Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

Papildināts – Novērtē deju kolektīva “Vērgalīte” tautastērpus; apbalvo arī liepājnieku Sandiju Kūlaini

Papildināts – Novērtē deju kolektīva “Vērgalīte” tautastērpus; apbalvo arī liepājnieku Sandiju Kūlaini
01.07.2013 09:17

liepajniekiem.lv

Svētdien, 30.jūlijā, starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala notika latviešu tautastērpu skate, pēc kuras tika paziņoti labākie tērpi sešās nominācijās – koru, deju kolektīvu, folkloras kopu, etnogrāfisko un koklētāju ansambļu, individuālie tautastērpi, informē Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva. 1.vietu nokomplektēto tautastērpu kategorijā ieguva liepājnieks Sandijs Kūlainis. Savukārt deju kolektīvu kategorijā 2.vieta piešķirta Pāvilostas novada Vērgales pagasta kultūras nama VPDK “Vērgalīte”.

Tautastērpu žūrijas sastāvā bija Aija Jansone, Linda Mona Ģibiete, Inita Heinola, Ilze Ziņģīte un Irita Žeire.

Dziesmu un deju svētku Lielo balvu par labāko tautastērpu ieguva RKTMC “Mazā Ģilde” tautas deju ansamblis “Līgo”.

Tautastērpu skates godalgotie laureāti
KORI:

1.vieta
Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” jauktais koris “Tik un tā”
2.vieta
Ogres kultūras centra Ogres skolotāju kamerkoris
Valmieras kultūras centra sieviešu koris “Jumara”
Salacgrīvas novada Liepupes tautas nama jauktais koris “Pernigele”
3.vieta
VISA Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas jauktais koris
Jaunpiebalgas kultūras nama jauktais koris
Krustpils novada sieviešu koris ”Luste”

DEJU KOLEKTĪVI
1.vieta
Tukuma pilsētas Kultūras nama VPDK “Svīta”
Dobeles kultūras biedrības VPDK “Dzīpars”
Beverīnas novada Brenguļu pagasta VPDK “Dzieti”
2.vieta
Apes novada Apes pilsētas tautas nama VPDK “Metenis”
Senioru deju kopa “Ozolnieki”
Pāvilostas novada Vērgales pagasta kultūras nama VPDK “Vērgalīte”
3.vieta
Ādažu novada kultūrizglītības centra VPDK “Sprigulis”
Tukuma pilsētas kultūras nama deju kolektīvs “Vidums”
Skrīveru kultūras centra VPDK “Dzēse”

FOLKLORAS KOPAS, ETNOGRĀFISKIE un KOKLĒTĀJU ANSAMBĻI
1.vieta
Kultūras pils “Ziemeļblāzma” koklētāju ansamblis “Pūt, vējiņi”
2.vieta
Biedrības “Kursas vārti” folkloras kopa “Medainis”

PAŠDARINĀTIE TAUTAS TĒRPI
1.vieta
Dagnija Pārupe
Una Dževečka
Māra Eglīte
2.vieta
Vija Liepa
Elita Gailīte – Grauduma
Dagnija Kupče
3.vieta
Iveta Gabrāne
Vēsma Bērziņa
Ruta Legzdiņa

NOKOMPLEKTĒTIE TAUTAS TĒRPI
1.vieta
Sabīne Petra
Sandijs Kūlainis

2.vieta
Silga Čerpinska
Aija Spridzāne

3.vieta
Ērika Leimane ar Justīni
Rukšānu ģimene
Vizuļu ģimene

UZŅĒMĒJU, TAUTAS LIETIŠĶĀS MĀKSLAS STUDIJU, AMATNIEKU BIEDRĪBU TAUTAS TĒRPI
1.vieta
Tautas tērpu centrs “Senā Klēts”
Aušanas darbnīca “Vēverīšas”
TLMS “Ērgļi”
2.vieta
TLMS “Dardedze”
3.vieta
Madara Briede, Uģis Drava, Ausma Spalviņa, Dagnija Pārupe, Agrita Krieviņa
TLMS “Dardedze”

ĪPAŠA ATZINĪBA
Alūksnes pilsētas kultūras nama deju kopa ”Jukums”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli