Sestdiena, 11. jūlijs Svens, Leonora
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mijiedarbībā ar torni

Mijiedarbībā ar torni
Foto: Andris Gertsons
31.07.2017 07:15

Ilze Kļepikova, "Kultūras Pulss"

Karostas ūdenstorņa visai vienmuļo ikdienu uz laiku pārtraukusi radoša rosība. Holandiešu horeogrāfa un starpdisciplinārā mākslinieka Eda Shautena vadībā 10 dažādu disciplīnu mākslinieki, savstarpēji sadarbojoties un mijiedarbojoties, izzina ūdenstorni, veido dialogu ar to. “Šī ir satriecoša un unikāla telpa,” sajūsmināti saka Eds. “Ir saistoši ieklausīties ūdenstornī, ieraudzīt, kā mēs, mākslinieki, varam ienākt šajā telpā, nevis vienkārši ienesot mākslu, bet ieraugot tās vajadzības. Varbūt tai nevajag pārāk daudz.”

Ar projekta gaitu un rezultātu ikviens varēs iepazīties 6. augustā Liepājas mākslas foruma ietvaros.

Mākslinieka un telpas saruna

Tornis nav tikai telpa ar sienām, logiem, metāla konstrukcijām. Tornis pats ir mākslinieks – norāda Eds Shautens (Edd Schouten) un mudina saskatīt laika atstātos nospiedumus: traipus, plaisas, elektrības vadu atstātas līnijas, arī putekļus un beigtas mušas. Tas viss ir Karostas ūdenstorņa mākslas darbs. “Pēdējos simts gadus tas ir zīmējis uz sienām, spēlējies ar gaismu, ar tekstūru, ar akustiku. Tornis liek lietā laiku un palēnām telpā rada pārmaiņas. Protams, cilvēki tajā ir līdzdalīgi,” viņš stāsta. “Un mākslinieku uzdevums ir izgaismot Karostas ūdenstorņa mākslinieciskumu. Lielākais izaicinājums mums kā māksliniekiem ir spēt parādīt apmeklētājiem, ka šī ir interesanta telpa, lai viņi paraudzītos uz to tā, kā mēs uz to skatāmies: cik skaistas līnijas, cik skaista gaismu spēle, akustika. Šī ir apbrīnojama vieta.” Šo mākslas darbu veidojusi vēsture, cilvēki simts gadus senāk un šodien, visi, kam bijusi kāda saikne ar torni. Katrs atstāj tajā savus nospiedumus, vibrācijas, ar savu kustību pa telpu veido tās horeogrāfiju. “Cerams, mēs arī kļūsim par daļu šīs telpas. Arī pēc simts gadiem būsim palikuši tās akustikas atbalsī,” Eda balsī jūtams romantisks akcents.

Viņaprāt, svarīgi Karostas ūdenstorni nepārvērst baltā, neitrālā mākslas galerijā, kā tas bieži vien mēdzot notikt. Viņš gan bilst, ka arī šādas galerijas ir nepieciešamas, taču ne visos gadījumos tas jādara, īpaši ja telpa ir tik pašpietiekama kā Karostas ūdenstornis. “Kad tā ir tikai galerija, nenotiek mākslinieka saruna ar telpu. Esot kopā, mēs ļoti daudz sarunājamies cits ar citu, sadarbojamies cits ar citu, un caur to mēs sākam iepazīt telpas vajadzības. Māksla ir vairāk tas, ko mēs telpā neienesam, nevis tas, ko mēs tajā ienesam.”

Karostas ūdenstorņa mākslas projektā, Eda Shautena pulcināti, piedalās desmit dažādu jomu mākslinieki – fotogrāfe un grāmatu dizainere Inga Erdmane, fotogrāfs un alus brūveris Valdis Jansons, dejas mākslinieki Katja Čeraņeva (Katja Cheraneva) no Krievijas un Mateo Marčēzi (Matteo Marchesi) no Itālijas, mākslas kuratore Līga Lindenbauma, vizuālie mākslinieki Debija Jonga (Debbie Young) no Skotijas, Laura Prikule un Eva Vēvere, skaņas mākslinieks Ernests Vilsons, vokāliste un skaņas māksliniece Marija Luīze Kapurso (Maria Louisa Capurso, Itālija).

Mākslinieku radošā mijiedarbība ar Karostas torni notiek nesteidzīgi, cenšoties to saredzēt, saklausīt, sajust. Mākslinieki, ierazdamies cits pēc cita, Karostas ūdenstornī strādā jau kopš 6. jūlija. Pirmie iespaidi bijuši visdažādākie – no dziļa respekta pret telpas spēcīgo enerģētiku, līdz asociācijām ar dievnamu un sajūsmai par tās skaistumu.

Sadarbība kā procesa virzītāja

Veidojot Karostas ūdenstorņa mākslas projektu, dalībnieki vēlas nevis vienkārši ienest tajā mākslu, bet darīt to, respektējot telpas vajadzības. Lai to spētu, ir jāprot atkāpties no sava ego. Nevis atnākt ar konkrētu ideju un to īstenot, bet vērst uzmanību uz sadarbību citam ar citu un ar telpu – skaidro Inga Erdmane.

Māksliniekiem tiek likti priekšā dažādi vingrinājumi, uzdevumi. Piemēram, ir tā saucamās sola sesijas, kad viens uzaicina kādu citu ārā uz sarunu. “Es to saucu nevis par sarunu, bet par mijiedarbību,” paskaidro Eds. “Varbūt tur apsēžas dejotājs un dziedātājs, varbūt viņiem nav ko teikt, bet viens sāk dziedāt un otrs uzsāk kustību. Tā arī ir sava veida saruna.” Šīm sarunām nav laika ierobežojuma, dažkārt sarunbiedri nolemj to turpināt citu dienu, bet citreiz saruna ieilgst stundām. Šajā projektā mākslinieki gūst pieredzi mākslas jomās, kuras pārstāv viņu kolēģi un kurās paši iepriekš nav darbojušies.

“Pastaiga ir vēl viens būtisks aspekts,” bilst projekta vadītājs. Svarīgi ir arī iet ārā no torņa un mijiedarboties ne tikai savstarpēji, bet arī ar pārējo Karostu un tās iedzīvotājiem. Tāpat mākslinieki uz sarunām aicina dažādu jomu speciālistus, zinātniekus.

Nozīmīgas ir arī kopīgas maltītes, īpaši vakariņas. “Dienas beigās sanākam kopā ap galdu, dalāmies maltītē, kas ir visbiežākā lieta, ko cilvēki dara. Visās kultūrās to zina, tas nav nekas īpašs. Un mums ir gards ēdiens, mēs sarunājamies par to, ko darām, ko domājam, par jaunām idejām, arī par praktiskām lietām.” Savstarpēji bagātinošu radošo attiecību veidošanā tikpat būtiska ir arī mākslinieku kopīga sadzīve. Lielākā daļa dzīvo Karostas pamatskolā netālu no torņa, Eds un Inga – pašā tornī, bet Ernests braukā uz mājām. Taču visi tiekas kopīgās ēdienreizēs, gatavo ēst, mazgā traukus. Sadarbība sadzīvē veicina sadarbību mākslā.

Līmeni pa līmenim

Vienā no Karostas ūdenstorņa projekta dalībnieku pusdienu reizēm Eds un Inga ved “Kultūras Pulsu” ekskursijā pa ūdenstorņa stāviem un stāstot mudina ieraudzīt to viņu acīm. Telpa ir majestātiska, bet ar laika zoba pēdām. Sajūta ir mazliet bailīga, jo sākumposmā kāpnes viegli šūpojas, bet gaisma, kas tornī iekļūst cauri logiem, padara to gaišu un mājīgu. Katru stāvu, ko mākslinieki sauc par līmeņiem, viņi iecerējuši atklāt un parādīt citādi, jo katrai telpai piemīt savas īpašības, ko akcentēt. To visu ikvienam būs iespēja redzēt 6. augustā pulksten 16, kad Liepājas mākslas foruma ietvaros tur notiks mākslas projekta atklāšana.

1. līmenī daudz cauruļu. Vieta ir caurcaurēm industriāla, piepildīta. Un māksliniekiem ir liels izaicinājums to apgūt, izcelt, pārlieku nenoslogojot. 2. līmenī atrodas galvenā darba vide. Telpu piepilda galdi ar datoriem. Šajā telpā mazāk noris sarunas, fokuss vērsts uz darbu. Kad tornī viesojas “Kultūras Pulss”, mākslinieki stāsta par dažādiem ideju aizmetņiem, piemēram, par muzejveikaliņu, kur iegādāties suvenīrus, pastkartes, varbūt T-kreklus, somas. Līgas Lindenbaumas ideja ir apspēlēt šīs vietas vēsturi kā fikciju. “Tā varētu būt, piemēram, karotīte, ko cars Nikolajs II lietojis brokastīs pēc katedrāles atklāšanas,” Eds min interesantu piemēru.

Visakustiskākā telpa ir 3. līmenī. “Mēs te sajūtamies kā katedrālē,” raksturo projekta vadītājs. Šajā līmenī viņi vēlas izcelt mākslu, kas telpā jau eksistē un ko veidojis laiks, cilvēki, paši to neapzinoties. Eds rāda uz koka dēlīšu konstrukciju, kas balsta vēdlodziņu un atzīst: “Manās acīs tā ir skaista skulptūra.” Viņš vērš uzmanību uz galda un krēsla harmoniju telpā, ko labi var saskatīt, pakāpjoties uz kāpnēm. “Ja mēs te ievietotu gleznas vai bildes, šī telpa zaudētu kvalitāti. Tā ir mūsu stratēģija – ļaut saprast, ka māksla ir visur, pat ja tā ir patvaļīgi veidojusies,” Eds Shautens vēlreiz uzsver. “Mākslinieks tikai veido tās ietvaru. Pat ja tas ir garīgs ietvars, tas kļūst par mākslu.”

Arī 4. līmenī akustika ir spēcīga. Šajā stāvā strādā Hāgas Karaliskās konservatorijas students, liepājnieks Ernests Vilsons. Viņš komponē skaņdarbu četrām balsīm, ko vokālā ansambļa “Mirgo” dziedātājas izpildīs 6. augustā projekta atklāšanā. “Gandrīz nekad neizdodas rakstīt mūziku vietā, kur tā tiks atskaņota. No vienas puses, tas ir atbrīvojoši, jo visu, ko tu raksti, ir iespējams izmēģināt rakstīšanas procesā. Tai pašā laikā parasti, rakstot mūziku, es mēdzu paļauties uz daudz ko – ka būs telpa, kas kaut kā skanēs un kaut kādā veidā ietekmēs skaņdarbu, bet šeit es zinu, kā tas ietekmēs skaņdarbu. Tādēļ man ir daudz ciešāks kontakts ar šo skaņdarbu. Tas uzliek lielu atbildības sajūtu,” Ernests stāsta par savu kompozīciju, kas top telpā, kur nav nekāda privātuma, jo akustikas dēļ telpā atbalsojas vismazākās skaņas. Tā esot neparasta pieredze.

Torņa 5. līmenī atrodas tvertne, ko agrāk piepildījis ūdens. Tajā valda puskrēsla. Eds Shautens norāda, ka šī ir ļoti pašpietiekama, pabeigta telpa. “Te nevaram ienest mākslu, jo telpa pati ir skulpturāla un spēcīga. Viss, ko te ieliktu, būtu sīks. Jebkura māksla šajā telpā kļūst nesvarīga,” viņš raksturo un stāsta, ka pat performance, kas tur iecerēta, būs tikai kā pastaigas žests. “Bet nevar zināt. Varbūt mēs pārsteigsim paši sevi, varbūt šai telpai tomēr kaut ko vajag,” projekta vadītājs piebilst, norādīdams, ka radošajā procesā, kas šajā projektā ir svarīgāks par rezultātu, viss var mainīties. “Cerams, mēs atradīsim, kas šai telpai ir vajadzīgs.”

Viens līmenis jeb stāvs paliek neiepazīts – tas ir jumts. Taču uz tā šajā reizē nav iespējams nokļūt. Tiem, kam bijusi un būs tāda iespēja, paveras brīnišķīga ainava – Eds un Inga zina, pērn tur uzkāpuši.

Bet viss pārējais ūdenstornis apmeklētājiem būs atvērts no 6. augusta – mākslas projekta atklāšanas – līdz 27. augustam, un tik ilgi tajā uzturēsies un turpinās darboties arī mākslinieku grupa, kas Karostas ūdenstorņa apmeklētājus labprāt sagaidīs arī ikdienas vidē un apstākļos. “Tas viss nav tikai elitei, kas dodas uz mākslas izstādēm, bet es ļoti ceru, ka tas ir arī cilvēkiem Karostā, kas grib redzēt šo vietu, un viņi būs pārsteigti ieraudzīt arī mākslu šajā telpā. Daudziem ir grūti vispār atnākt uz galeriju, jo tas viss ir par mākslu, bet viņi par to neko nezina un jūtas nomākti. Bet dažreiz nav tik daudz svarīgi saprast, cik paskatīties un gūt pieredzi. Un tas ir tas, ko var iegūt šeit,” aicinādams saka projekta vadītājs.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz