Piektdiena, 26. aprīlis Rūsiņš, Sandris, Alīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Gada laikā Liepājā fiksēti vairāk nekā 30 incidenti ar gāzes pistolēm

Gada laikā Liepājā fiksēti vairāk nekā 30 incidenti ar gāzes pistolēm
22.02.2007 13:50

0

Gada laikā Liepājā fiksēti vairāk nekā 30 incidenti ar gāzes pistolēm, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Vairākos gadījumos gāzes ieroču īpašnieki sodīti administratīvi pēc Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 181.panta par ieroču, munīcijas, speciālo līdzekļu un pneimatisko izstrādājumu aprites kārtības pārkāpšanu. Taču, ja ar gāzes pistoli ticis draudēts laupīšanas nolūkā vai nodarīti smagi miesas bojājumi, iestājas kriminālatbildība, sacīja Knīse.

Gāzes ierocis ir speciālais līdzeklis, kurš paredzēts īslaicīgai iedarbībai uz cilvēka organismu un ir paredzēts pašaizsardzībai.

To pašaizsardzībai drīkst iegādāties fiziska persona, kura ir sasniegusi 18 gadu vecumu. Šo speclīdzekli var iegādāties ieroču tirdzniecības uzņēmumā, kā arī no fiziskas vai juridiskas personas, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Speciāla atļauja, lai iegādātos gāzes ieroci pašaizsardzībai, nav nepieciešama kopš 2003.gada 1.janvāra.

“Jāsecina, ka izmaiņas likumdošanā ir devušas savu “artavu” tajā, ka daudzos gadījumos gāzes pistoles funkcijas ir pārprastas. Policijā valda uzskats, ka tik brīvi pieejamam šim ierocim nevajadzētu būt,” piebilst Knīse.

Likums noteic, ka gāzes ierocis jāglabā, nodrošinot tādus glabāšanas apstākļus, kas nepieļauj ieroča vai munīcijas nokļūšanu nepiederošas personas rokās, kā arī nepilngadīgas personas rokās. No reģistrētajiem gadījumiem vairākos minēts, ka gāzes ierocis atrasts pie stipri iereibušām personām, kuras nevar nodrošināt nepieciešamos glabāšanas apstākļus.

Šaujamierocis jānēsā pie sevis speciālā kabatā (makstī), no kuras tas nevar izkrist, un tā, lai tam nepievērstu citu cilvēku uzmanību.

Vicinoties ar ieroci vai to atklāti nēsājot, šie nosacījumi tiek pārkāpti, uzsvēra Knīse.

Persona drīkst lietot ieroci tikai galējas nepieciešamības gadījumā, lai aizsargātu sevi vai citas personas no uzbrukuma, kas reāli apdraud dzīvību, veselību vai var nodarīt būtiskus materiālos zaudējumus.

Policijas darbinieki, kas aiztur iereibušas vai agresīvas personas, pie kurām ir gāzes ierocis, kā arī līdzcilvēki, kas par to ziņo policijai, veic preventīvu darbu, lai novērstu negadījumus ar smagām sekām.

“Ja ir pieņemts lēmums, ka personas īpašumā būs šis ierocis, ir jārēķinās ar atbildību, jo patiesība tomēr ir viena – gandrīz neviens priekšmets pats par sevi nav bīstams, kamēr tas nenonāk bīstamās rokās, kamēr bīstama nav paša cilvēka rīcība,” komentē Knīse.

LETA

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz