Sestdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Mārtiņa Freimaņa fonda jauno izpildītāju konkursā piesakās vairāk nekā 20 grupu

Mārtiņa Freimaņa fonda jauno izpildītāju konkursā piesakās vairāk nekā 20 grupu
30.03.2012 17:13

Mārtiņa Freimaņa fonda (MFF) jauno izpildītāju konkursā, kura pirmais koncerts paredzēts 11.aprīlī, pieteikušies vairāk nekā 20 grupu un izpildītāju, piektdien žurnālistiem pastāstīja MFF pārstāve Maija Kalniņa.

Paredzēts, ka jaunais izpildītāju konkurss “Pirmais” norisināsies ik trešdienu Latvijas 1.rokkafejnīcā Rīgā un konkursa uzvarētāji, kuri tiks noskaidroti finālā jūnija vidū, saņems iespēju ierakstīt savu singlu profesionālā ierakstu studijā.

Turklāt MFF nodrošinās, ka uzvarētāju dziesma nonāks radio, lai ar autoru radīto skaņdarbu iepazīstinātu plašāku auditoriju un nodrošinātu jauno mūziķu atpazīstamību.

Pašlaik konkursā pieteikušies jau vairāk nekā 20 jauno grupu un mūziķu, kuri pārstāv poproka, indiroka, džeza un citus mūzikas stilus. Paredzēts, ka konkursa dalībnieki ar 20 minūšu ilgu oriģināldziesmu programmu sacentīsies astoņos pusfinālos, no kuriem deviņas labākās grupas vai solomākslinieki tiks izvirzīti finālam.

Visus pieteiktos darbus, kā arī dzīvās uzstāšanās vērtēs profesionāla žūrija, kuras pamatsastāvā būs pārstāvji no MFF, grupas “Tumsa” un Latvijas 1.rokkafejnīcas.

MFF arī šogad turpinās sadarbību ar biedrību “Dižvanagi”, kura sniedz atbalstu bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm. Šogad paredzēts turpināt arī strādāt pie “Lietus dārza” izveides, kas atrodas Grobiņas novadā.

“Lietus dārzu” paredzēts labiekārtot, teritorijā iestādīt rozes, izvietot soliņus un vides objektus ‒ dažādu dzīvnieku skulptūras. Fonda pārstāvji norādīja, ka “Lietus dārzs” tiek veidots, lai radītu vietu, kur cilvēki varētu satikties, pavadīt laiku un atpūsties.

Iepriekšējā gadā ar fonda gādību “Dižavanagu” teritorijā uzcelta ēka, kurā turpmāk varēs notikt terapijas nodarbības. Šogad fonds līdzfinansēs ASV neiroloģes vizīti Latvijā, kuras ietvaros nepieciešamās konsultācijas un palīdzība tiks sniegta 24 ģimenēm no visas Latvijas, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām.

Fonds šogad arī turpinās labiekārtot Freimaņa piemiņas vietu Aizputē.

MFF dibināts pērnā gada 3.martā. Tā mērķis ir uzturēt dzīvu Mārtiņa Freimaņa piemiņu, turpinot viņa iesāktos darbus. Ideja par fonda izveidi radās Freimaņa tuvākajiem draugiem, līdzgaitniekiem un skatuves kolēģiem.

Freimanis mūžībā aizgāja 33 gadu vecumā 2011.gada 27.janvārī no vispārējas organisma saindēšanās, kuras galvenie iemesli bija akūts toksiskais hepatīts un taukainā hepatoze.

BNS

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli