Sestdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Ģimnāzijā skatāmas Artura Baumaņa gleznas

Ģimnāzijā skatāmas Artura Baumaņa gleznas
Foto: Publicitātes
12.02.2019 11:52

liepajniekiem.lv

12. februārī pulksten 16 Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā atklās latviešu glezniecības vecmeistara Artura Baumaņa gleznu izstādi saistībā ar gaidāmo skolas simtgadi, vēsta Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Arturs Baumanis šajā skolā strādājis 40 gadus, un viņa darbi šeit joprojām dzīvo, rotā interjeru un ļaujas apbrīnai, iedvesmojot skolēnus attīstīt savus talantus.

Mākslinieks ikdienā ir bijis kluss un nepamanāms – pelēkā uzvalkā un spodrinātās kurpēs, bet, paskatoties uz gleznām, Baumaņa atstāto mantojumu, redzama viņa mīlestību uz jūru, dzimto zemi, sirds siltumu un bagātību.

Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā ikviens interesents līdz 18.februārim aicināts apmeklēt arī Ojāra Vācieša muzeja izbraukuma izstādi.

Ekspozīcijā apskatāmi Ojāra Vācieša portreti no foto meistara Ata Ieviņa pirms 10 gadiem tapušās izstādes ”Fotostāsti.  Literārā dzīve no 70. gadiem līdz mūsdienām.”, kā arī daļa no Ludmilas Azarovas 80. dzimšanas dienai veltītās izstādes ”Baltā lāča gramšķi”.

O.Vācieša muzeja izglītojošā darba vadītājs Mārtiņš Bērziņš: ”Rīgā, Pārdaugavā, Ojāra Vācieša ielā 19 kopš 1992. gada atvērts Ojāra Vācieša muzejs. Un, lai gan tas vienlaikus ir arī Ludmilas Azarovas, dzejnieka sievas, muzejs, viņas klātbūtne ir tikko nomanāma – tā bija apzināta Ludmilas pozīcija –  turēties ēnā. Jo viņa nemīlēja atrasties ne karstā saulē, ne dzejnieka slavas  prožektoru gaismā. ”Es jau esmu baltais lācis”, teikusi dzejnieka sieva. Tādēļ uz Ludmilas Azarovas 80. dzimšanas dienu 2015. gadā muzejā veidojām šo viņai veltīto izstādi ”Baltā lāča gramšķi”, kuras daļu šobrīd var iepazīt Liepājā.”

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli