Piektdiena, 3. aprīlis Daira, Dairis, Daiva

Liepājas muzejā atklās Imanta Klīdzēja keramikas un fotogrāfiju izstādi

Liepājas muzejā atklās Imanta Klīdzēja keramikas un fotogrāfiju izstādi
Foto: no Imanta Klīdzēja personīgā arhīva
01.11.2019 13:23

liepajniekiem.lv

Piektdien, 8.novembrī, pulksten 18 Liepājas muzejā atklās keramiķa Imanta Klīdzēja personālizstādi ”Tumša saule”. Šajā izstādē ar keramikas un fotogrāfijas starpniecību mākslinieks pievērsies gaismas jēdzienam un tematikai par saules ritējumu, vēsta muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skangale.

Imants Klīdzējs ir viens no zināmākajiem latviešu keramiķiem, kurš ne tikai veic aktīvu radošo darbību, bet darbojas arī mākslas pedagoģijas jomā.

Viņa vārds Latvijā zināms arī ar to, ka Imants Klīdzējs ik gadu pie sevis aicina Latvijas, kā arī ārvalstu keramiķus, lai īpaši izveidotajā keramikas apdedzināšanas krāsnī gatavotu ne tikai savus, bet arī kolēģu darbus.

Laikā, kad dienas strauji kļuvušas īsākas un saulesgaismas – arvien mazāk, Imants Klīdzējs pievērsies gaismas apspēlēšanas tematikai un saules ritējumam: ”parādība, par kuru nemaz īpaši nedomājam. Pašsaprotama un ierasta. Tikai reizēm, kad tās liekas par daudz, kļūstam izvairīgi un īdzīgi. Saule pie debesīm jau kuro dienu! Vai arī notiek gluži pretēji. Kad diena tik īsa, gluži kā O. Vācietim: ”..vien kaķa astes garumā”, par jaunu mācāmies gaismu novērtēt.”

Īpašas un neatkārtojamas ir arī Imanta Klīdzēja fotogrāfijas. Mākslinieks lieliski izjūt smalkākās nianses, notverot, fiksējot ātri gaistošo. Viss saplūst vienā, vai tas būtu porcelāns, kūstošs sniegs vai ūdens pēdas smiltīs.

Izstāde ”Tumša saule” Liepājas muzejā, Kūrmājas pr. 16/18, būs skatāma līdz 12.janvārim.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli