Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Marfa mudina mosties

Marfa mudina mosties
Foto: Egons Zīverts
26.02.2019 07:20

TV Kurzeme/ "Kurzemes Vārds"

Mākslas salonā “Ludviķis” apskatāma mākslinieces Marutas Eisteres personālizstāde “Pamosties ziemā”. “Ar šiem darbiem liepājnieki var mosties pavasarim, kas tuvojas, un arī es varu atmosties pēc 10 gadus garās pauzes mākslā,” laikrakstam saka izstādes autore.

“Pamosties ziemā” ir mākslinieces otrā personālizstāde pēc ilgāka pārtraukuma. Reizē ar izstādi māksliniece piesaka arī savu jauno pseidonīmu – Marfa. To, lai mākslinieciskajai darbībai būtu savs vārds, M. Eisterei gribējies sen, tomēr, izvēloties pseidonīmu, vienmēr radies jautājums, vai tas strādās, vai būs piemērots. “Gribēju saglabāt vārda sakni no Marutas, ko arī izdarīju un izveidoju jaunu labskanīgu vārdu,” atklāj autore.

Ar šo izstādi Marfa vēlas parādīt līdz šim izdarīto, lai varētu ļauties tālākajai izaugsmei un pieņemt izaicinājumus. Mākslinieks attīstās pakāpeniski, meklējot savu rokrakstu, stilu, tehniku. Viens autors var būt ļoti daudzveidīgs, uzskata Marfa. Izstādes moto – pamosties ziemā ar sapni par vasaru: “Jāizdzīvo līdz pavasarim, kas nāk ar jaunu sākumu, jaunu piedzīvojumu.”

“Ludviķī” izstādītajos darbos var iepazīt mākslinieces radošos meklējumus dažādās ainavās. “Kad vajag atgūt enerģiju, eju garās pastaigās vienatnē. Man tā sava veida meditācija, kuras laikā sakārtoju domas. Ieraudzītie motīvi rosina iztēli un vedina tos pārvērst gleznās. Mēs katrs esam daļa dabas, tāpēc ir vēlme šo saikni saglabāt, uzturēt.” Nozīmīga loma Marfas daiļradē ir jūrai, kas redzama ne vienā vien gleznā. Kā jau īstenai liepājniecei, dzīve bez jūras neesot iedomājama, jau no bērna kājas kopā ar mammu mazā Marfa gājusi pie jūras smelties iedvesmu un enerģiju. Laikā, kad viņas ģimene dzīvojusi Spānijā, gleznotāja centusies izprast un notvert īsto Vidusjūras toni. Kad roka bija pieradināta pie Vidusjūras krāsu gammas, atgriežoties Liepājā, bijis grūti ķerties klāt gaišākiem toņiem.

Izstāde mākslas salona “Ludviķis” pagrabstāvā skatāma līdz 18. aprīlim.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 26. februāra numurā.

#kvards-20190226-02#

Foto galerija


Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli