Ceturtdiena, 24. septembris Agris, Agrita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Papildināta – Laupīšanas laikā spēļu zālē Skrundā nogalina divus cilvēkus

Papildināta – Laupīšanas laikā spēļu zālē Skrundā nogalina divus cilvēkus
12.10.2006 12:07

0

Traģiski notikumi naktī uz ceturtdienu risinājās Kuldīgas rajonā. Laupīšanas laikā spēļu zālē Skrundas pievārtē nogalināti divi un ievainoti vēl divi cilvēki. Briesmu darbus pastrādājuši iepriekš vairākkārt sodīti rīdzinieki. 12.oktobrī Skrundas pievārtē blakus Rīgas – Liepājas šosejai kafejnīcā “Bistro”, kur izvietoti arī spēļu automāti un kas ir iecienīta tālbraucēju šoferu pieturas vieta, notika bruņota laupīšana. Ap pulksten vieniem naktī “Bistro” ieradušies divi vīrieši, kuri, spēlējot spēļu automātus, zālē uzkavējās vairākas stundas – aptuveni līdz pulksten trijiem naktī. Tad minētie vīrieši ar pistoles sākuši šaut uz spēļu zāles apmeklētājiem un apkalpojošo personālu.

No ievainojuma notikuma vietā mira 1972.gadā dzimis vīrietis, bet ievainojumus guva 1948.gadā dzimis vīrietis. Reaģējot uz notiekošo, kāda sieviete par to informēja bistro saimnieku. Tobrīd laupītāji jau bija paspējuši paņemt kases aparātu un mēģināja bēgt. Bistro saimnieks, 1969.gadā dzimis vīrietis, centās aizturēt laupītājus. Spēļu zāles saimnieks ar viņiem sāka cīņu. Tās laikā viens no viņiem uz saimnieku izšāva, un vīrietis mira. Sašauta arī sieviete, kas par notikušo bija informējusi saimnieku. Kases aparātu laupītāji nepaņēma, jo pēc tam, kad bija nogalinājuši vīrieti, aizbēga.

Sākotnēji tika lēsts, ka noziedznieki no notikuma vietas bēguši kājām, jo noziedznieku automašīna notikuma brīdī pie spēļu zāles nav atradusies. Pēc notikušā policija sāka noziedznieku meklēšanu. Informācija tika izplatīta visām tuvākajām rajonu policijas pārvaldēm. Pastiprinātā režīmā strādāja arī mūsu policijas darbinieki, jo tika pieļauta iespēja, ka noziedznieki var doties Liepājas virzienā, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse.

Taču noziedznieki bija devušies Saldus virzienā. Uz Skrundas – Saldus autoceļa posmā starp Skrundu un Zirņiem grāvī tika atrasta pelēkas krāsas automašīna “Audi” bez valsts numura zīmēm, pastāstīja Saldus rajona policijas pārvaldes priekšnieks, bijušais Liepājas PRPP priekšnieks Juris Briķis. Pateicoties tieši viņa padotajiem, ļaundari tika aizturēti. Saldus policijas patruļa braukusi skatīties pamesto automašīnu, kad likumsargi autobusu pieturā Airītēs pamanījuši divus vīrus, kuri pēc pazīmēm līdzinājās meklētajiem laupītājiem. Sadarbībā ar Kuldīgas Kriminālpolicijas darbiniekiem Saldus likumsargi vīriešus aizturēja. Aizturēšanas brīdī viņi nepretojās. Aizturētie ir 1983.gadā dzimušais rīdzinieks, kurš iepriekš sodīts par automašīnu zādzībām, un 1980.gadā dzimušais Rīgas rajona iedzīvotājs, kurš iepriekš sodīts gan par automašīnu zādzībām, gan laupīšanām, atklāja J.Briķis.  

Pārbaudot abus vīriešus, policijas darbinieki pie viņiem atrada un atsavināja arī pistoli. Šaujamierocim tiks veikta ballistiskā ekspertīze, lai noteiktu, vai tas bijis slepkavības ierocis. Atrastas arī automašīnas “Audi” numura zīmes. Abi vīrieši aizdomās par iepriekšminētās laupīšanas un slepkavību izdarīšanu aizturēti. Pašlaik aizdomās turamie ievietoti izolatorā. Sākts kriminālprocess, un notiek izmeklēšana. Tuvākajā laikā plānots noskaidrot, vai uzbrucēji bijuši alkohola vai psihotropo vielu iespaidā.

Sākotnējā informācijā teikts, ka vīriešiem Skrundas pusē nav paziņu. Iespējams, minētā izklaides vieta izvēlēta nejauši. Policijas darbinieki pieļauj, ka vīrieši ieradās spēļu zālē ar iepriekšēju nodomu veikt laupīšanu, taču viņus no nodoma tūlītējas veikšanas atturējuši zāles apmeklētāji. Kad pēc divām stundām apmeklētāji joprojām nebija telpas pametuši, laupītāji atklāja uguni.

Policijas sniegtā informācija vēsta, ka viena ievainotā vīrieša veselības stāvoklis ir apmierinošs. Galvā tēmētais šāviens nav bijis dzīvībai bīstams. Lode skārusi galvaskausu, novirzījusies no trajektorijas un iestrēgusi kakla mīkstajos audos. Vīrieša veselības stāvoklis ir stabils. Bet sievietes dzīvībai draud briesmas. Skrundas policijā noskaidrojām, ka sašautā sieviete ir “Bistro” pārdevēja, kura ne tikai par notikušo paziņoja iestādes saimniekam, bet arī izsauca policiju. Ievainotās sievietes stāvoklis ir kritisks, atzīst Kuldīgas slimnīcas mediķi. Sieviete ievainota ar diviem šāvieniem galvā. Viņai bojātas smadzenes. 

Viens no nošautajiem ir “Bistro” saimnieks – 36 gadus vecais Aldis. Viņam Skrundā piederējis veikals un videonoma. Otrs nošautais ir Skrundas iedzīvotājs Egils, kurš iepriekš strādājis Anglijā, bet nesen atbraucis ciemos pie tuviniekiem, un smagi sašautā pārdevēja ir viņa civilsieva. Par ceturto uzbrukuma upuri plašāku informāciju iegūt pagaidām nav izdevies.

Skrundas iedzīvotāji atzīst, ka ir satriekti par notikušo traģēdiju. Pēdējo sešu gadu laikā šis ir traģiskākais negadījums pilsētiņā. Pirms vairākiem gadiem tika sašauta šosejas malā esošā veikala “Venta” pārdevēja.

Mūsu pilsētā arī bijuši līdzīgi negadījumi. Pirms vairākiem gadiem tika sašauta veikala “Naktiņš”, kas atrodas Spīdolas ielā, pārdevēja. Pirms diviem gadiem nežēlīgi tika nogalināta pārdevēja un sadurts apsargs veikalā “Zīle”, Grīzupes ielā. Noziegumu laupīšanas nolūkos tika pastrādāti arī vairākos diennakts veikaliņos, kur savulaik atradās spēļu automāti – veikaliņā Ganību ielā, “Ozolā”, “Lili”. Mūsu pilsētas pašvaldība drošības apsvērumu dēļ arī pieņēma lēmumu, ka mazajos veikaliņos, kur nav atbilstošas apsardzes, nedrīkst būt vienroči, kas uz noziegumu varētu vedināt spēļatkarīgos, kas nonākuši finansiālās grūtībās.

Ita Cērmane,
“Kurzemes Vārds”

Kafejnīca šosejas malā nākamajā dienā pēc asiņainās traģēdijas bija slēgta.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz