Trešdiena, 29. janvāris Valērijs, Aivars

Rakstniecības maģistranti radoši uzlādējas Rakstnieku mājā

Rakstniecības maģistranti radoši uzlādējas Rakstnieku mājā
Foto: Publicitātes
19.04.2016 12:53

liepajniekiem.lv

Divas dienas Rakstnieku mājā Ventspilī aizvadīja Liepājas Universitātes Rakstniecības studiju topošie maģistri.

Šajā tikšanās reizē notika sarunas un domu apmaiņa ar rakstnieku Andri Akmentiņu, igauņu dzejnieku un tulkotāju Margusu Konnlu, bulgāru dzejnieku Marinu Bodakovu un somu rakstnieci, radošās rakstniecības pasniedzēju Henriku Andersoni. Sarunas notika latviešu, krievu un angļu valodā, portālam pastāstīja Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Liepājas Universitātes Rakstniecības studiju 1. kursa maģistrante Marta Pērkone šādā pasākumā piedalās pirmo reizi un ir pārliecināta, ka šeit var smelties idejas, kā sākt rakstīšanu: ”Šī ir laba pieredze ārpus universitātes, iespēja sadraudzēties un iegūt kontaktus ar radošajām personībām, kas rezidē Rakstnieku mājā. Rodas sajūta, ka tu neesi nejauši Rakstniecības studijās, bet redzi un sajūti šo vidi. Apvienojas akadēmiskais un radošais – mēs ne tikai pētām, bet arī paši rakstām. Agrāk man bija sajūta, ka gribu rakstīt, tagad nojaušu, kā to darīt.”

Marguss Konnla iepazīstināja klātesošos ar savu Veidenbauma atdzejojumu igauņu valodā, Henrika Andersone dalījās ar pieredzi rakstīšanas uzsākšanā, jo viņa rakstīt ir sākusi vēlu un dara to produktīvi, bet bulgāru dzejnieks Marins Bodakovs saka: ”Dzeju varu rakstīt tikai Latvijā, jo Jums ir labas debesis. Te ir vertikāle, kur pacelties!”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli