Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Likumu nepilnības liedz apturēt aitu bendes

Likumu nepilnības liedz apturēt aitu bendes
01.08.2007 17:14

0

Atslēgvārdi

Jau rakstījām, ka pagājušajā ceturtdienā ap pulksten septiņiem vakarā nopietni cietis Tadaiķu pagasta zemnieku saimniecības “Kūmas 3” aitu ganāmpulks. Tika saplosītas 15 un, kūts stūrī sadzītas, nosmaka 30 aitas, nodarot saimniecības īpašniekam zaudējumus vairāku tūkstošu latu apmērā. Zemnieku saimniecības “Kūmas 3” īpašnieks Āris Grāmatiņš ir pārliecināts, ka lopus saplēsuši kaimiņu vilku sugas suņi, tomēr viņš atzīst, ka pierādīt to nevarot. Mednieks būdams, viņš uz uzbrucējiem šāvis, taču neesot trāpījis. Ā.Grāmatiņš tūlīt pēc notikušā vērsās policijā ar iesniegumu.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē noskaidrojām, ka uzsākta administratīvā lietvedība un likumsargi veic izmeklēšanu par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšanu, par ko suņu saimniekam draud administratīvais sods līdz 500 latu. Likumsargi aitu saimniekam iesaka vērsties tiesā ar civilprasību par zaudējumu piedziņu. Tiesa gan, tad vispirms jāgūst apstiprinājums, ka vainīgi patiesi suņi, un jānoskaidro to saimnieks.

Jau informējām, ka tas nav pirmais gadījums, kad no plēsēju uzbrukumiem cieš Ā.Grāmatiņa vairāk nekā 600 aitu lielais ganāmpulks. Saimnieks neslēpj, ka pērn piedzīvojis trīs suņu uzbrukumus, kopā zaudējot 73 aitas. Šogad agri pavasarī viņš divus apkaimē klīstošus suņus nošāvis. Apdrošināts ganāmpulks gan nav. Ā.Grāmatiņam tas izmaksātu aptuveni 6000 latu gadā. Arī algot ganus būtu pārāk dārgi. Taču par suņu nodarīto postu viņš jau iepriekš sūdzējies gan policijai, gan pašvaldībai, kur saņēmis solījumu problēmu risināt. Tas gan nav piepildījies.

Durbes Novada domes priekšsēdētājs Uldis Strazds atzinis, ka jautājums neesot aktuāls, jo no citiem iedzīvotājiem sūdzības par klaiņojošiem suņiem nav saņemtas. Citādi par suņu uzskaiti, kas būtu veicama laukos, spriež Pārtikas un veterinārā dienesta speciālisti. Viņi uzsver, ka par to ir atbildīga pašvaldība. Ja dzīvnieks ir reģistrēts, var pierādīt, kam tas pieder, bet, ja uzskaites nav, rodas visatļautība. Turklāt suņi ne tikai jāreģistrē, tie arī jāiezīmē ar mikročipiem. Diemžēl viens čips maksā apmēram 20 latu, un situācija neuzlabosies, kamēr jautājums par suņu stingru uzskaiti nebūs atrisināts valsts līmenī. Turklāt kinologi šajā sakarībā atgādina, ka neapmācīti, agresīvi un slikti baroti suņi var uzbrukt ne tikai aitām, bet arī citiem dzīvniekiem un pat cilvēkiem.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz