Sestdiena, 18. janvāris Antis, Antons, Antonijs

Liepājā notiks Tautas deju kolektīvu skates koncerts

Liepājā notiks Tautas deju kolektīvu skates koncerts
Foto: Laila Dūna
10.04.2019 13:32

liepajniekiem.lv

Sestdien, 13.aprīlī, pulksten 14 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē norisināsies Liepājas deju apriņķa Tautas deju kolektīvu skates koncerts ”No visas sirds un tā pa īstam”, informē Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes ”Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs” Sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra direktore Baiba Kļava stāsta: ”Dziesmu un Deju svētku starplaikā dejotājiem nozīmīgs satikšanās brīdis ir skates, kurās katrs deju kolektīvs ar prieku un lielu centību tiecas uz izcilību. Arī šogad Liepājas deju apriņķa Tautas deju kolektīvi tiksies skates koncertā ”No visas sirds un tā pa īstam”, kurā būs iespēja redzēt Liepājas pilsētas, Aizputes, Durbes, Grobiņas, Nīcas, Pāvilostas, Priekules, Rucavas un Vaiņodes novadu jauniešu, vidējās paaudzes un senioru 23 tautas deju kolektīvus.”

Skates koncerta pirmajā daļā pulksten 14 būs iespēja vērot B, C grupu jauniešu un E grupas vidējās paaudzes 12 deju kolektīvu sniegumu, bet pulksten 15.35 savas prasmes rādīs A grupas jauniešu, D grupas vidējās paaudzes un F grupas senioru 11 kolektīvi.

Skates koncertā tautas deju kolektīvus vērtēs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra izveidota žūrija trīs ekspertu sastāvā – horeogrāfe, Dejas nozares konsultatīvās padomes vadītāja, Deju svētku virsvadītāja, Tukuma deju apriņķa virsvadītāja Zanda Mūrniece, horeogrāfe, Dejas nozares konsultatīvās padomes locekle, Saldus deju apriņķa virsvadītāja Santa Laurinoviča, horeogrāfs, Deju svētku virsvadītājs, Liepājas deju apriņķa virsvadītājs Jānis Purviņš. Tiks vērtēts dejas mākslinieciskais izpildījums un rakstura atklāsme, dejas horeogrāfiskā teksta precizitāte, izpildījuma muzikalitāte, tautas tērpa pareizība un tā valkāšanas kultūra, kā arī katra deju kolektīva skatuves kultūra un kopiespaids. Pēc koncerta kolektīvu vadītājiem būs iespēja tikties ar žūrijas ekspertiem, lai saņemtu izvērstu priekšnesumu analīzi un ieteikumus.

Skatītāji koncertu varēs vērot bez maksas. 

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)