Otrdiena, 5. marts Aurora, Austra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Piekautā ukraiņa lietā “gāzt” tiesnesi neizdodas

Neitralitātes trūkums, emocionāla vardarbība attiecībā uz cietušo, liecinieci un cietušā pārstāvjiem – ar šādiem argumentiem zvērināts advokāts Egons Rusanovs pamato pieteikumu par Kurzemes rajona tiesas tiesneša Renara Jūrmaļa noraidījumu Liepājā piekautā ukraiņa lietā. Tikmēr tiesnesis norāda uz nolūku iejaukties tiesas spriedumā.

Piekautā ukraiņa lietā “gāzt” tiesnesi neizdodas
Foto: unsplash.com
Foto: unsplash.com
29.11.2023 00:30

liepajniekiem.lv

Procesā filmēt liedz

Pērn maija nogalē Liepājā viesojās toreizējais Ukrainas vēstnieks Oleksandrs Miščenko, kurš viesnīcā “Amrita” tikās ar saviem tautiešiem.

Bija ieradies arī 63 gadus vecais Serhijs Fedosovs, kurš Latvijā dzīvo un strādā ceturto gadu. Viņš interesējās, vai ukraiņiem ir iespējas Liepājā saņemt bezmaksas juridisko palīdzību, jo darbavietā – uzņēmumā “Arta-F”, kas Liepājā ražo rāvējslēdzējus, viņu piekāvis darbabiedrs – pārsitis Serhijam galvu, traumējis roku.

“Es to cilvēku nepazinu, pat nezināju, kā viņu sauc, bet viņš man sāka pārmest, ka mans dēls, kurš karo Ukrainā (viņa dēls vēlāk karā kritis – I.O.), nogalinot krievus,”

par konflikta iemeslu portālam liepajniekiem.lv toreiz stāstīja vīrietis.

2022. gada 21. aprīlī AS “Arta-F” mehāniskā iecirkņa telpās agresīvais vīrietis S. Fedosovu nosaucis par banderovieti, licis viņam parādīt savus tetovējumus, vienreiz ar roku iesitis ukrainim pa seju un ar metāla stieni pa galvu.

Saistībā ar notikušo Valsts policija sāka administratīvā pārkāpuma procesu, vēlāk, pēc ekspertīzes rezultātu saņemšanas, tas tika pārkvalificēts par kriminālprocesu.

Šī gada februārī lieta nonāca tiesā, un tikai tad arī kļuva zināms apsūdzētā vārds – Roberts Stahanovs.

Viņš gan nav saukts pie atbildības par naida noziegumu, bet gan par viegla miesas bojājuma tīšu nodarīšanu.

Ceturtdien, 23. novembrī, tiesā abas puses piedalījās videokonferences režīmā – apsūdzētais no Zemgales rajona tiesas zāles Ogrē, cietušais bija savu advokātu birojā Rīgā.

Pirms tiesas sēdes TV “Kurzeme” pārstāvji vērsās pie tiesneša ar lūgumu ļaut filmēt tiesas procesu Liepājā. Tam nepieciešama procesa dalībnieku piekrišana.

Cietušais, prokurore un liecinieks, kurš bija ieradies, neiebilda, bet apsūdzētais sacīja: “Esmu pret!” Līdz ar to tiesnesis televīzijai liedza filmēšanu tiesas zālē, taču ļāva veikt audio ierakstu.

Vienlaikus tiesnesis piekodināja: ja publiskā vidē nonāks kādi ieraksti no tiesas procesa, tad par to nāksies atbildēt likumā paredzētajā kārtībā.

Pārmet aizskarošus izteikumus

Šajā lietā Kurzemes rajona tiesā jau notikušas vairākas tiesvedības, uzklausīts cietušais, liecinieki.

Tiesneša R. Jūrmaļa diskusija ar cietušo un liecinieku pratināšanas process pamudinājis S. Fedosova pārstāvjus pieteikt noraidījumu tiesnesim. Pieteikums sagatavots uz 35 lappusēm.

Tiesas sēdē pieteikums gan jāizklāsta mutvārdos, un E. Rusanovam tas prasīja vairākas stundas.

“Konkrētā gadījumā šeit nav runa par [tiesneša] rīcību.

Šeit ir runa, atļaušos izteikties visnotaļ skarbi, – par emocionālu vardarbību attiecībā pret cietušo, liecinieci Fedosovu (viņa sievu) un manām kolēģēm Skuteli un Oborenko –, kas tika pieļauta iepriekšējā tiesas sēdē, kurā es neņēmu dalību, taču iepazinos pilnā mērā ar tiesas sēdes audio protokolu,” sacīja E. Rusanovs.

Advokāts citēja vairākus izvilkumus no iepriekšējo tiesas sēžu protokoliem, norādot uz tiesneša izteikumiem, kas, kā uzskata cietušā pārstāvji, varētu liecināt par tendenci mazināt Stahanova pastrādātā nodarījuma nozīmi.

Lai arī cietušais jau no sākta gala sacījis, ka tas ir naida noziegums, tiesnesis notikušo dēvējis par “savstarpēju incidentu”, augstprātīgā manierē norādījis, ka cietušajam vēl jāpierāda morālā kaitējuma summa, “būtībā noniecinot cietušā morālās ciešanas, ko viņš pārdzīvoja pēc uzbrukuma”, klāstīja E. Rusanovs.

Viņš arī pauda uzskatu, ka tiesas attieksmes neitralitātes zudums vērojams tiesneša izteikumos par cietušā vecumu un fizisko stāvokli.

“Mūsu ieskatā,

par acīmredzamu rupju cietušā cieņas aizskārumu atzīstams jautājums, kuru tiesnesis uzdeva Fedosovam, noskaidrojot, ka cietušajam ir 63 gadi,”

atzīmēja E. Rusanovs, citējot tiesnesi: “Jūs tuvojaties pensijas vecumam. Jā jūs domājat, kāpēc daudzās valstīs pensijas vecums tieši šāds noteikts. Tāpēc, ka jū… [līdz galam netiek pateikts jūs – pusvārdā tiesnesis apraujas]… tāpēc, ka cilvēks vairāk nav vajadzīgs. Jo viņa veselības stāvoklis tuvojas tam, pie kura varētu doties pelnītā atpūtā. Neesat par to domājis?”

Aizstāvis vērtē, ka šādi tiesnesis nievājošā un vienlaikus pamācošā izteikumā mēģinājis vērst cietušā uzmanību, ka piepešā veselības stāvokļa pasliktināšanās saistīta ar Fedosova konkrētā vecuma sliekšņa sasniegšanu, nevis ar vardarbīga uzbrukuma pārciešanu, kad Stahanovs viņam sita ar metāla stieni, kura diametrs bijis vismaz 35 milimetri.

Tāpat advokāts norādīja, ka vienā no sēdēm fiksēts arī “absolūti neizskaidrojams tiesas monologs”. 

R. Jūrmalis paudis: “Es, godīgi sakot, šeit sēžu, skatos uz jums un brīnos. Tiesai nav pamatmērķis… Noklausieties līdz galam! (Tiesnesis kārtējo reizi kušinājis Fedosovu, norādīja advokāts)…

Tiesai nav pamatmērķis… kādam nolaist asinis, sodīt pa visu varu.

Ir bijis incidents. Jā, tas, kas notiek pasaulē, ir dziļa traģēdija. Pārsvarā karu izraisa kaut kādu augstāku amatpersonu muļķība. Karā neviens nav ne ieguvējs, ne zaudētājs. Principā tajā var būt tikai zaudētāji.”

Tad tiesnesis vēlreiz apsaucis cietušo, mudinot, lai Fedosovs noklausās viņa sakāmo līdz galam.

E. Rusanovs norādīja, ka tiesas sēdēs noticis arī “vēstures eksāmens”, kad tiesnesis cietušajam jautājis, ko nozīmē apzīmējums “banderovietis”.

Bet, kad Fedosovs paudis, ka apsūdzētais vēlējies viņu nosist, nevis “vienkārši matus pieķemmēt”, R. Jūrmalis viņu pārtraucis, kam, pēc E. Rusanova teiktā, sekojis “absolūti nesaprotams un konkrētai situācijai absolūti neadekvāts komentārs”.

Proti, tiesnesis sacījis: “Es jums ieteiktu nedaudz apdomāt savus divdomīgos izteicienus. Jūs tomēr esat sniedzis liecību, jūs esat atbildīgs par izteikto. Tātad šīs liecības ir fiksētas tiesas sēdes protokolā.”

Pēc tam paaugstinātā balsī tiesnesis turpinājis: “Klausieties, nepārtrauciet tiesu! Iepriekšējās tiesas sēdēs jūs esat sniedzis liecības. Jūs esat sniedzis liecības arī pirmstiesas izmeklēšanā. Tas, ko jūs pašlaik šeit sakāt un uzsverat…

nu es neredzu neko citu kā motivāciju kaut kādam konflikta turpinājumam.

Iesaistot tajā un paužot šo izpausmi, ka tas saistīts ar nacionalitāti, jūs staigājat pa naža asmeni. Tā ir nacionālā naida kurināšana. Tā ka ieteiktu jums kārtīgi apsvērt, pirms jūs izsakāties šeit, publiskā vietā, tiesas sēdē, šādus izteikumus. Tas jums ir brīdinājums vienkārši.”

E. Rusanovs procesa dalībniekus arī informēja, ka Tiesnešu ētikas komisijā iesniegts iesniegums par disciplinārlietas ierosināšanu pret R. Jūrmali saistībā ar viņa rīcību un iespējamiem tiesnešu ētikas kodeksa normu pārkāpumiem šajā kriminālprocesā.

Viedokli paudīs nolēmumā

Arī uzbrukumā cietušais S. Fedosovs uzstāja, ka tiesnesis ir jānoraida, tikmēr tam nepiekrita prokurore, bet apsūdzētais atturējās paust savu nostāju.

Saskaņā ar likumu tiesnesis nevar piedalīties lietas izskatīšanā, ja viņš personiski tieši vai netieši ir ieinteresēts lietas iznākumā vai ja ir citi apstākļi, kas rada šaubas par viņa objektivitāti, kā arī likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” paredzētajos gadījumos.

Tiesnesis R. Jūrmalis norādīja, ka E. Rusanovs iepriekš piedalījies tikai vienā no sešām tiesas sēdēm, bet pamatojums, kas ietverts noraidījumā, pārsvarā balstās uz izvilkumiem no tiesas sēdes protokoliem, nevis tiesas sēžu norišu kopumu.

Viņš atgādināja, ka tiesa ir procesa virzītājs un tā savu viedokli paudīs, tikai sastādot nolēmumu lietā. Tāpat tiesnesis uzsvēra, ka šajā lietā vēl tikai notiek tiesas izmeklēšana.

Žurnālistiem viņš vērsa uzmanību uz nevainīguma prezumpciju, tāpat atgādināja – ja pirmās instances tiesa nav ievērojusi procesuālās tiesību normas, tad vērtējumu tam var sniegt gan apelācijas, gan kasācijas instance.

Šādi tiekot nodrošināta objektivitāte jebkurā lietā.

R. Jūrmalis pauda, ka cietušā pārstāvju pieteiktais noraidījums “balstīts uz tendenciozi no tiesas sēžu protokoliem veiktajiem izvilkumiem, atsaucoties jau uz pierādījumiem lietā, un tendenciozi pasniegts ar vienu vienīgu nolūku – iejaukšanos tiesas spriedumā”.

E. Rusanova minētie izvilkumi esot tikai tiesas retorika.

“Tiesas ieskatā, to var vērtēt tikai kā iespējamu ētikas pārkāpumu,”

sacīja R. Jūrmalis.

Tāpat viņš norādīja, ka vēl pirms noraidījuma pieteikšanas masu medijos par šo tiesvedību parādījušies vairāki raksti, no kuriem acīmredzami varot secināt, ka masu mediju rīcībā nokļuvuši tiesas sēdes materiāli.

Vienīgais secinājums, kā tie varējuši nonākt līdz žurnālistiem, ir cietušā pārstāvju apzināta rīcība. “Varu izdarīt tikai savu subjektīvu secinājumu, ka tas ir apzināts mēģinājums ietekmēt tiesas izmeklēšanu,” teica R. Jūrmalis, paužot, ka attiecībā par to varētu sekot tiesas blakus lēmums.

Pirmdien, 27. novembrī, tiesa lēma nepieņemt pieteikto noraidījumu tiesnesim, un šis lēmums nav pārsūdzams.

Līdz ar to lietu turpinās skatīt R. Jūrmalis, un nākamā tiesas sēde šajā prāvā paredzēta 18. janvārī.

Neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta “Kriminālprocesa likumā” noteiktajā kārtībā.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz