Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Turpinās darbu iesniegšana rakstnieka Egona Līva piemiņas balvai

Turpinās darbu iesniegšana rakstnieka Egona Līva piemiņas balvai
Foto: Jānis Dreimanis
24.07.2018 12:13

liepajniekiem.lv

15. septembrī Liepājā jau astoto reizi tiks pasniegta rakstnieka Egona Līva piemiņas balva “Krasta ļaudis”.

LPPI “Kultūras pārvaldes” sabiedrisko attiecību vadītāja Dita Dzene portālam vēstīja, ka piemiņas balva “Krasta ļaudis” tradicionāli tiek pasniegta par godu latviešu literatūras klasiķim un kinoscenāristam Egonam Līvam. Rakstnieks ir nesaraujami saistīts ar Liepāju, jūru un tās tematiku. Par to vēsta viņa darbi, kuros viņš allaž aicinājis būt savas zemes patriotiem, neaizmirst jūrniecības nozīmi latviskuma saglabāšanā un valstiskuma nosargāšanā. Lai veicinātu interesi par rakstnieka literāro mantojumu un atbalstītu radošo jaunrades procesu rakstniecībā, reizi gadā tiek pasniegta balva.

Šogad piemiņas balva “Krasta ļaudis” tiks piešķirta divās kategorijās: par labāko oriģinālliteratūras prozas darbu latviešu valodā 2017/2018 un par labāko skolu jaunatnes literāro darbu 2017/2018.

Līdz  šā gada 30. jūlijam Latvijas izdevniecības un juridiskas personas tiek aicinātas pieteikt konkursam prozas grāmatu, kas izdota pērnā gada otrajā pusē vai šogad, savukārt Latvijas mācību iestāžu audzēkņi aicināti rakstīt un iesniegt stāstus. Abās kategorijās iesniegtajiem darbiem jāietver patriotisma, latviskuma, jūrniecības un sabiedrībā notiekošo procesu aktualizēšanu un popularizēšanu, kā arī jāatbilst konkursa izvirzītajiem mērķiem, ar kuriem var iepazīties konkursa nolikumā. Ar konkursa nolikumu var iepazīties www.liepaja.lv sadaļā “Kultūra”.

Grāmatas nominācijai “Labākais oriģinālliteratūras prozas darbs” var pieteikt juridiskas personas, rakstot e–pastu uz [email protected] ar norādi “Labākais oriģinālliteratūras prozas darbs rakstnieka Egona Līva piemiņas balvai”. Grāmatas jāiesniedz trīs eksemplāros Latvijas Rakstnieku savienībā Rīgā vai Liepājas Kultūras pārvaldē Liepājā. Balvu fonds – 1000 eiro.

Nominācijai “Labākais skolu jaunatnes literārais darbs” Latvijas vidējo un speciālo mācību iestāžu audzēkņi (9. – 12. klase) aicināti iesniegt stāstus, kas atbilst konkursa tēmai par latviskumu, patriotiskumu, jūrniecību, sabiedrībā notiekošo procesu aktualizēšanu un popularizēšanu. Darbi jāiesūta līdz šā gada 30. jūlijam elektroniski, rakstot e–pastu uz [email protected] un norādot autora vārdu, uzvārdu, skolu, klasi, skolotāja vārdu un uzvārdu, savu e–pastu, adresi, tālruņa numuru. Darbs jāiesniedz ar norādi “Rakstnieka Egona Līva 8. literārās prēmijas radošo darbu konkurss”. Balvu fonds 600 eiro.

Iesniegtos darbus abās konkursa kategorijās izvērtēs nozares profesionāļu veidota žūrija. Svinīgā Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis” pasniegšanas ceremonija notiks Liepājā šā gada 15. septembrī.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli