Ceturtdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ļaut piedzimt un notikt

Ļaut piedzimt un notikt
Foto: Egons Zīverts
21.07.2016 12:35

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Ļoti vienkāršoti sakot, “Dziesminieku vārti Kurzemē” būs dziesminieku pasākums Popē. Bet tas nav tik vienkārši, tūliņ piebilst Maija Kalniņa. “Tā ir abpusēja saruna.” 18. un 19. augustā vārti būs jebkurš, kas tur ieradīsies – gan dziedāt, gan tāpat būt. Maija kopā ar otru liepājnieci Inesi Sērdieni un divām ventspilniecēm – Ilzi Meieri un Daci Vašuku būs vārtu vērējas. 

Pope ir ļoti īpaša vieta Ziemeļkurzemē, Ventspils novadā, kas ilgi stāvējusi, cilvēku aizmirsta. Tiesa, paši popiņi gan to aizmirsuši nebija, tikai viņiem nebija, kas palīdz to atmodināt. Tur ir spēcīgas svētvietas, kādreiz bijusi ļoti īpaša estrāde amfiteātra formā ar ļoti labu akustiku, kas ļauj tai skanēt pašai.

Savulaik tur bijusi arī ļoti intensīva kultūras dzīve visas Kurzemes mērogā, bet, laikiem mainoties, estrāde pamazām aizauga. Līdz šopavasar sākās tās modināšana, kas turpinājusies ar talkām, kurās ar prieku un smago tehniku piedalījušies arī paši popiņi, un ar dziedāšanu arī. Bet īstais un īpašais notikums laikā un telpā būs 18. un 19. augustā. “Popiņiem bija vajadzīgs jāvārds, vajadzīgs, ka viņiem kāds notic,” saka Dace. 

Vārti atnāca paši

Viss sāksies Popes estrādē ceturtdienas vakarā ar lielo koncertu, kurā lielākoties uzstāsies dziesminieki kurzemnieki, bet būs arī viesi. Pēc tam nakts sadziedāšanās pie četriem tematiskajiem ugunskuriem senajā pilskalnā. Un no tā brīža viss notiks pilnīgi akustiski, bez jebkādas apskaņošanas. Cilvēki varēs staigāt no viena ugunskura pie cita, baudīt atmosfēru un pilnmēnesi, līdz piektdienā viss saplūdīs dziesminieku koncertos tuvplānā. Tie būs mazi autorkoncertiņi, paskaidro Inese. “Varēs uzdot jautājumus, saņemt atbildes – tā būs dzīva saruna. Iepazīšanās.”

Kāpēc vārti? Visas četras pat mazliet apmulst – tas esot radies pats no sevis, vārds pats atnācis.

Vārtus caurskandinās Olafa Gūtmaņa dzeja. Arī tas nācis pats no sevis, domājot, ko vēl Pope un šis notikums prasa. “Lasot Olafa Gūtmaņa dzeju, es vienmēr esmu domājusi, ka viņa laiks vēl tikai būs. Ka viņš ir uzrakstījis tādus kā svētos rakstus Kurzemes krasta ļaudīm. Tā kā Imants Ziedonis dzīvošanas māku Latvijai,” saka Maija.

Būs arī telšu pilsētiņa un iespējas ieturēties. Ieeja par ziedojumiem. Tomēr kā tas viss pa īstam būs, to visi – gan rīkotāji, gan mūziķi, gan publika – zinās tikai tad, kad tas būs. Vārtu vērējas aicina iepriekš neradīt savu tēlu un priekšstatu, bet ļauties.

Šie vārti aizvērsies piektdienas vakarā. Tomēr, kas zina, ja popiņi ārā nedzīs, tie turpinās skanēt vēl līdz sestdienas rītam. Bet ir ļoti iespējams, ka “Dziesminieku vārti Kurzemē” būs parādījuši ceļu vēl citām vietām Latvijā, kas varētu tikt atmodinātas tādā pašā veidā kā Pope. 

Kopā aust

Jau septīto gadu Latvijas un arī Liepājas dziesminieki pulcējas saietā Lielkrūzēs. Tas ne vien skan, bet arī ļāvis mēģināt saprast, kas vispār ir dziesminieku kustība 21. gadsimta kontekstā – saka Maija. “Šo gadu laikā mēs to arī sapratām, ieraudzījām, cik mūsu ir daudz un cik esam dažādi.”

Tad kāda projekta laikā iepazinušās liepājnieces Maija un Inese ar ventspilniecēm Ilzi un Daci un sapratušas, ka visas domā un jūt līdzīgā virzienā. Ideja par Popi nākusi tieši tajā laikā, kad Maija un Inese spriedušas par to, ka gribētu Kurzemē un citos reģionos rīkot ko tādu. “Tas jau nav tikai tā, ka paši pūšam un paši degam,” Maija saka – dziesminieku kustība velk līdzi veselu procesu. “Kur dziesminieks ierodas, tur notiek!”

Savā ziņā tas ir arī jautājums par Liepāju un Ventspili – iesaistās Ilze. Tāds kā izaicinājums. “Liepāja un Ventspils, kas arvien ir tā kā konkurējušas savā starpā – vienai ir gribējies parādīt, ka tā ir labāka par otru –, šajā procesā sāk sadarboties. Un izrādās, ka tas var būt interesanti abām pusēm.” “Nevis vilkt deķi katram uz savu pusi, bet to kopā aust,” piebilst Maija.

Viņa ir šā pasākuma ģenerators. “Inese ir unikāls cilvēks, kurš kaut ko tik nesaprotamu kā dziesminieks tomēr spēj saprast, uzrunāt, vadīt, koordinēt. Tāpēc viņa šajā Liepājas puses tandēmā ir ļoti svarīga,” par otru liepājnieci saka Maija. Ilze piebilst, ka šķiet – spēja dziesminiekus atvērt ir Ineses misija. Savukārt abas ventspilnieces, žurnālistes Ilze un Dace sakās pārstāvam “mārketinga pasauli”. Kopā viņas visas četras veido vienību, kura cenšas radīt ko īstu laikmetā, kad ēters ir pārpildīts ar pārāk lielu daudzumu vārdu un “vis, vis, vis…” saukļu. 

Smukie meli

Pati izdomājusi, rīkojusi un vadījusi daudz dažādu pasākumu, Maija vienubrīd sākusi domāt – kas īsti ir pasākums un cik liela atbildība ir tā rīkotājam, līdz jutusi: pietiek, ir jādara citādāk. “Bieži vien ļoti veiksmīgi, bet, tiesa, ne ilgtermiņā iet pasākumiem, kas atrod foršus mārketinga knifus, uz kuriem cilvēki pavelkas. Ne vienmēr, bet bieži vien veiksmes atslēga ir tādā skaistā melošanā. Jo smukāk mēs melojam, jo labāk varam pārdot lietas.” Stāsts kļūst stiprāks par saturu. “Vai varam solīt, ka mums būs labākais, lielākais pasākums? Tautiskākais, dziļākais? Kad paši sakām, ka esam visforšākie, tā, manuprāt, ir greizība. Jo tā ir jāatbild pasaulei, kas mūs redz vai lieto. Un ikurāt tā ir par pasākumiem.” Tas, ka bija forši, ir jāpasaka tiem, kas ir tur tiešām bijuši un redzējuši.

Tāpēc tagad Maija grib darīt visu tā, lai pašai ir “ļoti laba sajūta”. Nevis ātri radīt “vienu trendy, fancy pasākumu”. “Lielais mērķis nav mainīt pasauli un parādīt cilvēkiem kaut kādu vūūū!, bet ļaut notikt lietām dabiski, kvalitatīvi, skaisti. Mērķis ir ļaut Popei piedzimt.”

Šis esot tik īpašs gadījums, ka komandas dalībnieces cita citu apsveikušas, kad saņēmušas atteikumus visos projektu konkursos, kuros piedalījušās, cenšoties piesaistīt finansējumu. Tas tikai nozīmējis, ka acīmredzot ir jādara citādāk. 

Cits čukst, cits kliedz

Par ko tagad vispār dzied dziesminieki? “Viņi jau nav kāda īpaša, izredzēta sabiedrības daļa…,” iesāk Maija, un Inese turpina: “…bet ikdienišķi cilvēki, jebkurā profesijā esoši.” Izrādās, starp viņiem Latvijā ir gan kiberterorisma apkarotāji un grāmatveži, gan celtnieki un apkopējas. “Dziesminiekam ir jābūt nevis virs – es, dziesminieks, es jūtu lietas –, bet viņam jābūt zem. Jo viņš runā ar pasauli par tās procesiem…,” saka Maija. “…un tad pazūd tā čaula, kas dzīvē ir apkārt,” atkal turpina Inese. “Viņš pa īstam un pats ir tad, kad viņš dzied. Un ir vienalga, vai pretī ir viens vai tūkstoši.”

Un katram cilvēkam var būt savs dziesminieks – viens ir Kārļa Kazāka fans, cits klausās Imantu Daksi, vēl cits – Uldi Ozolu, kuru Maija nosauc par fenomenālu Liepājas vērtību. “Cits čukst, cits kliedz, cits runā par globālām lietām, cits par ļoti intīmām. Dziesminieks ir antena.” Tas uztver konkrēto vietu un brīdi. Tieši tādēļ nav prognozējams arī tas, kas skanēs Popē. Tā arī esot tā dziesminieku brīvība un drusciņ maģija. 

Uzziņai

Vairāk informācijas www.dziesminiekuvarti.lv vai “Facebook” lapā “Dziesminieku vārti Kurzemē”.

Foto galerija

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz