Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Mūzikā meklēs brīvības ceļus. LSO koncertā ar Gidonu Krēmeru ieskandinās 28. Zvaigžņu festivālu

Mūzikā meklēs brīvības ceļus. LSO koncertā ar Gidonu Krēmeru ieskandinās 28. Zvaigžņu festivālu
Foto: Egons Zīverts
20.12.2019 07:02

"Kurzemes Vārds"

Zvaigžņu festivāla ziemas koncertā sestdien, 21. decembrī, koncertzālē “Lielais dzintars” kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri (LSO) diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā muzicēs viens no pasaulē vadošajiem vijolniekiem – Gidons Krēmers. Viņa skatuves partneri būs čelliste Giedre Dirvanauskaite un pianists Georgijs Osokins. “Vienmēr ir liels prieks šeit spēlēt kopā ar Liepājas orķestri,” uzsver pianists.

Koncerta programmā būs Ludviga van Bēthovena Koncerts vijolei, čellam un klavierēm. “Šī mūzika ir vienojoša, mūžīgā saskaņa, kāda Bēthovenam vienmēr ir. Pirmo reizi mēs ar Gidonu un Giedri šo skaņdarbu spēlēsim ar orķestri. Esam to jau spēlējuši bez orķestra, šī ir kā introdukcija Bēthovena jubilejas gadam,” pastāsta G. Osokins.

Viņš atzīst, ka, muzicējot kopā ar orķestri, esot daudz vairāk rāmju, tāpēc jāspēj atšķirīgi no tiem iziet – meklēt brīvības ceļus. “Šī mūzika ir par brīvību un meklējumiem. Ja klāt ir orķestris, mūsu trio vienmēr atrod ko jaunu savā skanējumā,” saka pianists.

Viņa iepriekšējā sadarbība ar LSO bijusi pirms trim gadiem. “Manuprāt, orķestrī šobrīd ir profesionāli aktīvs gars, domāju, ka arī pateicoties maestro diriģentam,” saka G. Osokins.

Joprojām pianists pa visu pasauli ceļo ar savu klaviersoliņu. “Akustika, klavieres, diriģents, orķestris un citi solisti nav paredzami, bet vismaz vienu stihiju es varu kontrolēt,” viņš pastāsta.

LSO vadītājs Uldis Lipskis norāda, ka šāds ieskaņas koncerts uzliekot pienākumus, lai arī lielais festivāls būtu ļoti jaudīgs: “Tas tāds arī būs, baiļu mums nav. Mums paveicās dabūt trīs izcilus māksliniekus vienā datumā, viņi iekļaujas festivāla lielmeistaru lokā, kas mums ir ļoti patīkami.”

Pirms desmit gadiem LSO ieguva valsts orķestra statusu. “Pajumtes mainās, bet orķestris pastāv jau gandrīz 140 gadus.”

U. Lipskis uzskata, ka nekāda pompoza jubileja nav jāsvin: “Priecājamies par šo periodu, atskatāmies un izdarām secinājumus. Mums ir bijusi laba sadarbība ar Latvijas komponistiem, radot Liepājas koncertus un simfonijas, ir daudz ierakstu, kurus klausās visā pasaulē. Esam pabijuši tālu, tai skaitā Japānā, Indijā, Ķīnā un Šrilankā, cītīgi braukuši arī pa Latviju. Gadā rīkojam vidēji virs 80 koncertiem, kas nozīmē, ka šo desmit gadu laikā ap 800, neprātīgi daudz.”

28.Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls ar pieciem koncertiem norisināsies no 7. līdz 14.martam.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli