Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Atklāta vēsturnieka Jura Kriķa grāmata ”Liepāja. Osta gadsimtu griežos”

Atklāta vēsturnieka Jura Kriķa grāmata ”Liepāja. Osta gadsimtu griežos”
Foto: Ģirts Gertsons
25.10.2019 15:37

liepajniekiem.lv

Divas dienas Liepājas Universitātē (LiepU) norisinās konference ”Piemares ļaudis un likteņi”. Tās laikā notika arī Jura Kriķa grāmatas ”Liepāja. Osta gadsimtu griežos” atvēršanas svētki, portālu liepajniekiem.lv informē LiepU pārstāvis Gundars Čiževskis.

Grāmatas atklāšanas pasākumā Rakstnieku Savienības Liepājas nodaļas vadītāja Linda Zulmane novēlēja: ”Lai izdodas skaisti atvērt šo grāmatu un uzzināt daudz jauna par Liepāju!”

Ar Jura Kriķa dzīves gājumu iepazīstināja Gints Šīmanis. Klātesošie uzzināja, ka Juris Kriķis bērnību pavadījis Sibīrijā, tas viņam bijis skarbs laiks. Runātājs izteica cerību, ka Liepājā kādreiz tomēr tiks atvērts Zvejniecības un jūrniecības muzejs, kas ir arī Jura Kriķa sapnis.

Grāmatas autors atzina, ka ir aizkustināts par sava mūža atspoguļojumu un pastāstīja, ka sākumā nemaz nebija iecere izdot grāmatu, viņš vienkārši vācis un apkopojis materiālus Kuģniecības un jūrniecības muzejam, ko cerējis izveidot.

Izdot grāmatu vēsturnieku pamudinājusi Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla, par ko arī autors saka lielu paldies gan muzeja direktorei, gan muzeja kolektīvam.

Pasākuma noslēgumā ar muzikālu priekšnesumu visus priecēja Austrasbērni Simona Rača un Jānis Rūcis, kuri izpildīja vairākas dziesmas par jūras tēmu. 

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli