vadītāju. Taču tendence slimot Liepājas uzņēmumā ir apjomīga, tā mēs vērtējam.”

Nesagaidīt autobusu – neapskaužama situācija

Ar sabiedriskā transporta kustības grafikiem savas ikdienas gaitas saskaņojuši Dienvidkurzemes novada iedzīvotāji. Reisu atcelšana viņus ietekmē tieši – netiek uz darbu, skolu, kārtot darīšanas. Vai pašvaldībai ir idejas, ko šajā situācijā darīt cilvēku labā?

Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols uzsver: “Situācija, kad cilvēks stāv pieturā, gaida autobusu, bet tas tā arī neatnāk, taču cilvēkam jātiek uz darbu, pie ārsta vai vienalga kur citur, ir patiešām neapskaužama. Par šo problēmu mums ir bijušas vairākas sarunas ar sabiedriskā transporta organizētājiem no “Liepājas autobusu parka”.

Esam meklējuši dažādus risinājumus, bet pagaidām nekas daudz nav mainījies.

Lai vismaz kaut kā palīdzētu cilvēkiem, lai kaut vai pateiktu, ka autobusa nebūs, esam savos saziņas kanālos likuši informāciju par reisiem, kas nenotiks.

Cilvēki – kaimiņš ar kaimiņu, ir kooperējušies un brauc kopā, mūsu pagastu pārvaldnieki ir veduši cilvēkus, ja redz, ka stāv pieturā un velti gaida. Es pats arī esmu izlīdzējis ik pa laikam, bet tas nav problēmas risinājums, tās ir atsevišķas epizodes, draudzīga izpalīdzēšana.

Viens no risinājumiem, kā varam savējiem palīdzēt, – pārvadāt kopā ar skolēniem. Tikai šīs lietas likumiski jāsakārto valsts līmenī, jo šāda rīcība pašvaldībām nav atļauta.

Ja var ticēt pārvadātāju publiski teiktajam, ka problēmu ar neizpildītajiem reisiem rada autobusa šoferu trūkums, tad tas ir bēdīgi.

Plānots, ka nākamnedēļ novadu apmeklēs jaunievēlētā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa un sabiedriskā transporta attīstība un uzlabojumi noteikti būs viens no jautājumiem, par kuriem runāsim.”

Arī satiksmes ministrs Kaspars Briškens norādījis, ka “janvārī parādījās ziņas, ka nozares uzņēmumi bija izveidojuši karteli un savā starpā sadalījuši tirgu. Konkurences padome trīs uzņēmumiem piemēroja divu miljonu eiro sodu. Maijā viens no līgumiem ar SIA “Nordeka” tika lauzts.

Ir jāsaprot, kāda bijusi karteļu ietekme uz maršrutiem, kādi līgumsodi ir vai nav piemēroti, kurās lotēs šobrīd nav noslēgti līgumi, kur autobusu un vilcienu maršruti pārklājas. Pats svarīgākais – iedzīvotāji nedrīkst palikt bez autobusiem tirgus dalībnieku slēptu vienošanos un nespējas dēļ.”

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz