Piektdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne

Džezs skan visu nedēļu

Džezs skan visu nedēļu
Foto: Egons Zīverts
30.08.2018 07:01

"Kurzemes Vārds"

Liepājā notiek džeza nedēļa, kurā piedalās gan Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi, tādējādi iesildot jauno mācību gadu, gan dažādu valstu profesionāli mūziķi, kas vada meistarklases un muzicē kopā ar jaunajiem talantiem. Nedēļas noslēgumā notiks kopīgs džeza koncerts, kuru apmeklēt aicināts ikviens.

Džeza nedēļa norisinās jau otro gadu. “Lai nedēļu pirms mācību gada sākuma bērni jau iešūpotos mācību procesam un ar 1. septembrī varētu sākt mācības ar pilnu jaudu,” vienu no mērķiem min Irita Kalēja, džeza nedēļas rīkotājas Liepājas mūzika,s mākslas un dizaina vidusskolas projektu vadītāja. Ideja par šādu nedēļu, kurā aicināt profesionālus mūziķus strādāt ar topošajiem džezmeņiem, radusies pērn, viesojoties Dānijā.

Meistarklasi ritma grupai pasniedz Izraēlas mūziķis, ģitārists Erans Hars Evens, saksofona spēles nodarbības vada Kanādas mūziķis Džonatans Lindhorsts, trompetes meistarklasi vada Dominikss Višņausks no Lietuvas, bet par vokāla meistarklasi atbildīga pašmāju džeza dziedātāja Evilena Protektore.

“Mūsu mērķis ir censties dalīties savā pieredzē. Mēs braukājama apkārt pa visu pasauli, mācām un dalāmies. Un ceram, ka studentiem būs daudz motivācijas turpināt virzīties pa mūzikas ceļu un vēlēties kļūt par māksliniekiem,” stāsta E. H. Evens. “Es domāju, ka mūzikas studenti te ir ļoti motivēti un atvērti. Tas padara šo pieredzi par unikālu un pozitīvu.” 

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 30. augusta numurā.

#kvards-20180830-03#

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli