Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Turpina kraut ar pieaugumu

Turpina kraut ar pieaugumu
Foto: Egons Zīverts
11.10.2018 07:12

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Kravu apgrozījums Liepājas ostā, salīdzinot ar pagājušo gadu, turpina pieaugt. Deviņos mēnešos pārkrauto kravu apjoms sasniedzis 5,5 miljonus tonnu, kas ir par 16,2 procentiem vairāk nekā attiecīgajā laika periodā 2017. gadā. 

Apjomi pieauguši teju visām kravu grupām, stāsta Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārstāve Līga Ratniece-Kadeģe. 

Piemēram, beramkravas deviņos mēnešos pārkrautas par gandrīz 20 procentiem vairāk nekā 2017. gada deviņos mēnešos. Lai arī  laika apstākļi ietekmējuši šā gada graudaugu ražu un tā ir mazāka nekā citus gadus, kopējais lauksaimniecības kravu apgrozījums šogad būšot līdzvērtīgs, jo pašmāju graudu kravu samazinājums tiks kompensēts ar citām tranzīta lauksaimniecības kravām, skaidro “Liepaja Bulk Terminal” vadītājs Juris Matvejevs. 

“Kravas pašas no sevis šeit nerodas, aiz katra cipara ir pietiekami nopietns darbs,” norāda Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis. Viņš atzīmē, ka jau ilstoši intensīvi tiekot strādāts, lai veicinātu jaunu Baltkrievijas kravu piesaisti Liepājas ostai. Jau šobrīd Baltkrievijas kravu īpatsvars mūsu ostā pieaugot.  

Tāpat, sadarbojoties prāmju līnijas operatoram “Stena Line”, stividorkompānijai “Terrabalt” un SEZ pārvaldei, tiekot aktīvi strādāts, lai attīstītu prāmju satiksmi gan ro-ro kravu, gan negabarīta kravu segmentā. 

“Tiešā veidā Liepājas ostu ar Vāciju vieno regulāra prāmju līnija ar Travemindi un 2016. gadā noslēgtais sadarbības līgums ar Lībekas ostas sabiedrību (LHG), bet tā ir redzamākā daļa. Ikdienā bez prāmjiem un ro-ro kravām notiek arī citu kravu grupu apgrozījums ar dažādām Vācijas ostām, un mums tas ir svarīgi. Tāpat Liepājai ir noslēgti 11 līgumi par sadarbību visdažādākajās jomās, tai skaitā tūrisma, kultūras un izglītības jomā,” pauž Liepājas SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš. 

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli