Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Filma “Nekas mūs neapturēs” mudina domāt un sarunāties

Filma “Nekas mūs neapturēs” mudina domāt un sarunāties
Foto: Egons Zīverts
14.10.2019 07:03

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Režisora Andra Gaujas kaisles drāmas “Nekas mūs neapturēs” pirmizrādes Latvijas tūre notiek Latvijas lielajās pilsētās, kurās ir koncertzāle. “Filma ir kļuvusi muzikāla, galvenais varonis ir mūzikas producents,” skatītājiem Liepājā, koncertzālē “Lielais dzintars”, stāstīja režisors. “Ja ir runa par palīdzību, tad – neņemiet šo visu par pilnu!” – bija psihoterapeita Anša Jurģa Stabinga pirmie vārdi pēc filmas noskatīšanās.

Filmas veidotāji jauno kinodarbu reklamējuši kā stāstu par harizmātisku personību – mūzikas producentu Ralfu (Andris Keišs), kurš sava nepiekāpīgā rakstura dēļ pārliecina sievu, mīļāko un nepilngadīgo meitu sadzīvot zem viena jumta. Pēc pirmizrādes paredzētajā jautājumu un atbilžu sesijā piedalījās daļa radošās komandas un bija plānots kopīgi ar psihoterapeitu diskutēt par vīrieša un sievietes mainīgo lomu mūsdienu sabiedrībā.

“Cepuri nost par bildi, krāsām un aktieriem. Saturs – ja es būtu maksājis naudu, es būtu vienkārši aizgājis,” paziņoja A. J. Stabingis, un liela daļa publikas aplaudēja gan šajā brīdī, gan arī vēlāk atbalstīja psihoterapeita sacīto. A. Gauja skaidroja, ka cilvēkiem vismazāk patīkot ieskatīties spogulī: “Acs nevar ieskatīties pati sevī, un filma ir mēģinājums to izdarīt, lai cik brīžam būtu nepatīkami. Režisors pieļauj, ka filma raisīšot diskusijas sabiedrībā, jo “daļa cilvēku grib ieraudzīt pozitīvu piemēru, bet mēs liekam identificēties ar cilvēkiem, kas pieļauj daudz kļūdu.”

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 14. oktobra numurā.

#kvards-20191014-04#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli