Piektdiena, 19. augusts Melānija, Imanta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Leldes Kaupužas Skroderdienu pieredze – no Ieviņas līdz izrādes režisorei

Pēc daudzu gadu pārtraukuma šogad Līgo svētkos jaunatklātajā koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” atkal varēja noskatīties Rūdolfa Blaumaņa lugu “Skroderdienas Silmačos”. Izrādes režisore bija Liepājas Leļļu teātra mākslinieciskā vadītāja Lelde Kaupuža. Viņa jau no janvāra strādāja ar pilsētas amatierteātru aktieriem. Publika iestudējumu uzņēma ar patiesu sajūsmu, daudzi izrādi skatījās, pat kājās stāvot.

Leldes Kaupužas Skroderdienu pieredze – no Ieviņas līdz izrādes režisorei
Foto: Viļņa Bulava zīmējums
Foto: Viļņa Bulava zīmējums
01.07.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Līgotāju satuvināšana

“Skroderdienās Silmačos” kopumā piedalījās 15 aktieri, 30 dejotāji, arī ansamblis, un vēl rosījās tehniskie darbinieki. “Vēlējāmies uztaisīt tādu izrādi, kas cilvēkus vieno un uzmundrina. Tā ir vērtība svinēt dzīvi un būt kopā,” saka Lelde.

Režisore pati vadīja izrādi, sēžot pie pults, tā ka bija klāt it visā. “Bija patīkami redzēt, ka cilvēki novērtē mūsu darbu. Tas ir svarīgi gan aktieriem, gan man kā režisorei. Redzot bērnus ar vecākiem un vecvecākiem, kas bija ieradušies uz izrādi, radās vēl lielāka pārliecība par to, ka šo tradīciju ir svarīgi turpināt,” stāsta režisore.

Lelde atzīst, ka visi lomu atveidotāji ir spēcīgas personības. “Tas, ka viņi strādā tik dažādās profesijās, ir patiess ieguvums, jo katram ir savs redzējums uz pasauli un pieredze. Tie ir multitalantīgi cilvēki, kurus es ļoti apbrīnoju,” smaidot saka Lelde par savu “Silmaču” saimi.

Viņa pati savulaik Skroderdienu uzvedumā atveidojusi Ieviņu, arī toreiz pirmizrāde norisinājusies uz koncertdārza “Pūt, vējiņi!” skatuves, tāpēc var teikt, ka šī ir arī Leldes atgriešanās izrādē jaunā ampluā.

Iveta Ļesina ir Liepājas pilsētas Centrālās zinātniskās bibliotēkas vecākā bibliotekāre, viņai tikusi Pindacīšas loma. “Ar Leldi sastrādāties ir ārkārtīgi viegli, mēģinājumus viņa vada rotaļīgi, neko neuzspiežot. Speciāli nevienam neaizrāda, skatās, ko mēs katrs varam izdarīt. Tikai tad, ja kaut kur aizejam nepareizā virzienā, iebilst un mēģina mūs uzvest uz pareizā ceļa. Lelde sevī nes lielu mīlestību pret cilvēkiem. Viņa katram iet pretī ar atvērtu sirdi, ar lielu pozitīvismu un mieru,” stāsta amatierteātra aktrise.

Sākumā viņa uz mēģinājumiem devusies ar lielu pacilātību, bet beigās, kad strādājuši burtiski katru dienu, tas kļuvis nogurdinoši. “Tā ir milzīga atbildības sajūta, ka tūlīt izrāde ies gaisā. Taču es negaidīju, ka rezultāts būs tik labs. Ieraugot skatītāju pārpildītās sēdvietas, mūsos uzvirmoja ļoti gaišas emocijas,” I. Ļesina raksturo trupas noskaņojumu.

Liepājas ģenerālmēģinājums

“Ja man būtu jāpastāsta bērnam, ko es te daru, es teiktu, ka esmu režisore jeb cilvēks, kurš izdomā, kādu spēli mēs visi spēlēsim. Mans uzdevums ir izstāstīt, kāpēc tas jādara un kā to darīt, lai interesanti būtu gan pašiem spēlētājiem, gan izrādes skatītājiem,” saka Lelde.

Viņa atzīst, ka dažreiz sarežģītākais esot pārliecināt aktierus par viņu piemērotību attiecīgajai lomai. “Citreiz grūtības sagādā organizatoriskās un tehniskās lietas. Ja kaut kas aizkavējas, tas rada lieku stresu. Vismaz pusi no darba laika paņem materiāla atrašana un sagatavošana,” viņa pastāsta.

Bet Leldes pirmie soļi teātrī nebūt nebija režisores amatā, ieinteresētība dzimusi festivālā “Homo Novus”.

“Tiku ievilkta teātra dzīvē un patīkamās vibrācijās. Sapratu, ka es arī vēlos to darīt,” viņa atceras.

Rīdziniece Liepājā nonākusi, jo gribējusi kļūt par aktrisi, un iestājeksāmeni te notika agrāk nekā Latvijas Kultūras akadēmijā. Šurp braukusi kā uz ģenerālmēģinājumu. “Bet notika tā, ka mani te uzņēma, un, tā kā Latvijas Kultūras akadēmijā zināja par uzņemtajiem, tad tur vairs nepieņēma,” stāsta Lelde.

Sākumā viņa skumusi pēc Rīgas, nav varējusi iedzīvoties, bet nu jau sevi uzskata par liepājnieci.

Pēc augstkolas strādājusi Liepājas teātrī vispirms par aktrisi, vēlāk arī par režisori. “No Liepājas teātra aizgāju, jo nejutos pietiekami nodarbināta. Man piedāvāja darbu Mārketinga daļā, bet to es nevēlējos. Paralēli strādāju Draudzīgā aicinājuma 5. vidusskolā par drāmas skolotāju, piedalījos izrādēs kā ārštata aktrise un pamazām sāku veidot teātra izrādes,” atminas Lelde.

Pati pirmā viņas iestudētā izrāde “Kā brālītis trusītis uzvarēja lauvu” tapa Liepājas teātrī 2009. gadā. To Lelde veidoja, iedvesmojoties no pasakām, kuras viņa lasīja mājās savām meitām, bet Leļļu teātrī pirmo izrādi “Lāčradzis” iestudēja 2012. gadā.

Atšķirība starp režisora darbu Liepājas teātrī un Leļļu teātrī vispirms slēpjoties spēles laukumos. “Sākuma nesapratu, kā var strādāt tik mazā zālē,” viņa atceras.

Lelde uzsver, ka novērtē izrādes, kuras viņai pašai atklāj ko jaunu: “Ieraugu sevi caur kādu tēlu vai notikumu, un veidojas atklāsmes, kas spēj izmainīt pat manu dzīvi.”

Savukārt mazos skatītājus viņa vēlas iedvesmot, iepriecināt un sniegt no skatuves viņiem mīļumu. “Bērnu izrādēs, manuprāt, jārunā par cilvēciskām vērtībām, pamācot bērniņu,” uzskata Liepājas Leļļu teātra mākslinieciskā vadītāja.

Santjago ceļš uz kāzām

Lelde uz izrādēm devās, vēl būdama manā puncī, atklāj viņas mammam Lilita. “Jau bērnībā viņas abas ar māsu mēdza iestudēt mājās izrādes, neaizmirstot arī par biļešu tirdzniecību. Vistrakāk gāja pēc cirka apmeklējuma, jo tad visi šķīvji lidoja pa gaisu. Tā bija viena reize, bet ar to pilnībā pietika, jo viņas gribēja redzēto ikreiz atainot mājās,” stāsta režisores mamma.

Leldei ir trīs meitas, kas, kā mēdz teikt, izaugušas aizskatuvē. Elizabetei ir 19 gadi, Beatrisei 17, bet Magdalēnai 14. Elizabete saka, ka viņas mamma atšķiras no citiem cilvēkiem ar savu domāšana veidu.

“Viņa ir spirituāla, ar ļoti attīstītu garīgo pasauli. Dažreiz mēdz būt temperamentīga un nesavalda emocijas, asi reaģē.

Mammai ir svarīgi pabūt vienatnē ar sevi, ar dabu. Viņa daudz strādāja teātrī, un lielākoties tas notika vakaros, taču nekad neizjutu uzmanības trūkumu, jo zināju, ka tas ir manā un māsu labā, lai nodrošinātu mums visu to labāko,” stāsta vecākā meita.

Bet Leldes dzīvē šovasar priekšā svarīgs notikums. Pēc pāris nedēļām viņai gaidāmas kāzas ar Pjotru Čarnecki, kuru iepazinusi Santjago ceļā.

Viņai patīk ceļot un doties pārgājienos, lai sajustu dabu, tāpēc arī Santjago ceļā devusies vairākkārt, un viens no tiem izrādījās liktenīgs, jo pārgājiena laikā satiktais polis nu būs Leldes ceļabiedrs arī citos maršrutos.

Abi kopā plāno paceļot, bet tad Lelde cer vairāk pievērsties psiholoģijas studijām Transpersonālās Izglītības institūtā.

Lelde Kaupuža. Foto: Egons Zīverts

VIZĪTKARTE

Lelde Kaupuža

 • Aktrise, režisore, šobrīd studē psiholoģiju.
 • Dzimtā pilsēta Rīga, bet nu jau vairāk kā 25 gadus liepājniece.
 • 45 gadus veca, trīs meitu mamma.
 • 14 gadus nostrādājusi skolā par drāmas skolotāju, bijusi aktrise un bērnu izrāžu režisore Liepājas teātrī, režisore un mākslinieciskā vadītāja Liepājas Leļļu teātrī.
 • Mīļākā izrāde no bērnības – Dailes teātra iestudējums “Sievietes, sievietes”, kur galveno lomu spēlēja Ausma Kantāne.
 • Izrāde “Bezgalīgo stāstu stāsts” Liepājas Leļļu teātrī 2015. gadā tika nominēta Spēlmaņu nakts balvai.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz