Otrdiena, 5. jūlijs Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mākslinieka visdārgākā vizītkarte. Vinila dienas kopā pulcē skaņuplašu cienītājus un kolekcionārus

Liepājā regulāri notiek Vinila dienas, kad kopā pulcējas skaņuplašu cienītāji un kolekcionāri. Vienā no šādiem pasākumiem centāmies noskaidrot, kas īpašs slēpjas šajā hobijā.

Mākslinieka visdārgākā vizītkarte. Vinila dienas kopā pulcē skaņuplašu cienītājus un kolekcionārus
Latvijas Vinila dienā kultūras namā "Wiktorija" darbojās plašs vinila plašu tirdziņš, kurā piedalījās kolekcionāri no Latvijas un Lietuvas. (Foto: Egons Zīverts)
Latvijas Vinila dienā kultūras namā "Wiktorija" darbojās plašs vinila plašu tirdziņš, kurā piedalījās kolekcionāri no Latvijas un Lietuvas. (Foto: Egons Zīverts)
22.06.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Jāsāk ar labu atskaņotāju

“Uzskatu, ka caur plati cilvēks var atrast gan profesiju, gan satikt citus interesentus, domubiedrus, iepazīt inteliģentu kompāniju, vīrietis pat sievu var atrast,” saka vinila plašu dīdžejs Eduards Švāns, pie reizes iesakot noklausīties dziesmu “Notikums ar skaņuplati”, kuru 1966. gadā ierakstījis Edgars Zveja.

Tā atgādina par savulaik garajām rindām pēc skaņuplatēm un kā šādās rindās stāvot reizēm var izmainīties visa dzīve.

“Vinilplate ir fiziskais mūzikas nesējs, kas pārdzīvojis jau vairākas desmitgades. Ja, piemēram, pieņemam, ka klasiskās klavieres ir pašpietiekamas, tad to pašu var teikt arī par platēm – par to, kā tās tiek ražotas, atskaņotas un kā tiek radīta skaņa,” skaidro mūziķis un dīdžejs Mareks Ameriks.

Bet “vinila vīrusa inficētais”, kā sevi dēvē Raitis Pavlovičs, kurš saimnieko Liepājas mūzikas telpā “Vinilkoks”, uzskata, ka skaņuplate ir pirmatnējais un vislabākais mūzikas saglabāšanas jeb konservēšanas veids, bet tikpat svarīgi ir arī tas, ar kādu ierīci plati atskaņo.

“Nereti nopērk lētos ķīniešu brīnumus jeb tā saucamos ziepju traukus un tad ir šausmīgi dziļi vīlušies skaņā. Es iesaku vispirms sākt ar aparatūras izvēli.

Kad nopērc labu atskaņotāju, tad arī pārējam, kas nāk ap to – pastiprinātājam, tumbām, starpbloku vadiem, atskaņotāja galviņai –, jābūt tikpat labam. Arī telpai, kurā atskaņo plati, ir ļoti liela nozīme, tajā jābūt labai akustikai,” viņš paskaidro, ar ko būtu jāsāk.

“Pamatu pamatā, protams, ir atskaņotājs, un tai absolūti nav jābūt vecajai padomju laiku “Radiotehnikai”. Iesaku dīdžeju plašu atskaņotājus, jo ar tiem ir ērti mainīt ātrumus, aparāts kalpos godam un pārdzīvos jūs, īpaši, ja tas paredzēts mājas režīmam. Ļoti svarīga ir atskaņotāja adatiņa un tās galviņas turētājs, un, protams, būtisks ir arī pastiprinātājs un tumbas,” iepriekš teiktajam pievienojas E. Švāns.

Plates ir jākopj

Vinila plašu kolekcionāri mums paskaidro, ka par platēm ir jārūpējas, nevar tās atskaņot un tad vienkārši nolikt malā glabāšanai. Jāveic regulāras apkopes. “Galvenais, lai plate nav saskrāpēta un tai nav rūpnīcas defektu, jo gadās arī tādas, kas ir mazliet izliektas, deformētas,” piekodina zinātāji.

“Novēroju, ka daudzi vinila entuziasti ļoti akurāti izturas pret platēm – ņem rokās prātīgi, piesardzīgi, tur aiz maliņas divos pirkstos.

Ja viņi atnāk, piemēram, uz klubu pie manis, tad stāv platām acīm, redzot, kā es apejos ar platēm trijos naktī. Man visi vāki ir saplēsti, kad es tur aktīvi dīdžejoju. Tālab es pat teiktu, ka vinilā rodamas divas dažādas kultūras. Es, piemēram, ja atrodu labu plati par labu cenu, parasti ņemu uzreiz arī otru kopiju, tas man ir pluss, spēlējot klubā, jo tad es no divām vienādām platēm varu atskaņot bez apstājas,” smaidot paskaidro E. Švāns.

“Piemēram, hiphops vai disko, vai dīdžejošana kā tāda ir izveidojusies, pateicoties tieši plašu kultūrai, jo plati ir iespējams pagriezt atpakaļ, apturēt un samiksēt bez pauzēm, uzliekot uz tās virsū rokas. Šie principi tiek izmantoti līdz pat mūsdienām. Tāpat jāpiemin plašu vāciņu dizains, par to ir vesela kaudze grāmatu sarakstītas,” par plašu kultūru saka M. Ameriks.

Mūziķis un DJ Mareks Ameriks ar savu vinila dīdžejsetu “Vinila dienā”. “Platei piemīt elpa, fonoefekts, klātesamības sajūta, tā strādā līdzīgi kā mikrofons, piemēram, uzsitot pa atskaņotāju, efekts būs apmēram tāds pats kā uzsitot pa miķi,” viņš saka. Foto: Egons Zīverts

Par vinila attīstību kolekcionāru izteikumi gan nav īpaši pozitīvi. “Attīstība diemžēl nenotiek kvalitatīvi. Ne tik daudz skaņas ziņā, drīzāk slikts ir tieši tehniskais ražošanas process. Neakurāti apietas ar platēm, veidojas daudzi ražošanas brāķi. Kādreiz to nepieļāva,” uzskata R. Pavlovičs.

Vai vinils dzīvos mūžīgi?

“Uz platēm uzsēdos aptuveni 2005. gadā, nejauši atrodot vecāku plašu kolekciju un iedvesmojoties no dīdžejiem. Nolēmu arī pats kaut ko tādu uzsākt. Pagāja aptuveni pieci gadi, līdz es pēc intensīvas plašu kolekcijas uzkrāšanas un daudzu grāmatu izstudēšanas par un ap platēm sāku pamazām spēlēt dīdžeju setus. Platei atšķirībā no citiem mūzikas nesējiem ir iekšā lielāka vibrācija, tā neskan tik sterili kā kompaktdisks,” – tā par savu aizraušanos stāsta M. Ameriks.

“Cilvēkiem patīk bildes, cilvēki mīl ar acīm, it sevišķi vīrieši. Redzi, flešiņā nav bilžu. Iedomājieties to sajūtu, kad atver vaļā plati – kas tur pa super bildēm iekšā, atvērums un viss pārējais, par skaņas atšķirībām nemaz nerunājot!” par platēm jūsmīgi stāsta grupas “Credo dibinātājs Valdis Skujiņš.

“Salīdzinot plates ar citiem mūzikas nesējiem, kā metaforisku piemēru varētu minēt tabakas pīpi un cigareti. Tur ir divi pavisam atšķirīgi procesi.

Cigareti tu vienkārši izvelc no paciņas un aizdedzini, savukārt pīpi paņem rokās, aptausti, iztīri, ieber tabaku, aizdedzini un tikai tad baudi procesu. Līdzīgi ir ar plašu atskaņošanu. Tāpat uzskatu, ka, klausoties plates, var labāk izprast pašu mākslinieku un mūziķi – ko viņš ar savu skaņdarbu vēlējies aiznest līdz klausītājam. Plate skan plašāk, tajā ir klātbūtnes efekts,” par vinilu saka Monvīds Gvozda, vēl viens vinila entuziasts Liepājā, arī Vinila dienu aizsācējs.

“Domāju, ka plašu formāts paliks lielākā vai mazākā nišā noteikti. Māksliniekiem tas ir labs suvenīrs, jo cilvēkiem patīk taustāmas lietas, ko var paņemt rokās un pat pie sienas pielikt, lai baudītu ne tikai audio, bet arī vizuālos aspektus,” par šīs kustības nākotni saka M. Ameriks.

UZZIŅAI

Skaņuplate ir analogs skaņas nesējs, pārsvarā divpusējs disks, retāk vienpusējs, kurš izveidots no sintētiskiem materiāliem. Uz tā virsmas iespiesta nepārtraukta viļņaina iedobe jeb celiņš kā skaņas viļņu atveids.

Līdz 20. gs. vidum plates ražoja no kompozītmasas, kas balstīta uz sveķu jeb šellakas bāzes, vēlāk sāka izmantot lētākus izejmateriālus no polivinilhlorīda jeb vinila. Šis materiāls tika izgudrots, lai varētu konkurēt ar lenšu cenām, tajā pašā laikā nezaudējot skaņas kvalitāti.

Šellaka plates ir daudz trauslākas un šobrīd ārkārtīgi reti sastopamas. Vinila plate nav tik trausla, tā ir elastīgāka, arī ieraksts skan kvalitatīvāk. Jo plate ir biezāka, jo tajā var dziļāk un kvalitatīvākiepresēt skaņas celiņu.

PADOMI

  • Platēm ir vairāki kvalitātes apzīmējumi, piemēram, “Mint (M)” nozīmē, ka plate nav lietota, “Poor (P)” – plate ir ļoti sliktā stāvoklī, ar daudziem acīmredzamiem skrāpējumiem un bojājumiem.
  • Par platēm ir jārūpējas, tās ir jāmazgā, ko noteikti vajadzētu darīt pie profesionāļiem, kam ir speciāls plašu tīrīšanas aprīkojums. Ja īpašnieks ar plati apietas akurāti un rūpējas par to, tad plate būtībā ir mūžīga.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz