Otrdiena, 7. jūlijs Maruta, Alda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Pēc mums vēl ilgi zeme skums”

“Pēc mums vēl ilgi zeme skums”
Foto: No Kristiānas Bērziņas personiskā arhīva
23.10.2013 14:38

Ilze Šķietniece, "Kultūras Pulss"

Mārtiņa Freimaņa dziesmas man palīdz bēdāties un skumt. Tās izrauj sirdi, ļauj uz to paskatīties no malas, bet pēc tam noliek atpakaļ vietā. Un tad var atkal dzīvot tālāk. Tās zina arī mani bērni, taču viņiem tā ir tikai forša mūzika. Tāpēc šķita svarīgi meklēt atbildi uz jautājumu, vai tas, ko pēc sevis atstājis Mārtiņš Freimanis, dzīvos arī pēc 20, 30 un 50 gadiem.

“Mēs tikai sasveicinājāmies”

“Man patīk viņa mūzika. Foršas dziesmas, vārdi,” pirms nu jau gandrīz trim gadiem Mūžībā aizgājušā mūziķa, aktiera un dzejnieka Mārtiņa Freimaņa darbu vērtē aizputniece, Neklātienes vidusskolas 12. klases skolniece Kristiāna Bērziņa. Viņa ir bērns ar īpašām vajadzībām un pērn integratīvajā mākslas festivālā “Nāc līdzās!” izpildīja savu mīļāko Freimaņa dziesmu – “Spārni un vējš”. Mamma Inese piebilst, ka priekšnesums sagatavots kopā ar skolotāju Vinetu Snipki. Kristiāna dzied jauniešu korī “Nāc līdzās!” un katru nedēļu brauc uz mēģinājumiem Rīgā. Ir paredzēts izdot disku ar 17 dažādu valstu dziesmām.

Piedaloties portāla “Apollo” un Mārtiņa Freimaņa fonda rīkotajā konkursā, viņa fotogrāfiju, kurā ir redzama kopā ar mūziķi, ievietojusi sociālajā tīklā “Draugiem.lv” speciāli izveidotā galerijā. Pagaidām tā ir viena no favorītēm.

“Tā ir uzņemta nemanot,” par 2008. gadā pilsētas svētku laikā pie Aizputes vidusskolas tapušo bildi stāsta Kristiāna. Fotografējusi Inta Priedniece, kādreizējā meitenes klases audzinātāja. “Mēs tikai sasveicinājāmies. Man viņš kā mūziķis patika, tāpēc.” Arī I. Bērziņa teic, ka personiskas saskares ar Mārtiņu, kurš Aizputē pavadījis savu bērnību, viņai nekad nav bijis, taču kā jau nelielā pilsētā cits citu pazīst un, ejot garām, sveicina.

Tikai pēc pilsētas svētkiem Kristiāna uzzinājusi par to, ka abu tikšanās mirklis ir fiksēts. Piedalīties fotokonkursā viņu pamudinājusi mamma. Tajā iespējams laimēt Freimaņa dzejas grāmatu, CD vai ielūgumus uz lielkoncertu, kas 10. novembrī, Mārtiņa vārda dienā, notiks Aizputes Sporta centrā. Biļetes uz to ģimenei esot jau nopirktas. Vienīgā reize, kad Kristiāna redzējusi uzstājamies grupu “Tumsa”, bija tie paši pilsētas svētki, kad uzņemta fotogrāfija.

Dziesmām pietrūkst Mārtiņa
“Tas ir koks ar diviem galiem,” vērtējot Mārtiņa Freimaņa mūzikas dzīvotspēju, saka mūzikas žurnālists Sandris Vanzovičs. “Skaidrs, ka dziesmas nekur nepazudīs. To ir daudz. Un ierakstus neviens neizdzēsīs. Taču bez Freimaņa tās tiek uzturētas pie dzīvības, pateicoties viņa draugiem.”

S. Vanzovičs norāda, ka grupa “Tumsa” mēģina dzīvot tālāk arī bez Mārtiņa, taču repertuārs un izpildījums “vairs neizskatās tāds”. Viņš to salīdzina ar grupu “Līvi”, kuras pastāvēšanas vēsturē sastāvs ir mainījies daudzreiz, taču dziesmas saglabājas cauri laikiem, vai tās izpilda Igo, Brīze, Virga vai ugunsdzēsējs Buķelis no talantu šova. “Freimaņa dziesmām pietrūkst paša Mārtiņa. Viņam piemita harisma, taču lielākā daļa to saprata tikai pēc viņa nāves. Kad viņš rakstīja dziesmas Reinikam, teica – ja dziedās kāds cits, izskatīsies pēc idiota. Tā ir arī ar viņa paša dziesmām. Ja kāds dzied Freimaņa “Ša-la-la-la”, izskatās pēc idiota,” saka mūzikas žurnālists, un piebilst, ka līdzīgi ir arī ar “Queen” un Frediju Merkuriju. Neviens cits šīs dziesmas nespēj nodziedāt.

2004. gadā klajā nācis Mārtiņa Freimaņa dzejas krājums “Zālīte truša dvēselei”. Tajā lasāmi arī grupas “Tumsa” dziesmu teksti. Daudzi vēl tagad ar apbrīnu atceras viņa spēju dzejoli uzrakstīt dažu minūšu laikā. Tomēr dzejnieks un akadēmiķis Kārlis Vērdiņš, lūgts komentēt Freimaņa dzeju, izsakās kritiski: “Uzskatu, ka Mārtiņa Freimaņa dziesmu tekstiem nav nekāda sakara ar literatūru. Tie ir radīti, lai tos uztvertu kopā ar mūziku un dziedātāja personību. Nav nekāda iemesla tos dēvēt par dzeju.”

No aktiera paliek tikai leģenda

Būdams aktieris, Freimanis lielu uzmanību izpelnījās titullomā Liepājas teātra izrādē “Kaupēn, mans mīļais!”, kuras pirmizrāde notika 1998. gadā. Viņš piedalījies arī divās vēl viena bijušā aizputnieka – Arvīda Krieva – filmās: “Man patīk, ka meitene skumst” un “Dancis pa trim”. Pēdējai no tām pirmizrāde notika pēc Mārtiņa nāves 2011. gada pavasarī. Freimanis spēlēja arī televīzijas seriālā “Neprāta cena”, kas vēlāk pārtapa par “Ugunsgrēku”.

“Tas ir smags jautājums,” teātra zinātniece Edīte Tišheizere vērtē Freimaņa atstāto mantojumu. “Tieši tāpēc, ka ikviens aktieris ir savam laikam.” Atšķirībā no agrāko gadu skatuves māksliniekiem Mārtiņam laimējies tai ziņā, ka no “Kaupēna” ir palikuši ieraksti.
Tomēr mirkļa efekts ir viens no teātra pievilcīgākajiem aspektiem, norāda E. Tišheizere. No aktiera paliek tikai leģenda. Un Mārtiņam laimējies arī šai ziņā, jo līdz ar “Kaupēnu” viņš tapa par tādu.

“Aktiermāksla vienkārši nav paliekoša māksla. Vienalga, vai esi Vija Artmane vai Eduards Smiļģis. Ja jauniešiem paprasītu, kas ir tas vīrs ar sašķobīto seju uz Jaunā Rīgas teātra brandmūra, diez vai daudzi zinātu. Un no tiem, kuri zinātu, tikai daļa varētu pateikt, ko viņš darīja. Šajā jomā nevar cerēt uz paliekamību,” E. Tišheizere gan atzīst, ka viņu kā teātra zinātnieci šokē, cik ātri sabiedrība aizmirst aktierus. Ir cilvēki, kas, piemēram, raksta ar domu, ka “mani pēc divsimt gadiem pie kamīna kāds lasīs”. Aktieris uz ko līdzīgu nemaz nevar cerēt.

Taču īstam aktierim skatītājs ir otršķirīgs. Dzenulis ir cits, motivācija ir cita. Tā ir vēlme izdzīvot citas dzīves, skaidro E. Tišheizere. Un Mārtiņam tā piemita. Tāpēc viņš arī piekrita spēlēt latviešu seriālā un neveiksmīgi kādā citā izrādē, uzskata teātra kritiķe. Tāpēc viņš tiecās spēlēt filmās. “Mārtiņam daudz nozīmēja izdzīvot absolūto ļaunumu, kas bija Kaupēnā,” piebilst E. Tišheizere.

Draugu tusiņš ar cēlu mērķi
Tomēr katru gadu Mārtiņa piemiņas sarīkojumi pulcē vairākus tūkstošus cilvēku. Koncertiem Aizputē ar katru gadu tiek meklētas aizvien lielākas telpas, un šogad pasākumi visas dienas garumā notiks dažādās pilsētas vietās, bet pats galvenais – sporta centrā, kur plānotais apmeklētāju skaits ir tūkstotis.

Draugi necenšas kaut ko mākslīgi saglabāt Mārtiņa piemiņai, uzskata S. Vanzovičs. Kam viņš bija svarīgs, tam arī dzīvo sirdī un prātā. “Draugi taisa tusiņu paši sev, lai atcerētos un pieminētu Freimani. Tas nav ne slavējams, ne peļams. Bet pluss ir labdarības moments. Visu cieņu Maijai (Maija Kalniņa, Mārtiņa Freimaņa tuva draudzene, fonda pārstāve – I. Š.), kas to dara. Viss, kas tiek darīts, ir ar cēlu mērķi,” žurnālists vērtē.

Fonds strādā trīs virzienos, kas bija tuvi arī Mārtiņam Freimanim. Ziedojumos savāktie līdzekļi tiek novirzīti jauno mūziķu attīstībai, dzīvnieku patversmēm un bērniem bez vecākiem. Tagad fonds aicina ziedot “līva” Jāņa Groduma piemiņas vietas izveidei Liepājā. Atvērts arī mērķa ziedojumu konts.

Labdarības mērķiem novirza arī ienākumus, kas iegūti no koncertu biļetēm. Nākammēnes Aizputē gaidāmajā pasākumā ieejas biļete maksā četrus latus iepriekšpārdošanā, norises dienā – par latu vairāk. Lielkoncertā piedalīsies Mārtiņa draugi – grupa “Tumsa”, stīgu kvartets Jutas Bērziņas vadībā, Aija Andrejeva, Lauris Reiniks, Marija Bērziņa, Čilli, “Putnu balle”, “PeR”, Valters Frīdenbergs, Kārlis Būmeisters un citi, uzskaita Mārtiņa Freimaņa fonda pārstāve Līva Segliņa. Pērn koncerts notika Aizputes Kultūras namā, tajā piedalījās aptuveni tie paši mākslinieki, taču vietu bija daudz par maz.

Uzziņai
Mārtiņš Freimanis

/ dziesmu autors, mūziķis, dzejnieks;
/ dzimis 1977. gada 7. februārī Liepājā;
/ bērnību pavadījis Aizputē, kur arī pabeidzis vidusskolu;
/ strādājis par angļu valodas skolotāju Liepājas 1. vidusskolā;
/ kopš 1996. gadā bija grupas “Tumsa” solists un galvenais dziesmu autors;
/ grupa izdevusi sešus albumus;
/ 2004. gadā viņa dziesma “The War Is Not Over”, ko izpilda Valters un Kaža, “Eirovīzijas” starptautiskajā konkursā ieguva piekto vietu, 2008. gadā to savā albumā iekļāva dāņu grupa “Michael Learns To Rock”;
/ komponējis dziesmas un rakstījis tekstus arī citiem izpildītājiem – “Putnu ballei”, Laurim Reinikam, Yana Key, Gunāram Kalniņam, Kažam un citiem;
/ 2005. gadā sakomponējis mūziklu “Autoplanēta”;
/ sadarbojies ar daudziem jaunajiem izpildītājiem, kā “PeR”, “Blitze” un citiem;
/ spēlējis teātrī un kinofilmās.
No www.mff.lv.

Mārtiņa Freimaņa vārdadiena Aizputē šogad 10. novembrī tiks atzīmēta visas dienas garumā:
/ pilsētas ielās un laukumos skanēs dziesmas no grupas “Tumsa” albumiem, dažādi pasākumi notiks gan Aizputes vidusskolā, gan “Ideju mājas” telpās, kur ikviens tiks gaidīts uz dzejas darbnīcu;
/ pulksten 12 Misiņkalna kapos skanēs Mārtiņa dziesmas, un ikviens viņa atdusas vietā aicināts nolikt svecīti un mūziķa mīļākos ziedus – mārtiņrozes;
/ pulksten 14 Aizputes Kultūras namā būs iespēja apskatīt fotoizstādi un noskatīties režisora Arvīda Krieva veidoto mākslas filmu “Dancis pa trim”;
/ pulksten 17 Aizputes Sporta centrā sāksies lielkoncerts “Pa rindiņai no Freimaņa”, tas ir vienīgais maksas pasākums, biļetes uz to iespējams iegādāties internetā, kā arī Aizputē, “Mētras mājā”, Pasta ielā 1a.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz