Svētdiena, 21. aprīlis Marģers, Anastasija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jaunieši rada laikmetīgo mūziku un cirka mākslu

Liepājas jauniešiem koncertzālē “Lielais dzintars” trīs dienu garumā bija iespēja izzināt un kopīgi radīt laikmetīgo mūziku un cirka mākslu. Tapušo performanci jaunieši kopā ar radošo komandu atrādīja skatītājiem.

Jaunieši rada laikmetīgo mūziku un cirka mākslu
Rīgas cirka skolas viestreneris klauns-žonglieris Mariano Gedvillo no Argentīnas, kura skatuves vārds ir Cronopio, bija viens no tiem, kas Liepājas jauniešiem ierādīja savas profesijas aizkulises. Mākslinieks vēju pilsētā neviesojās pirmo reizi, viņa meistarību bijām skatījuši arī citos publiskos pasākumos. (Foto: Egons Zīverts)
Rīgas cirka skolas viestreneris klauns-žonglieris Mariano Gedvillo no Argentīnas, kura skatuves vārds ir Cronopio, bija viens no tiem, kas Liepājas jauniešiem ierādīja savas profesijas aizkulises. Mākslinieks vēju pilsētā neviesojās pirmo reizi, viņa meistarību bijām skatījuši arī citos publiskos pasākumos. (Foto: Egons Zīverts)
04.10.2023 06:20

liepajniekiem.lv

Portāls liepajniekiem.lv bija klātesošs radošajā procesā. Kopumā projektā ”CirqueMusique” iesaistījās 50 jaunieši vecumā no 12 līdz 18 gadiem.

Viena daļa apguva laikmetīgās mūzikas radīšanas nianses, otra – cirka mākslas pamattehnikas žonglēšanā un akrobātikā.

”Kustību mākslinieki ir sportisti, dejotāji, mākslas vingrotāji, teātra pulciņu dalībnieki, bet mūziķi – no dažādām mūzikas izglītības iestādēm,”

pastāstīja organizatoru pārstāve Andra Strautiņa.

”Pirmajā dienā viņi darbojās katrs savā mākslas jomā – mūziķi ar mūziķiem, kustībnieki ar kustībniekiem, bet otrajā dienā jau viņi visi satikās un darbojās kopā, mēģinot saprast, kā abas mākslas salīmēt, savukārt trešās dienas rīts bija atvēlēts mēģinājumiem, lai vakarā atrādītu performanci publikai.”

Līdzīgas meistarklases aizvadītas arī iepriekš Rēzeknē un Cēsīs, nākamnedēļ – Ventspilī, katrā pilsētā iesaistot vietējos jauniešus. ”Viena no domām ir aizvest uz reģioniem laikmetīgās mākslas pieredzi, bet otra –

grandiozāka ideja, šīs visas četras radītās performances salikt vienā lielā notikumā –

starpdisciplinārā muzikālā izrādē ar cirka un horeogrāfijas elementiem, jo katrs komponists katrā pilsētā veido jaundarbus, balstoties uz šīm darbnīcām, iedvesmojoties no jauniešiem. Tos pēc tam kopā ar cirka māksliniekiem uzvedīs lielā izrādē, kas plānota februārī Rīgā. Šī izrāde būs domāta jauniešiem. Tātad – jaunieši iedvesmo izrādi jauniešiem.”

Tie, kas būs darbojušies vorkšopos, uz skatuves paši neatradīsies, bet būs goda viesi skatītāju rindās.

Aizvadītajās nodarbībās Liepājā liels uzsvars likts uz jauniešu iesaisti un improvizāciju. ”Gaisā virmo milzīgs prieks, protams, arī satraukums, jo vienlaikus ir 100 un vairāk mazu darbiņu, bet brīnums pamazām rodas,” emocijās dalījās komponiste Linda Leimane, kas būtībā arī visu ”diriģēja”.

”Komandas darbs ir tāds, ka cits citu pārtver, no rokas rokā, tehniskā komanda ir brīnišķīga, skaņu inženieri, gaismu mākslinieks, paši cirka mākslinieki.

Tas ir viens no laimīgākajiem mirkļiem, ka var ne tikai radīt, bet arī mijiedarboties ar citiem cilvēkiem, kas arī kaut ko rada, lai visi kopā veidotu kaut ko lielāku.”

Komponiste pārliecināta, ka projektā vērtīgākais ir dialogs starp cirka māksliniekiem, komponistu un jauniešiem, visiem runājot vienā sajūtu valodā.

Viņa cer, ka piedzīvotais iedvesmos jauniešus arī pašiem ļaut vaļu iztēlei un kādreiz radīt aizraujošus darbus.

Radošo komandu veidoja pieci spoži Latvijas mūziķi un četri cirka mākslinieki no Latvijas un ārvalstīm. Norvēģu žonglieris Julians Sēters, kurš Latvijā viesojies vairākkārt, bija viens no tiem, kas palīdzēja jauniešiem apgūt cirka mākslas izteiksmes veidus. ”Viņi ir ļoti drosmīgi,” jauniešus raksturoja žonglieris.

”Mēs izmēģinājām ļoti daudz jaunu lietu. Viņi ir atvērti, ar vēlmi mēģināt un mācīties. Bija patīkami ar viņiem strādāt.”

J. Sētera ieskatā projekts ”CirqueMusique” ir lielisks. ”Ļoti svarīgi ir jauniešiem parādīt, ko viņi var izdarīt, kādi viņiem ir talanti, potenciāls. Arī no iepriekšējām meistarklasēm dzirdam, ka jaunieši ir iedvesmoti un atraduši jaunas nianses tajā, ko viņi mācās.”

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkne Linda Grīsle spēlē klarneti, tādēļ arī projektā izvēlējusies pievienoties mūziķu daļai. ”Ir, ko mācīties, ir pārsteigumi,” viņa priecājas.

Domājot par iznākumu, viņa sprieda, ka būs ļoti pozitīvi, jautri. ”Man pat nav ne jausmas, ko sagaidīt.” Skolā Linda spēlē noteiktus komponistu skaņdarbus, bet šeit bijusi iespēja izpausties. ”Tu vairāk improvizē, nav noteikts veids, kas jāspēlē vai kā jāspēlē.”

To apstiprināja arī komponiste L. Leimane: ”Mana pieeja, gatavojoties šim pasākumam pirms ierašanās Liepājā, bija sākt ar vīziju, jo trīs dienu laikā, no kurām divas ir mēģinājumi, tomēr vajag būt kopējai iecerei, lai ir mērķis, uz kuru visa komanda iet.

Jā, es ierados ar spēles noteikumiem, ļoti konkrētiem, bet tomēr ir atstāts ļoti daudz brīvības, vietas iztēlei.

Gan individuāli katram mūziķim, gan veselam orķestrim.”

Radošā darbnīca ir viena no starptautiskā projekta ”CirqueMusique” aktivitātēm.

Projektu īsteno koncertzāle ”Lielais dzintars”, un mērķis ir veicināt jauno mākslas profesionāļu izaugsmi un izpratni par laikmetīgiem skatuves darbiem, kā arī radīt jauniešu auditorijai paredzētu augstvērtīgu māksliniecisko saturu.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz