Ceturtdiena, 20. janvāris Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kovidlaikā iedibināto uztver kā pašsaprotamu. Kultūras iestādes meklē radošus risinājumus, lai nodrošinātu izklaidi un atpūtu

Kultūras ministrijā (KM) patlaban norit darbs pie jaunu vadlīniju izstrādes kultūrvietu, muzeju un bibliotēku darbības atsākšanai, kad epidemioloģiskie rādītāji to atkal atļaus. Tikmēr kultūras iestādes gan pilsētās, gan novados pēdējā pusgada laikā meklējušas radošus un atļautus risinājumus, lai pildītu savu funkciju iedzīvotāju labā – sniegtu vizuālu, garīgu baudījumu, nodrošinātu izklaidi un atpūtu.

Kovidlaikā iedibināto uztver kā pašsaprotamu. Kultūras iestādes meklē radošus risinājumus, lai nodrošinātu izklaidi un atpūtu
Izstādes kultūras namu logos un citu iestāžu skatlogos vairāku dienu vai nedēļu garumā ir viens no veidiem, kā atļauti cilvēkiem sniegt kaut nelielu kultūras baudījumu. (Foto: No Intas Dreimanes personiskā arhīva)
Izstādes kultūras namu logos un citu iestāžu skatlogos vairāku dienu vai nedēļu garumā ir viens no veidiem, kā atļauti cilvēkiem sniegt kaut nelielu kultūras baudījumu. (Foto: No Intas Dreimanes personiskā arhīva)
25.05.2021 06:00

Liene Andersone

"Kurzemes Vārds"

Normāla dzīve konkrētos nosacījumos

”Gatavojamies tam brīdim, kad epidemioloģiskais kumulatīvais rādītājs divu nedēļu laikā būs nokrities vismaz līdz 320. Tagad šis rādītājs ir 450,” komentē KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Vadlīnijas tiks veidotas, balstoties iegūtajos novērojumos un secinājumos no pilotprojekta, kas paredz pēc iepriekš izstrādātām vadlīnijām pārbaudīt epidemioloģiski drošu kultūras pasākumu norises iespējamību gan kultūrvietu apmeklētājiem, gan to darbiniekiem.

Projekts tika veikts Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Tajā tika pārbaudīta epidemioloģiski droša muzeja izstādes atvēršana apmeklētājiem un darbiniekiem. Laikā no 21. aprīļa līdz 4.maijam muzeju apmeklēja 4040 cilvēki, ziņo LETA.

Muzejs bija pieejams tikai individuāliem apmeklētājiem vai vienas mājsaimniecības locekļiem. Tika noteikts maksimālais skatītāju skaits, kas vienlaicīgi varēja atrasties izstāžu zālē, kā arī apmeklējums bija iespējams tikai ar iepriekšēju reģistrāciju.

Muzejā pastāvīgi tika nodrošināta vienmērīga apmeklētāju plūsma. Apmeklētāji un darbinieki tika aicināti ievērot divu metru distanci. Tāpat tika veikta regulāra telpu un virsmu tīrīšana un dezinfekcija.

Kultūras dzīve iekštelpās pie esošās situācijas būs ielikta rāmjos, KM skaidro ”Kurzemes Vārdam”.

”Normāla dzīve būs noteikta ar konkrētiem nosacījumiem. Būs jāievēro distance, jālieto sejas maskas, jāgādā par drošu apmeklētāju plūsmu,” norāda L. Kokale.

Paredzēts, ka pagaidām arī kultūrvietas nebūs pieejamas grupām, nebūs gidu stāstījumu. Apmeklēt iestādes varēs individuāli vai no vienas mājsaimniecības.

Turpmākie soļi – izvērtējot rādītājus

Joprojām pieejamas apskatei ir kultūrvietu āra ekspozīcijas un apkārtne. Viens no visvairāk rīkotajiem pasākumiem bija izstādes kultūras iestāžu logos vai brīvdabā.

L. Kokale norāda, ka kultūru logos un skatlogos piedāvā ļoti daudz iestāžu, tas paver iespēju atrast arī sadarbības partnerus citās nozarēs kultūras norišu īstenošanai.

Daudzviet sakārtoti piebraucamie celiņi un ierīkotas taciņas, kas ved gar logiem. Ja vien spēj nodrošināt izstāžu eksponātu un priekšmetu drošību, darbi tiek eksponēti arī pilsētvidē un brīvdabā, tostarp arī kultūras iestāžu apkārtnē, pagalmos utt.

Populāras ir orientēšanās aktivitātes un pastaigas brīvā dabā. ”Tur apmeklētāju kustība tomēr ir arī visdrošākā,” pauž L. Kokale.

Maija sākumā epidemiologs Jurijs Perevoščikovs pauda, ka ”inficēšanās ar Covid-19 ārpus telpām notiek tikai atsevišķos gadījumos un šādu iespēju skaits ir minimāls”.

Taču inficēšanās svaigā gaisā ir iespējama – ja cilvēki kopā pavada ilgu laiku runājot, neievērojot distancēšanos. Saistībā ar atrašanos ārtelpās un tostarp arī terasēs ir jānovērtē apkārtējie apstākļi.

Sekojot epidemioloģiskās situācijas attīstībai Latvijā, drošības pasākumus kultūrā turpmāk noteiks soli pa solim, teikts ministrijas mājaslapā.

Uz aprīļa sākumu bija prognoze, ka epidemioloģiskais rādītājs jau mēneša beigās varētu būt minētais 320, kas ļautu atvērt kultūrvietas un darboties iekštelpās.

Ja rādītājs nepārsniegtu 250, nākamie varētu būt brīvdabas auto un laivu pasākumi. Bija paredzēts, ka tie varētu notikt maijā.

Savukārt, ja rādītājs būtu zem 200, kas prognozēts uz jūniju, atļauta būtu brīvdabas pasākumu norise. Apmeklētāju skaits būtu atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas.

Iesaista iedzīvotājus

Novados ar pašvaldību rīkojumiem publiski kultūras pasākumi ar cilvēku pulcēšanos nenotika, no aprīļa atsākās nelielu gadatirgu norises.

Kamēr vieni, piemēram, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, par piemērotu veidu veikuma atrādīšanai izmanto ikmēneša izstāžu rīkošanu virtuāli, novadu kultūras nami cenšas meklēt citādus veidus, kā iepriecināt ļaudis svētkos un ne tikai – arī ikdienā –, lai kultūras darbība neapstātos.

Iedzīvotājus aicināja veidot māju svētku noformējumu un rīkoja konkursus, labdarības akcijas. Kultūras iestāžu logi pēdējo mēnešu laikā bijusi teju vienīgā vieta un iespēja iepriecināt cilvēkus ar kaut ko skaisti skatāmu.

Priekules novadā kultūras namos logu tematisko izstāžu tapšanā iesaistīti pagasta un arī novada cilvēki. Piemēram, mīlestības dienas izstādē vairāk nekā 20 vietējie pāri varēja atrādīt savas ģimenes vai kāzu dienu bildes, apskatei tika atnesti arī vairāki desmiti Lieldienu apsveikumu kartīšu, atgādinot par savulaik iecienīto tradīciju.

Rīkots ticis arī rakstu konkurss par mājsēdes laikā paveikto. Parkos uzrīkota orientēšanās ar pārsteigumiem, fotografēšanos.

Durbes novada Dunalkas un Vecpils Kultūras un atpūtas centra vadītāja Inta Dreimane atzīst, ka izdomāt jaunas pasākuma formas pandēmijas laikā nav bijis viegli.

”Līdz kādā brīdī notiek klikšķis, bet tālāk jādomā, vai tas varēs notikt pēc epidemioloģiskajiem noteikumiem,” pieredzē dalās kultūras darbiniece.

Atskatoties uz notikušajiem pasākumiem, tapušas fotogrāfiju izstādes ”Pandēmijas gads” Vecpils muižas logos, kā arī Dunalkas kultūras namā.

”Vietas mums pateicīgas, kad salikām bildes, sajūtas gluži kā plašās izstāžu zālēs! Vecpilī bildes logos kalpoja kā dekorācijas – daudzi jautāja, skatoties pa gabalu, vai mums muižā jauni aizkari?”

4.maijā vairāk nekā desmit pagastu iedzīvotāji brīvā dabā atrādījuši savus rokdarbus, kas tapuši mājsēdes un pandēmijas laikā.

I. Dreimane arī norāda, ka galvenais akcents jebkuras izdomātas atļautās norises gadījumā bijis, lai tas cilvēkiem sniedz prieku. Par iespējām un pieredzi jautājusi kolēģiem citos novados un pagastos.

”Lieldienās mums bija muzikālais zaķis, Ziemassvētkos palaidām tematiskos svētku mūzikas un dziesmu ierakstus. Cilvēki gāja staigāt, gāja ārā no mājām – izkustēšanās un noskaņa bija radīta!” viņa pauž prieku.

I. Dreimane norāda, ka visu laiku joprojām ir jādomā kas jauns, ko piedāvāt arī turpmāk, ja kultūras dzīve stingrākos ierobežojumos vēl turpinās kādu laiku. ”Ja pagājušo gadu darījām vienu, tad šogad to vairs nevaram piedāvāt.”

Pateicīga vide dažādībai

Savukārt Durbe atradusi savu piegājienu, kā turpināt kultūras norises, vienlaikus popularizējot pilsētu. Kultūras nama vadītāja Daira Veilande kopā ar savu kultūras un sporta entuziastu komandu rīko tematiskās pastaigas pa pilsētu, kuras atspoguļojis arī ”Kurzemes Vārds”.

”Ir jāatrod odziņas, ar kādu mērķi rīkot pastaigas. Tās sniedz prieku, atpūtu,” teic D. Veilande.

”Mums ir ļoti pateicīga vide – plašums un dažādi objekti, kā katrā reizē rīkot jaunus maršrutus: centrs, muzejs, jaunā pastaigu taka, pilskalns un citi. Visas mūsu vietas var sasaistīt ar visiem svētkiem. Mēs arī sevi kā Latvijas mazākā pilsēta varam popularizēt gandrīz visās jomās,” uzsver kultūras darbiniece.

”Esam novērojuši, ka mūsu aktivitātes apmeklē cilvēki no citurienes – ir daudz svešo. Cilvēki tagad daudz vairāk seko līdzi tam, kur un kas notiek, jo iespējas ir ierobežotas, grib izkustēties no mājām.”

Viņa arī secinājusi, ka patlaban tematiskās pastaigas ir kļuvušas par tādu nišu, ko pastaigu atbalstītāji uztver kā pašsaprotamu.

”Šis laiks liek daudz radoši domāt – krīze piespiež vairāk rosīties radošām idejām. Bet man patīk! Nav standarta pasākumi, tas ir cits darbošanās formāts,” atzīst D. Veilande.

Patlaban viņai prāts ir aizņemts, kā varētu norisināties Līgo svētki, ņemot vērā to, kādas ir prognozes un reālā epidemioloģiskā situācija.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz