Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Aija Brasliņa muzejā lasīs lekciju par Jaņa Rozentāla daiļradi

Aija Brasliņa muzejā lasīs lekciju par Jaņa Rozentāla daiļradi
Foto: Publicitātes
07.03.2019 12:18

liepajniekiem.lv

Trešdien, 13. martā, pulksten 17 Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 būs iespēja apmeklēt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas vadītājas Dr. art. Aijas Brasliņas lekciju par izcilo latviešu mākslinieku Jani Rozentālu (1866 – 1916).

Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Urkauska informē, ka Aijas Brasliņas lekcija notiks gleznotāja 153. dzimšanas dienas priekšvakarā.

Lekcija noritēs muzeja mazajā izstāžu zālē, kurā jau kopš janvāra vidus skatāma Jaņa Rozentāla gleznu izstāde ”Janis Rozentāls. No Kurzemes kolekcijas”. Lekcijas apmeklētājiem būs vienreizēja iespēja aplūkot Jaņa Rozentāla gleznas no Kurzemes muzeju kolekcijām.

Par ”latvju tautas pirmo mīlestību” dēvētais gleznotājs Janis Rozentāls (1866–1916) pieder pie nozīmīgākajām un ietekmīgākajām sava laikmeta personībām Latvijas kultūrā, sabiedriskajā un mākslas dzīvē.

Aija Brasliņa ir mākslas zinātniece, LNMM Kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas vadītāja, glezniecības kolekcijas glabātāja (18. gs. – 20. gs. 1. puse) un 2016. gada LNMM vērienīgās izstādes ”Janis Rozentāls (1866 – 1916). Māksla un tehnika” kuratore.

”(..) māksla nava nekāda no debesīm nolaidusies būtne, kas kaut kuram sapņu pintiķim uzskūpsta ģēnija oreolu. Viņa ir īsta, apaļa zemes meita, kas smejas par mūsu platoniskiem mīlestības apliecinājumiem, viņa prasa konkrētus uzmanības pierādījumus. Māksla ir intensīvu pūļu un dziļas smadzeņu darbības rezultāts, ” sacījis Janis Rozentāls.

Izstāde ”Janis Rozentāls. No Kurzemes kolekcijas” Liepājas muzejā skatāma vēl līdz 17. martam. 

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli