Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Liesmas noposta zārku ražotni

Liesmas noposta zārku ražotni
Foto: Andris Gertsons
21.05.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

“Sprakšķošais šīferis radīja tādu skaņu it kā tuvumā kāds šautu raķetes. Gājām skatīties, kas notiek un aiz kokiem pamānījām, kā liesmas posta blakus esošo kokapstrādes uzņēmumu. Zvanīju ugunsdzēsējiem, taču jau tad bija skaidrs – diezin vai izdosies kaut ko saglābt,” notikušo atceras lauku sētā “Ceriņi” dzīvojošais Māris Berķis.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Vendija Pikše “Kurzemes Vārdam” informēja, ka VUGD izsaukumu uz Lāčplēša ielu Priekulē esot saņēmis sestdien pulksten 18.45 un ziņotājs informējis, ka kokapstrādes cehs jau degot ar atklātu liesmu un uguns jau pārņēmis ēku pilnā platībā. 

Vakar kokapstrādes uzņēmumā “Rītupe” laikraksts sastapa vienu no darbiniekiem, kurš vēl apzināja liesmu pastrādātos postījums. “Kad uzzināju, ka darba vietā izcēlies ugunsgrēks, steidzos uz notikuma vietu un mēģināju vēl kaut ko saglābt,” pastāsta Virgalds Paulausks. “Uzņēmumā gatavojām zārku sagataves apbedīšanas birojiem. Nezinu, kā būs tālāk, jo, manuprāt, te vairs atjaunot arī neko nevarēs – gateris, kurā bija lentzāģis, ir pilnībā nodedzis, un arī pārējās telpās darba galdi ir sabojāti. Nedomāju, ka tā bija kāda cilvēka ļaunprātība, visdrīzāk, ugunsgrēks izcēlās vadu īssavienojuma dēļ pie lentzāģa,” turpina stāstīt V.Paulausks.

Uzņēmuma “Rītupe” vadītājs Jānis Svars sarunā ar laikrakstu atklāja, ka šajā biznesā strādājot jau 25 gadus. “Kad uzsāku šo biznesu, pamazām no dažādiem cilvēkiem par lētu naudu iegādājos nepieciešamos darba galdus. Man piederošais uzņēmums nav liels – bez manis tajā strādā vēl tikai trīs cilvēki. Peļņa nebija liela, nebraukāju ar lepnu automašīnu, taču iztikt varēju un arī darbiniekiem algas samaksāt,” sacīja J.Svars, kuram pagaidām vēl nav skaidrs redzējums, kā viņš rīkošoties tālāk. “Pēc ugunsgrēka darba kārtībā palikusi vien biezumēvele, bet viss pārējais ir pagalam. Vasarā jau varētu strādāt arī zem klajas debess, bet, ja nav darbagald un nepieciešamie instrumenti, tas nav iespējams,” atzina uzņēmuma īpašnieks.

Runājot par ugunsgrēka iespējamo izcelšanās iemeslu, J.Svars domā, ka tas sācies gaterī. “Droši vien ka pie vainas bija vecie alumīnija vadi, kuros radās elektrības īssavienojums. Par to liecina fakts, ka vieta pie lentzāģa izdegusi visvairāk,” teica “Rītupe” īpašnieks.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 21. maija numurā.

#kvards-20190521-02#

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli