Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Mākslinieks Aldis Kļaviņš muzejam pasniedz vērtīgu dāvinājumu

Mākslinieks Aldis Kļaviņš muzejam pasniedz vērtīgu dāvinājumu
Foto: Publicitātes
04.03.2019 12:01

liepajniekiem.lv

Mākslinieks Aldis Kļaviņš Liepājas muzejam pasniedzis vērtīgu dāvinājumu – 36 savas dažādos periodos tapušās gleznas, kas papildinājušas muzeja mākslas priekšmetu kolekciju, informē Liepājas muzeja galvenā krājuma glabātāja Rīta Krūmiņa.

Dāvinājums saņemts, noslēdzoties mākslinieka vērienīgajām 80 gadu jubilejas izstādēm Liepājas muzejā un Sv. Pētera baznīcā Rīgā. Tas sniedz izsmeļošu un pilnīgu priekšstatu par gleznotāja radošo darbību dažādos periodos.

Gleznas tapušas ilgā laika posmā – jaunieguvums ” Migla” datējams ar 1966. gadu, savukārt divi darbi ”Pašportrets ar lauzto roku” un ”Mana 80. dzimšanas diena” gleznotas 2018. gadā.

Muzeja krājumā nonākušās gleznas tapušas dažādos plenēros, kā arī iedvesmojoties no ārzemju ceļojumiem. Piemēram, ”Džaipuras savādnieks” un ”Namastē (Indiešu sveiciens)” tapušas pēc Indijas apmeklējuma, bet Romas viesošanās iespaidā – glezna ”Roma naktī. Tilts uz Trasteveri”.

Aldis Kļaviņš savos darbos attēlojis dabu, pārsvarā Liepājas skatus – jūru, ostu, parku. Savukārt pašportreti ataino dažādus mākslinieka dzīves notikumus: ”Pašportrets ar ievainoto roku” (2018) vai ”Pēc avārijas”(1996). Muzejā nonākušas arī abstrakcija – diptihs ”Zili stikli, zaļi ledi” (2002).

Gleznotājs Aldis Kļaviņš dzimis 1938. gadā Madonā, taču visu mūžu strādājis Liepājā. 1967. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu ar diplomdarbu “Vingrotājas”. No 1969. gada Latvijas Mākslinieku savienības biedrs un izstādēs piedalās kopš 1966. gada. Viņš ir daudzu izstāžu organizētājs.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli