Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Dejotāji sporto un koncertē

Dejotāji sporto un koncertē
12.04.2010 07:03

Atslēgvārdi

Sestdien Liepājā uz azartiskām sporta sacīkstēm un ne mazāk spraigu koncertu festivāla “Aprīļa pilieni” nobeigumā bija ieradušies 13 deju kolektīvi no visas Kurzemes un Rīgas.

Vispirms jaunieši un vidējās paaudzes deju kolektīvi satikās Liepājas 8. vidusskolas zālē, kur piedalījās dažādās sportiskās sacīkstēs un mērojās spēkiem – skrienot, metot, ripinot, lecot un skaļi gavilējot, atbalstot savējos. Rīdzinieki, vērgalnieki, grobiņnieki, aizputnieki un liepājnieki parādīja, ka dejotājam jebkuri pārbaudījumi ir pa spēkam. Festivāls “Aprīļa pilieni”, ko ik pavasari Liepājā rīko deju kolektīvs “Kvēle”, no citiem atšķiras tieši ar savu sportisko enerģiju un sacensību garu.

Pēcpusdienā bija atvēlēts laiks mēģinājumiem, bet vakarā mērošanās spēkiem turpinājās lielkoncertā. Te nebija saspringtas konkursa gaisotnes, bet katrs centās parādīt savas mīļākās dejas vislabākajā izpildījumā. “Rīdzinieku” un “Imantu” no Rīgas, uz skatuves nomainīja Stopiņu pagasta lustīgie dejotāji no “Lustes”, pieredzējušie Aizputes novada “Kurzemnieki” un Pāvilostas novada “Vērgalītes” danču meistari. Liepājnieki bija tikpat klasiski cik daudzveidīgi – “Vaduguns”, “Kvēle” un “Rucavietis” savās krāsainajās trīslitru burkās vienu pēc otras vāca skatītāju simpātiju balsis. Bet Grobiņas novada “Sudmaliņas” pērn savā īpašumā iegūto “Lielo pilienu” nodeva glabāšanā šā gada uzvarētājiem – jauniešu deju kolektīvam “Austris” no Rīgas, kas bija labākais gan koncertā, gan sporta disciplīnās. Turklāt katram kolektīvam tika arī pa spirdzinošas sulas burkai, lai pēc tās iztukšošanas būtu jauns balsu trauks nākamajā gadā, jau astotajam festivālam “Aprīļa pilieni”.

Festivāla organizatoru vārdā “Kvēles” vadītāja Ingrīda Lūka priecājas, ka “Aprīļa pilieniem” ir tik liela piekrišana, ka vairākiem deju kolektīviem pat atteikta iespēja piedalīties festivālā. “Viņiem patīk, ka pēc koncerta ir arī sportošana, ka var nodejot vairākas dejas un ka kopumā izdevusies ir visa festivāla atmosfēra,” uzskata I. Lūka, piebilstot, ka uzstāšanās dejotājiem priekšā arī šonedēļ, kad notiks Liepājas un tuvāko novadu deju kolektīvu skate.

Anda Pūce,
“Kurzemes Vārds”


Sporta sacensībās Liepājas 8. vidusskolas zālē dejotāji noskaidroja ātrākos un veiklākos, bet vakarā visi kopā uzstājās koncertā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli