Ceturtdiena, 25. aprīlis Līksma, Bārbala
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājā piedalās projektā ar mērķi izpētīt mūzikas ietekmi uz pilsētas sociālekonomisko situāciju

Lai izpētītu, kā mūzika ietekmē pilsētas sociālekonomiskos procesus, Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ietvaros Liepājas pilsēta iesaistījusies projektā ”The European music policy exchance”.

Liepājā piedalās projektā ar mērķi izpētīt mūzikas ietekmi uz pilsētas sociālekonomisko situāciju
Foto: Publicitātes
07.10.2022 11:10

liepajniekiem.lv

Projekta ietvaros vairāku mēnešu garumā kopā ar citu Eiropas un pasaules valstu pārstāvjiem norisināsies mūzikas jomas izpēte, tiks vērtēti dažādi kritēriji un izstrādāta rokasgrāmata, informē Liepājas pašvaldības pārstāve Zita Lazdāne.

”Mūzika vienmēr bijusi viens no Liepājas kultūras identitātes stūrakmeņiem un ir neatņemama liepājnieku dzīves izpausme. Tieši tādēļ ir ļoti svarīgi uz mūzikas jomu skatīties ne tikai pasākumu un koncertu izpratnē, bet būtiski ir izpētīt tās ietekmi pilsētas sociālekonomisko procesu kontekstā. Esam pateicīgi par sniegto iespēju, ka saistībā ar Liepājas iegūto Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulu, pilsētai ir iespēja daudz pamatīgāk izpētīt mūzikas nozari un tās ietekmi uz Liepājas sociālekonomiskajiem procesiem kopumā,” atzina Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 projekta vadītāja Inta Šoriņa.

Kopumā projektā piedalās vairākas Eiropas pilsētas – Amsterdama, Barselona, Berlīne, Londona, Mančestera, Tallina, Gēteborga, Liepāja, Brisele, Bergena, Reikjavīka, Sidneja un citas.

Projekts noslēgsies nākamā gada pavasarī un tā rezultātā tiks izveidota Eiropā pirmā ”Mūzikas pilsētu politikas rokasgrāmata”. Rokasgrāmatā būs apkopoti labākie praktiskie piemēri, Eiropas valstu pilsētu pieredze un ieteikumi, kā veiksmīgāk integrēt mūzikas nozari kopējos pilsētas procesos.

Projektu organizē starptautiska bezpeļņas organizācija ”Music Cities Network” (MCN) Hamburgā, kas apvieno dažādas mūzikas pilsētas un politikas veidotājus no visas pasaules, sadarbībā ar pētniecības organizāciju ”Center for Music Ecosystems”. Dalība projektā ir bezmaksas.

MCN ir dalībnieku tīkls, kas aktīvi izstrādā praktiskus risinājumus, lai uzlabotu savstarpējo sadarbību starp māksliniekiem, mūzikas organizācijām, pilsētu un valsts institūcijām, ekonomistiem, nevalstiskajām organizācijām un pašnodarbinātām personām.

MCN dibinājušas vairākas organizācijas − Orhūsa, Bergena, Berlīne, Hamburga, Gēteborga, Groningena, Mančestra, Nante, Reikjavīka un Sidneja.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz