Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Liepājas Latviešu biedrības namā būs apskatāma mākslas studijas ”Zītars” jubilejas izstāde

Liepājas Latviešu biedrības namā būs apskatāma mākslas studijas ”Zītars” jubilejas izstāde
Foto: Publicitātes
26.08.2019 17:56

liepajniekiem.lv

Ceturtdien, 29.augustā, pulksten 17 Liepājas Latviešu biedrības nama izstāžu galerijā atklās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studijas ”Zītars” 50 gadu jubilejas izstādi ”Dzintara rotaslietas. Laiks rotāties.”, kurā varēs aplūkot dzintara rotu meistaru veikumu, vēsta Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra pārstāve Iveta Štelmahere.

Lietišķās mākslas studijas ”Zītars” aizsākumi meklējami 1969. gada rudenī, kad Liepājas Izglītības un zinātnes darbinieku namā sāka darboties dzintara un metāla apstrādes pulciņš. Gandrīz pēc 10 gadu darba, tas ieguva studijas ”Zītars” nosaukumu, bet 1981. gadā – Tautas studijas nosaukumu.

Studiju no 1972. gada līdz 2008. gada jūnijam vadīja Helēna Keterliņa, šobrīd – Austra Ziemele. Studijā darbojas aptuveni 20 dažāda vecuma dalībnieki, to vidū tautas daiļamata meistari, kuriem izveidojies katram savs rokraksts rotu izpildījumā. Studijā radītas daudz un dažādas tautiskas rotas, kniepķeni, saktas, ar ko izdaiļot Nīcas, Rucavas, Bārtas tautastērpus. Interesi meistariem rada arī dzīvnieku un putnu atveidošana dzintarā.

Kolektīvs regulāri piedalās izstādēs dažādās Latvijas pilsētās, kā arī ārzemēs – Anglijā, Austrālijā, Bulgārijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā, Ungārijā, Kiprā, Krievijā, Japānā, Korejā un Portugālē.

Studijas darbības mērķis – rūpīgi izpētot bagāto arheoloģisko un etnogrāfisko mantojumu, radīt laikmetīgas un mākslinieciski augstvērtīgas rotas, tādēļ vairākus gadus studijas dalībnieki realizējuši Kultūrkapitāla fonda atbalstītus projektus.

Izstāde būs apskatāma bez maksas līdz 29. septembrim.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli