Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Liepājas dejotāji un dziedātāji dodas uz svētkiem

Liepājas dejotāji un dziedātāji dodas uz svētkiem
25.05.2012 16:42

Rīt, 26. maijā, kamēr Liepājā notiks Amatniecības un etnomūzikas festivāls “Līvas ciems”, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu deju kolektīvs “Krustiņi”, senioru deju kolektīvs “Sidrabvilnis” un jauktie kori “INTIS”, “Kursa”, “Lauma” un “Līva” dosies uz Ventspili, Saldu un Saulkrastiem, lai piedalītos svētkos.

Nākamgad XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku dalībnieki dosies uz Rīgu, taču jau šogad svētki tiks ieskandināti reģionos visā Latvijā. No rietumiem uz austrumiem, no ziemeļiem uz dienvidiem – Dziesmu svētku ieskaņu koncerti notiks visās debess pusēs! 

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktie kori “INTIS” (diriģente Ilze Valce), “Kursa” (diriģente Ilze Āboliņa), “Lauma” (diriģente Mirdz Paipare) un “Līva” (diriģents Jēkabs Ozoliņš) 26. maijā dosies uz Saldus Kalnsētas parka estrādi, lai piedalītos Kurzemes Dziesmu svētkos, informē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja Anda Birkenberga.

Tos atklās “Pūces etnogrāfiskais orķestris”, savukārt pulksten 18.00 notiks koncerts, kurā piedalīsies vairāk kā 1000 koru dziedātāju un Profesionālais pūtēju orķestris “Rīga”. Koncerta režisors ir Viesturs Kairišs, mākslinieciskais vadītājs – Ivars Cinkuss, bet svētku virsdiriģentu godā – Gido Kokars, Edgars Račevskis, Jānis Zirnis un citi.

Kurzemes Dziesmu svētku un XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētku Noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss stāsta: “Šī gada koncerti ir ļoti būtisks posms ceļā uz nākamajiem Dziesmu un deju svētkiem. Ieskaņu koncertos dziedātājiem pa īstam atjaunojas kopības sajūta. Tas ir brīdis, kad koristi pagriež vaigu un sirdi pret 2013. gada tikšanos Mežaparkā. Ieskaņu koncertos pārbaudīsim nākamo Svētku muzikālās ieceres – repertuāru, dziesmu kārtību, pavadījumu. Tiks ieskicēti arī režijas un scenogrāfiskie risinājumi, lai 2013. gadā uz Svētkiem varam doties droši un augstu paceltu galvu.”

Ingrīdas Lūkas vadītā senioru deju kolektīva “Sidrabvilnis” dalībnieki kopā ar citiem Latvijas senioru dziedātājiem un dejotājiem tiksies Saulkrastu estrādē Senioru dziesmu un deju dienas koncertā “Zem treju loku varavīkšņu tilta”. Svētkos piedalīsies ap 50 deju kolektīvu un 40 koru, kas izdziedās un izdejos arī daļu no 2013. gada Dziesmu un deju svētku senioru kolektīvu repertuāra.

Savukārt Ventspilī notiks Kultūras centra, Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvaldes, Ventspils Jaunrades nama un Valsts Izglītības satura centra organizētais bērnu tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda”, pulcinot ap 3670 tautas deju dejotāju no visas Latvijas – Rīgas, Jūrmalas, Liepājas, Jēkabpils, Ventspils un 31 Latvijas novada. Viņu vidū būs arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu deju kolektīva “Krustiņi” mazie dejotāji (vadītāja Inta Āboliņa).  Katru gadu šis svētku pasākums notiek dažādos Latvijas novados.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli