Piektdiena, 18. septembris Liesma, Elita, Alita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sadarbības partneru ķīviņu turpina šķetināt policija

Sadarbības partneru ķīviņu turpina šķetināt policija
Foto: liepajniekiem.lv
02.02.2019 07:12

liepajniekiem.lv

Jau aptuveni pusgadu Valsts policija risina divu uzņēmēju strīdu. Viens – Artis Daugins sūdzas, ka viņa bijušais partneris izteicis draudus un pat nodarījis miesas bojājumus, savukārt otrs – Eižens Prāmalts apsūdzības uzskata par pārspīlētām un pieļauj iespēju, ka viņam mēģina atriebties. 

”Pirms apmēram gada, “BSR Liepāja” noslēdza pakalpojuma līgumu, ka tās telpās 2.stāvā paralēli dronu arēnai būs arī lāzeru arēna ”Parabelum”. Pusgada laikā, lāzeru arēnas vadītāji apliecināja savu kompetenci un gribasspēku,” stāsta Daugins. Notika apvienošanās. 

”Viss šķita super apmēram pusotru mēnesi,” bet tad sākušās problēmas: ””Parabelum” vadībā halles tehniskais stāvoklis tika nolaists līdz kritiskam. Tas viss beidzās ar to,  ka uzņēmuma kopsapulcē pērnā gada 5.oktobrī, kur piedalījās visi darbinieki un tika izrunāti visi jautājumi, puses nonāca pie tā, ka ”BSR Liepāja” un ”Parabelum” atceļ apvienošanās līgumu un pārtrauc darba tiesiskās attiecības.” 

Taču ar to stāsts nevis beidzās, bet uzņēma apgriezienus: ”Par spīti tam visam, šajā laikā ”Parabelum” pārstāvji vairākkārt draudēja ”BSR Liepāja” darbiniekiem, tai skaitā meitenēm, sadot pa ”purnu”. Kā arī ”BSR Liepāja” valdes locekļiem izsist zobus utt. Saprotot, ka situācija ir traka, ”BSR Liepāja” iesniedza pieteikumu policijā,” atceras Daugins. 

Esot bijuši arī reāli izrēķināšanās gadījumi: ””Parabelum” pārstāvis Eižens Prāmalts veica uzbrukumu uz trepēm, spēcīgi pagrūžot mani ar ieģipsētu kāju.” Pēc šī incidenta izsaukta policija un iesniegts ziņojums par uzbrukumu, kā arī apzinātu mantas bojāšanu: ”Konsultējoties ar policijas inspektori, tika saņemts mutisks apstiprinājums, ka drīkstam šīs personas neielaist savās telpās drošības dēļ, un uz iesnieguma pamata tiks ierosināta krimināllieta pret Eiženu. Incidentam ir vairāki aculiecinieki, vairāki video un audio materiāli.”

Otrajā dienā ”Parabelum” pārstāvji vēlreiz ieradušies. ”Dzērušu ar alu palūdzu atstāt slēgto virtuālās spēļu zonas teritoriju, kur klienti ir ar brillēm uz acīm un neredz citus. Viņš tā vietā, lai izietu ārā, iedeva man pa degunu ar savu galvu.” Rezultātā Dauginam esot lauzts deguns un nolauzta daļa priekšējā zoba. 

”Ārsti konstatēja miesas bojājumus,” klāsta cietušais, kurš vērsies policijā: ”Iesniedzu visus dokumentus. Par uzbrukuma mēģinājumiem pirms tam un vienu uzbrukumu, kurā tika salauzts ģipsis kājai. Pēdējā reizē par to, ka salauzts deguns un nolauzts zobs.” 

Pretēja versija

Eižena Prāmalta versija krasi atšķiras no Daugina atstāsta. ”Nebija patiesībā tā. Viss sākās ar brīdi, kad apvienojāmies un strādājām kā viens uzņēmums. Bet, kad redzējām, ka pats Daugins ņem ārā naudu un tā izplēn, pēc aptuveni trim mēnešiem sapratām, ka negribam tā strādāt, atvienojāmies. Protams, tas viņam nepatika un viņš gribēja mūs izēst no halles. To arī tiešā tekstā pateica,” stāsta Prāmalts. 

”Un visādos veidos to arī mēģināja panākt. Lika šķēršļus. Piemēram, kāpnēm priekšā uzlika baneri, ka lāzeru arēna nedarbojas. Lika ķēdes. Es, loģiski, ņēmu nost.” Tad arī noticis negadījums ar ģipsi: ”Es ņēmu nost, viņš klibodams mēģināja likt atpakaļ. Stumdījāmies, stumdījāmies, līdz pats sabojāja to ģipsi.” 

Runājot par Daugina salauzto degunu, Prāmalts klāsta: ”Es viņam neko nesalauzu! Viņš mani pagrūda, es zaudēju balansu, paslīdēju un uzkritu viņam virsū. Un nebija lauzts deguns, tikai sasists bija! Asinis var būt arī no spiediena.”

Taujāts par to, vai bijis iereibis ar atvērtu alkoholiskā dzēriena pudeli darba laikā darba vietā, E.Prāmalts smejas: ”Kādas muļķības! Kur nu iereibis darba laikā! Un tas nebija alkohols! Tas bija enerģijas dzēriens, ko uz vietas tirgojām. Stāvēju ar atvērtu enerģijas dzērienu. Viņš mani pagrūda, enerģijas dzēriens izšļakstījās uz grīdas un, iespējams, tāpēc es arī paslīdēju, kad mani pagrūda.”

Prāmalts uzskata, ka Daugins pārspīlē: ”Ja godīgi, es nesaprotu, ko viņš grib panākt. Viņš kašķējas ar visām iestādēm, vairākiem ir parādā. Varbūt mēģina šādi sev PR taisīt. Vai arī tādējādi mēģina man atriebties, ka tagad mēs esam visā hallē. Jo jaunais ēkas saimnieks ar viņu īres līgumu nenoslēdza.

Punkta vēl nav, ir tikai komats

Daugins uzskata, ka policija nestrādā pietiekoši operatīvi un kvalitatīvi: ”16.janvārī kārtējo reizi biju Valsts policijā. Policistiem, acīmredzot, svarīgāk ir nezaudēt savu darbu, nekā izmeklēt lietu, kur cilvēkam izdarīti miesas bojājumi un vairākkārt draudēts. Visam ir pierādījumi, bet policija pasaka: neviens neredzēja mirkli, kad tieši iesita un dēļ tā lieta slēgta. Policijā pateica ka viņš paslīdējis un es pats esot vainīgs.” Cietušais pauž bažas, ka E.Prāmaltam policijā strādā draugi, līdz ar ko izmeklēšana tiek bremzēta.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova apstiprināja, ka Valsts policijā ir saņemti iesniegumi no personas gan par izteiktiem mutiskiem draudiem, gan arī par miesas bojājumu nodarīšanu. ”Saistībā ar mutiskiem draudiem iesniedzējam vairākkārt ir sniegta atbilde un izskaidrotas viņa tiesības civilprocesa likuma kārtībā vērsties tiesā ar pieteikumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību,” skaidro policijas pārstāve. 

”No iesniedzēja ir saņemti divi iesniegumi par fizisku ietekmēšanu. Vienā gadījumā iesniedzējs pats atzinis, ka miesas bojājumi viņam nav nodarīti. Viņš vien izteica vēlmi, lai likumsargi veic preventīvas pārrunas ar otru personu, kuru cietušais min kā pāridarītāju.”

”Savukārt pēdējā gadījumā par miesas bojājumu nodarīšanu turpinās lietvedība,” tā policijas pārstāve: ”14.jūnijā Valsts policijā saņemta informācija par to, ka vīrietim ir nodarīti miesas bojājumi. Viņš ar gūtajām traumām ir nogādāts medicīnas iestādē.

Uzsāktās administratīvās lietvedības ietvaros tika nozīmētas ekspertīzes, ir saņemts ekspertīzes atzinums un vēl ir nepieciešams veikt darbības, lai lemtu tālāk par materiāla virzību, taču šajā gadījumā darbs vēl turpinās un lietvedība nebūt nav izbeigta.”

Uz jautājumu, vai izmeklēšana nav ieilgusi, policijas pārstāve skaidro: ”Lietvedības termiņš ir līdz deviņiem mēnešiem. Katrs materiāls ir jāskata atsevišķi, taču parasti apstākļu noskaidrošanu paildzina liecības un ekspertīzes, pie kā arī šajā materiālā tiek strādāts.”

Savukārt, komentējot A.Daugina bažas par uzbrucēja ”pazīšanos”, viņa teic: ”Ja personai ir aizdomas par negodprātīgu policijas darbinieku rīcību, lūgums ar iesniegumu, norādot uz konkrētiem faktiem un personām, vērsties Iekšējās kontroles birojā, kuri veic pārbaudes par Valsts policijas darbinieku pieļautajiem likumības un disciplīnas pārkāpumiem, profesionālās ētikas normu pārkāpumiem, kā arī citiem ārkārtējiem gadījumiem.”

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz