Ceturtdiena, 25. aprīlis Līksma, Bārbala
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Senās mūzikas savaldzināts

Senās mūzikas savaldzināts
Foto: Jānis Vecbrālis
22.03.2017 07:12

"Kurzemes Vārds"

Liepājas 25. starptautiskā zvaigžņu festivāla trešā koncerta viesis, harismātiskais vijolnieks no Maskavas Dmitrijs Sinkovskis, kurš kopā ar Klaipēdas kamerorķestri izpildīja baroka laika mūziku, apbūra un sajūsmināja publiku, kas dāvāja viņam stāvovācijas un ilgi nelaida prom no skatuves. Pateicībā daudzpusīgais mākslinieks klausītājiem atklāja arī savu kontrtenora balsi, izpildot Bertarido āriju “Dove sei, amato bene” no Georga Frīdriha Hendeļa operas “Rodelinda”.

“Žēl, ka bija tik maz skatītāju,” viņš pēc koncerta atzina “Kurzemes Vārdam” nelielā intervijā. “No otras puses, šeit mani neviens nezina. Šī bija mana pirmā viesošanās šajā pilsētā, cerams, ne pēdējā.” Mēs noteikti arī ceram.

– Kā šeit, Liepājā, jūtaties?

– Lieliski, kā zivs ūdenī. Šeit ir brīnišķīga attieksme, te visi runā lieliskā krievu valodā. Kā mājās. Nav nekādu problēmu. Cilvēki ir ļoti viesmīlīgi, laipni, atsaucīgi. Un koncertzāle lieliska uzcelta. Es vienkārši sajūsminos!

– Vai esat agrāk uzstājies Latvijā?

– Liepājā nekad neesmu uzstājies. Vienu reizi Rīgā senās mūzikas festivālā, bet ļoti sen. Un tas nebija mans solo koncerts. Tā pa īstam šī ir mana debija Latvijā.

– Kā jūs sadraudzējāties ar Mindaugu Bačku un viņa vadīto Klaipēdas kamerorķestri?

– Pirms diviem gadiem uzstājos Viļņā. Tur dziedāju un spēlēju vijoli. Bet nākamajā gadā mani uzaicināja Klaipēdas orķestris. Pagājušogad nospēlējām koncertu Klaipēdā un uzreiz vēlējāmies turpināt. Šogad mums ir trīs koncerti. Lai Dievs dod, ka nākamgad mums būtu pieci vai seši, tāpēc ka mūziķi ir ļoti labi. Un viņiem šī sadarbība ir interesanta, jo viņi ne pārāk daudz spēlē seno mūziku. Viņiem šī programma ir īpaša, kā tagad moderni teikt. Un man ir interesanti atbraukt un uzstāties ar labu orķestri.

– Bet kā jūs iemīlējāt baroka laika mūziku?

– Tas ir ļoti sens stāsts. Es ar to sāku nodarboties vēl koledžā. Patiesi tajā iemīlējos un nolēmu veltīt sevi šai tēmai. Mana pirmā izglītība ir klasiskajā vijoļspēlē, bet paralēli jau sāku nodarboties ar seno mūziku. Ja tu māki spēlēt instrumentu, vari izpildīt jebkuru mūziku. Tas drīzāk ir nevis citas tehnikas apguves jautājums, bet cita filozofija, cita laika uztvere, cita attieksme pret skaņu, cita estētika. Proti, tas ir stils, kas jāapgūst nevis vienkārši ar piemēru metodi, bet visaptveroši apgūstot informāciju.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 22.marta numurā.

#kvards-20170322-01#

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz