Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Ar vēsturnieku priekšlasījumiem atklās Neatkarības karam veltītu grāmatu

Ar vēsturnieku priekšlasījumiem atklās Neatkarības karam veltītu grāmatu
Foto: Publicitātes
21.03.2019 10:48

liepājniekiem.lv

Atzīmējot Latvijas Neatkarības kara (1918–1920) simtgadi, 27. martā pulksten 14 Liepājas muzejā, Kūrmājas prospekts 16/18, notiks Latvijas Nacionālā arhīva grāmatas ”Cīņa par brīvību: Latvijas Neatkarības karš (1918–1920) Latvijas Valsts vēstures dokumentos. I daļa. 1918. gada 18. novembris – 1919. gada 16. aprīlis” atklāšana, ziņo Liepājas muzeja vēsturniece un vēstures doktora grāda pretendente Inna Gīle.

Grāmatas sastādītāji ir Latvijas vēsturnieki Dr. hist. Jānis Šiliņš un Dr. hist. Ēriks Jēkabsons. Grāmata veltīta latviešu nacionālo militāro formējumu pirmajam virspavēlniekam Oskaram Kalpakam un tajā apkopoti un komentēti Latvijas Valsts vēstures arhīva krājuma 190 dokumenti, kas satur nozīmīgu informāciju par Latvijas Republikas sākuma posmu. Tajā pieejama informācija arī par Liepāju un tās apkārtni – aizsardzības spēku veidošanas sākumu Liepājā, Pagaidu valdības darbību, aizmugures vienību un iestāžu veidošanu un citi dokumenti. Grāmatā iespējams arī iepazīties ar zinātnisku ievadu, sastādītāju komentāriem, notikumu hroniku un personu rādītāju.

Atklāšanas pasākuma ietvaros notiks arī autoru priekšlasījumi. Ēriks Jēkabsons stāstīs par Sabiedroto valstu misijām Liepājā līdz 1919. gada 16. aprīlim, bet Jānis Šiliņš uzstāsies ar referātu ”Nenotikušais karagājiens: pulkveža Jānis Apinis un Liepājas atbrīvošanas plāns 1919. gada aprīļa beigās”.

Jānis Šiliņš ir Latvijas Valsts vēstures arhīva vadošais pētnieks, kurš jau ilgāku laiku pētījis ar Latvijas Neatkarības kara vēsturi saistītus jautājumus, ir vairāku zinātnisku publikāciju un grāmatas ”Padomju Latvija, 1918–1919” autors.

Ēriks Jēkabsons ir Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes profesors, neskaitāmu zinātnisku un populārzinātnisku rakstu, monogrāfiju un biogrāfisko vārdnīcu, recenziju un enciklopēdiju šķirkļu autors, publicējies daudzos ārvalstu zinātniskajos izdevumos: Polijas, Lietuvas, Igaunijas, Čehijas, Vācijas, Krievijas, Baltkrievijas, Amerikas Savienoto Valstu, u.c.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli