Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Vienkārši, silti un mīļi

Vienkārši, silti un mīļi
Foto: Egons Zīverts
18.12.2018 07:03

"Kurzemes Vārds"

“Brīnišķīgs koncerts! Tik vienkārši, silti un mīļi. Nebijām gaidījuši, ka būs tik jauki,” tā pēc labdarības koncerta, kas sestdienas pēcpusdienā notika Liepājas baptistu Pāvila draudzes baznīcā, sacīja Vītolu ģimene. Viņi uz koncertu “Tuvu, tuvu, tepat…” bija atnākuši līdzi saviem Liepājas draugiem.

Dievnams jau labu laiku pirms pasākuma bija atvērts, un daudzi klausītāji ieradās pat pusstundu iepriekš, gaidot kora “Laiks” un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zēnu kora uzstāšanos. Komponists un pianists Jānis Strazds: “Lai arī laiks pirms Ziemassvētkiem un Jaungada mūziķiem ir tiešām aizņemts, es labprāt iesaistos tādos darbiņos kā šis, ar kuru palīdzību var darīt labu. Ar kora “Laiks” diriģenti Ilzi Balodi mums izveidojusies tiešām laba sadarbība, un Pāvila baznīcā pirms Ziemassvētkiem koncertējam ne pirmo gadu.” Skatītāju rindās bija arī komponista mamma Vija Strazda. Viņa pastāstīja, ka kopā ar pārējiem ģimenes locekļiem atnākuši gan paklausīties koncertu, gan atbalstīt savējos: dēlu, brāli Jāni, vedeklu Aneti, kura dzied korī, un mazmeitiņu Maiju, kura uzstāsies kā soliste. V. Strazda: “Ļoti labi, ka cilvēkiem dota iespēja klausīties kvalitatīvu koncertu un arī ziedot.”

Liepājniece Lilita Filša diriģentes Ilzes Balodes koncertu tiešām gaidījusi, un šis esot jau trešais gads, kad nākot to klausīties. “Man tā ir iespēja iegūt Ziemassvētku patieso gaidīšanas sajūtu un dzirdēt skaistu mūziku, skaistu dziedājumu.”

Pēc nodziedātajām pirmajām dziesmām, uzrunājot klātesošos, diriģente sacīja tā: “Pat stāvot pret jums ar muguru, es sajūtu mīlestības smaržu, un tātad – Debesis ir tuvu.” Nodziedot savas dziesmas, uzstājās seši mazie solisti: Jānis Jansons, Elīna Semuškina, Kristians Drišļuks, Maija Strazda, Lūkass Brečs un Sandis Pusaudzis. Viņu uzstāšanās laikā smaids nepazuda ne no kora “Laiks” dalībnieku, ne klausītāju sejām. Sirsnīgus aplausus par savu izpildījumu izpelnījās dziedātāja Laura Bluķe un Tabita Balode.

Koncerta noslēgumā diriģente atgādināja, ka pirmajā gadā, kad pēc kora “Laiks” iniciatīvas tika rīkots šāds labdarības koncerts, savāktie ziedojumi nonāca pie vairākiem celiakijas pacientiem. Otrajā gadā naudiņa atvēlēta to ģimeņu vecākiem, kuri rūpējas par ļoti slimiem bērniem. Šogad ziedojumus saņems ģimenes, kas piedzīvojušas zaudējumus, šķiroties no pieaugušajiem vai bērniem, kurus piemeklēja smagas slimības.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli