Trešdiena, 1. aprīlis Dagne, Dagnis

Spēka dziesmu vakara īpašie viesi – Ieva un Ģirts Ančevski

Spēka dziesmu vakara īpašie viesi – Ieva un Ģirts Ančevski
Foto: Raitis Karlsons
14.03.2017 09:21

liepajniekiem.lv

Trešdien, 15. martā, pulksten 18 aicina uz Spēka dziesmu vakaru folkloras centrā “Namīns” Liepājā, Bāriņu ielā 32. Sadziedāšanās vakara īpašie viesi – grāmatas “Spēka dziesmas” līdzautori Ieva un Ģirts Ančevski, informē Spēka dziesmu rīkotāja Inese Sērdiene.

Tuvojoties Lielai dienai jeb pavasara vienādībām, ieskandināsim saules dziesmas dziesmas, gan lai līdzētu saulītei ātrāk atgriezties pēc ilgā, tumšā ziemas perioda, gan lai kopā ar dabu mostos arī mūsu ziemas nogurdinātās domas un saulē mēs smeltos spēku jaunam cēlienam.

Spēka dziesmu vakari notiek reizi mēnesī, un tajos satiekas ikviens dziesmas domubiedrs. Vai tā būtu latviešu tautasdziesma, vai kāda gaišas noskaņas autordziesma – mūzika aicina kopā būt un ieskandināt sevī dziesmu, siltu sajūtu – mīlestību. Šajā dziesmu vakarā, 15. martā, Namīnā viesosies grāmatas ”Spēka dziesmas” līdzautori Ieva un Ģirts Ančevski, kuri labprāt dalīsies savā redzējumā un pārdomās par simboliem, kas ietverti latviešu tautasdziesmās.

Kā ierasts, ikvienam būs pieejami dziesmu vārdi līdzi dziedāšanai, kas nav obligāta, bet vēlama. Programmā gan zināmas, gan mazāk pazīstamas latviešu tautasdziesmas, kā arī dziesmas, kuru noskaņa un gaišums rada tautasdziesmai līdzvērtīgu stāstu. Iedvesmas avoti – grāmatas ”Spēka dziesmas” un dziesminieces Austras Pumpures pasaules skatījums un mīlestība uz latviešu tautasdziesmām.

Spēka dziesmu vakari notiek ar Liepājas Kultūras pārvaldes projektu konkursa atbalstu un tos reizi mēnesī rīko un vada Inese Sērdiene. Ieeja par ziedojumiem patīkamai kopā būšanai – kāda svece, zāļu tēja, pīrādziņi vai kāds eiro dziesmu vakaru veiksmīgam turpinājumam.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli