Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

LSO turpina sadarbību ar britu izdevniecību

LSO turpina sadarbību ar britu izdevniecību
Foto: Jānis Vecbrālis
29.03.2019 12:59

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

No 26. līdz 29.martam koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) kopā ar saksofonistu Arvīdu Kazlausku diriģenta Māra Kupča vadībā strādā pie jauniem Fridriha Bruka ierakstiem, ko orķestrim pasūtījusi izdevniecība “Toccata Classics”, vēsta LSO sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere. 

Britu izdevniecības paspārnē jau 2018. gadā ir izdots kritiķu atzinīgi novērtēts Bruka simfoniju (Nr.17 ”Joy of Life” un Nr.18 ”Daugavpils”) ieraksts, ko LSO kopā ar solistēm – pianisti Gertrudu Jerjomenko un koklētāju Andu Egliņu ieskaņoja tieši diriģenta Māra Kupča vadībā. Daudzo atzinīgo kritiku un vērtējumu vidū īpaši jāatzīmē ievērojamā un stingrā britu mūzikas kritiķa Normana Lebrehta (Norman Lebrecht) vērtējums: “Šis vērtīgais ieraksts, kuru ar apbrīnojamu prasmi ieskaņojis LSO un diriģents Māris Kupčs, ir pelnījis plašu pasaules uzmanību.”

Šoreiz tās būs komponista simfonijas Nr.19 “Tunes from Ghettoes” orķestrim un baritona saksofonam un Nr.21 “Presentiment”, kas tāpat kā iepriekšējās ieskaņotas tiks pirmo reizi. Kā par ieskaņojamajiem darbiem stāsta diriģents Māris Kupčs: “19. simfonijas apakšvirsraksts ir “Geto dziesmas”, kas sasaucas ar Bruka daiļradei ļoti raksturīgo holokausta tēmu. Komponists uzskata, ka šajos laikos, kad Eiropā atkal virsroku ņem antisemītisms, par to ir jārunā, lai vēsture neatkārtotos. Simfonijā skarbajai realitātei pretī stāv dziesmas ar gaišu skanējumu. Savukārt 21. simfonija komponistam ir ļoti personīga un arī raksturīga. Tās nosaukums ir ”Priekšnojautas” – par to, kas būs, par sadursmi ar sistēmu, par to, kā tas var neatgriezeniski ietekmēt cilvēku. Starp citu, Fridrihs Bruks ir viens no savulaik aizliegtajiem komponistiem.”

80 gadus vecais ebreju izcelsmes komponists Fridrihs Bruks (Fridrich Bruk) ir spilgta personība, kura nozīmīgā un ļoti savdabīgā simfoniskā daiļrade, īpaši pēdējos gados, ir pievērsusi pasaulē atzītu mūzikas kritiķu un publikas  uzmanību. Viņa saknes ir rodamas Latvijā, Daugavpilī, no kuras 1915. gadā ar cariskās Krievijas lēmumu līdz ar daudzām citām ebreju ģimenēm izsūtīja arī Bruka tēva ģimeni. Lai arī dzimis Ukrainā un šobrīd jau 40 gadus dzīvo Somijā, komponists tomēr izjūt savas dzimtas seno piederību Latvijai un pauž ilgas un sajūsmu par mūsu valsti, par ko liecina kaut vai viņa 18.simfonija, kas veltīta Daugavpilij.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz